Čáry na displeji Opel Astra J Sports Tourer 2015

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky.

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Jiří Kysela
Příspěvky: 12
Registrován: 27 pro 2022, 14:02

Čáry na displeji Opel Astra J Sports Tourer 2015

Příspěvek od Jiří Kysela »

Zdravím všechny,
obracím se na vás s dotazem na displej ve středovém panelu. Dnes se mi z ničeho nic objevily ve spodní části displeje čáry a divné podsvícení (viz. foto). Máte s tím někdo zkušenost prosím? Jedná se o vadný displej, tím pádem je nutná jeho výměna, nebo to může mít souvislost i s něčím jiným?

Rádio je CD600 a jedná se o Astru J, 1.6 CDTi 81 kW rok 2015 (typ B16DTL)

Díky moc! JK.
Reklama
 

Jiří Kysela
Příspěvky: 12
Registrován: 27 pro 2022, 14:02

Re: Čáry na displeji Opel Astra J Sports Tourer 2015

Příspěvek od Jiří Kysela »

Foto
Přílohy
IMG_8839.jpg
IMG_8836.jpg
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Čáry na displeji Opel Astra J Sports Tourer 2015

Příspěvek od milosh »

Nepokládal sis k displeji třeba mobil, že by se to tím odřelo, resp. otlačilo?
Jiří Kysela
Příspěvky: 12
Registrován: 27 pro 2022, 14:02

Re: Čáry na displeji Opel Astra J Sports Tourer 2015

Příspěvek od Jiří Kysela »

Neee, do prostoru k displeji jsem nikdy nic nepokládal právě z tohohle důvodu. Objevilo se to dnes z ničeho nic zůstává to, resp. se to mírně zhoršuje.

Tipoval bych, že odchází displej, ale radši zjišťuji, zdali to není něco jiného, aby se nemusel displej měnit.

Popř. pokud by výměna byla nutná, zdali je možné použít displej z jiného rádia (CD jiného čísla nebo Navi)?

Díky!
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Čáry na displeji Opel Astra J Sports Tourer 2015

Příspěvek od milosh »

Hele a nemuze to byt zimou?
Jiří Kysela
Příspěvky: 12
Registrován: 27 pro 2022, 14:02

Re: Čáry na displeji Opel Astra J Sports Tourer 2015

Příspěvek od Jiří Kysela »

Tak vyloučit se to nedá, na druhou stranu ty největší mrazy už byly a po nich to bylo ok.
Uživatelský avatar
Modřina
Příspěvky: 34
Registrován: 02 dub 2020, 08:40

Re: Čáry na displeji Opel Astra J Sports Tourer 2015

Příspěvek od Modřina »

Vlhkost je asi blbost, že?
Nyní: Astra J Sport Tourer, 1,6 CDTI - 81 kW, r.v. 2016

Astra H, 1,7 CDTI, caravan, 81 kW, COSMO
Astra G, 1,8 benzin, hatchback
Ex: Škodovky, VW, Honda Civic 2,2
standa.
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2020, 08:33

Re: Čáry na displeji Opel Astra J Sports Tourer 2015

Příspěvek od standa. »

Na fotce LCD displeje zezadu je vlevo vidět konektor na plochý vodič, který vede na desku elektroniky displeje. Ten béžový díl se zvedne a plochý kabel se dá vytáhnout. Vpravo je vidět plochý kabel, který připojuje rovnou matrici displeje do desky s elektronikou a netuším, jestli je uvnitř pod plechem také konektor. Kdyby ano, tak by s oběma stálo za to, je vytáhnout a znovu připojit, jestli se to nezlepší. Na straně displeje bude ten plochý kabel tzv. napařený a pokud bude problém tam, tak oprava bývá problematická, hlavně aby to dlouhodobě vydrželo.
Přílohy
lcd-astraj.jpg
Jiří Kysela
Příspěvky: 12
Registrován: 27 pro 2022, 14:02

Re: Čáry na displeji Opel Astra J Sports Tourer 2015

Příspěvek od Jiří Kysela »

Modřina píše: 31 pro 2022, 11:13 Vlhkost je asi blbost, že?
Tak s nemilým překvapením jsem zjistil, že vlhkost může připadat v úvahu. Přišel jsem na to, že v kufru mám mokrou podlahu, resp. mokrý flek cca 20x20 cm. Pravděpodobně to bude mít souvislost s tím, že jsem v létě našel zhruba 3 cm vody pod rezervou. Za boha ale nevím, kudy by se tam ta voda mohla dostat. Napadají mě páté dveře, protože jsem si jednou přivřel peněženku ležící na střeše mezi střechu a páté dveře, a to mohlo pohnout s panty.

Takže přijít na to, kudy zatéká a jaké škody to napáchalo :(
Jiří Kysela
Příspěvky: 12
Registrován: 27 pro 2022, 14:02

Re: Čáry na displeji Opel Astra J Sports Tourer 2015

Příspěvek od Jiří Kysela »

standa. píše: 31 pro 2022, 16:17 Na fotce LCD displeje zezadu je vlevo vidět konektor na plochý vodič, který vede na desku elektroniky displeje. Ten béžový díl se zvedne a plochý kabel se dá vytáhnout. Vpravo je vidět plochý kabel, který připojuje rovnou matrici displeje do desky s elektronikou a netuším, jestli je uvnitř pod plechem také konektor. Kdyby ano, tak by s oběma stálo za to, je vytáhnout a znovu připojit, jestli se to nezlepší. Na straně displeje bude ten plochý kabel tzv. napařený a pokud bude problém tam, tak oprava bývá problematická, hlavně aby to dlouhodobě vydrželo.
Díky moc! Displej se od doby vytvoření příspěvku značně zhoršil (už nesvítí spodní třetina displeje), takže se do rozebírání pustím a uvidíme.
Odpovědět

Zpět na „Astra J - Autorádia + navigace + elektronika“