Výměna uložení stabilizátoru Zafira B Návod

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jakub Zafira B
Příspěvky: 2
Registrován: 12 kvě 2023, 18:16

Výměna uložení stabilizátoru Zafira B Návod

Příspěvek od Jakub Zafira B »

Na fóru z roku 2019 jsem četl jaký je problém vyměnit uložení stabilizátoru, bohužel i u mé Zafiry r.v 2011 odešlo originální uložení. Podělím se tedy o návod výměny uložení. Časová náročnost cca 1.5h obě strany.
Nejprve je potřeba zvednout auto a podložit ho za nápravu, sundat obě kola, demontovat tyčky stabilizátoru ( stačí vrchní čep tyčky) je tam potřeba klíč 18 a T40, poté přichází to nejhorší, mě se osvědčil očkový klíč s kloubem E12 (jde to i očkovým klíčem s kloubem mnohohran 10). U kola řidiče na domečku uložení stabilizátoru povolit levý šroub celý ven a pravý šroub stačí vyšroubovat cca 10mm ( nedoporučuji ho vyndavat ze závitu celý). V tento okamžik jde vyndat gumové uložení s podkovou (domeček ve kterém je gumové uložení) která ho stahuje, pomocí plochého šroubováku jde vypáčíte gumové uložení z podkovy. Podkovu jsem zbavil koroze a nastříkal silikonovým olejem, aby při montáži nového gumového uložení, tam pěkně vklouzlo. Montáž nové gumy je následující vrchní gumu uložení vsadím do podkovy (celkem tam drží), spodní gumový díl uložení vložím pod tyč stabilizátoru, podkovu vložím pod šroub, který jsem si nechal povolený cca o 10mm. Teď je potřeba zalisovat vrchní a spodní díl uložení do sedla podkovy, já to udělal následujícím způsobem: vzal jsem šroub M8x 40mm a začal ho šroubovat místo vyšroubovaného originálního torxu E12, tím jsem docílil zalisování uložení do podkovy, následně jsem jo vyšrouboval a vrátil originální torx E12 a dotáhl oba torxy. A to samé na druhé straně, pak už jen vrátit tyčky stabilizátoru do přichytu na tlumiči.

A je hotovo, není to nic složitého stačí trocha trpělivosti!
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 862
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Výměna uložení stabilizátoru Zafira B Návod

Příspěvek od milosh »

Díky Kubo, co pár fotek neměl bys? :)
Jakub Zafira B
Příspěvky: 2
Registrován: 12 kvě 2023, 18:16

Re: Výměna uložení stabilizátoru Zafira B Návod

Příspěvek od Jakub Zafira B »

Bohužel fotky jsem nedělal😕
Odpovědět

Zpět na „Zafira B“