Plánujem kúpiť "nové" auto

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
milans
Příspěvky: 39
Registrován: 29 říj 2008, 17:45

Plánujem kúpiť "nové" auto

Příspěvek od milans »

Zdravím, nakoľko Astra H už bude teenedžerka v rozpuku, bude mať už 17 rokov, pokukujem po niečom novšom, aj použitom.

Ročný nájazd mám cca 13-15.000 km ročne, tak skôr benzín s nájazdenymi km do 50.000 km. Auto si plánujem nechať aspoň 10 rokov, tak vek auta by mal byť do 4 rokov. A samozrejme min. štvorvalec.

 Z výbavy by som uprednostnil vyhrievané sedadlá min. vpredu, a možno aj volant,  dvojzonova automatická klimatizácia, metaliza, okná v elektrike, vpredu LED svetlá.

Čo som tak trošku pozeral, celkom sa mi páči, alebo skôr žene :D :

Octavia, hlavne liftback, asi 1,5l
Škoda Karol ešte možno 
Ford Kuga
Toyota RAV4
Peugeot 508 alebo 3008
Hyundai Tuscon 

Z aktualnej ponuky Opel si neviem vybrať. Možno ešte tak Insignia alebo Grandland X, nie trojvalcovy. Opel ma nahneval s ich novou ponukou Astier.

Rád by som bol, kedy ste mi poradili, napísali Váš názor. Čomu sa vyhnúť, silné a slabé stránky týchto áut a podobne.

Vďaka.
Reklama
 

milans
Příspěvky: 39
Registrován: 29 říj 2008, 17:45

Re: Plánujem kúpiť "nové" auto

Příspěvek od milans »

A zabudol som ešte na Astra K. S tou nemám žiadne skúsenosti, možno až na tie mnohé negatívne recenzie na motor.
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 535
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánujem kúpiť "nové" auto

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Já jsem Opliska srdcem i duší, ale z toho seznamu co jsi npsal, bych to viděl takto.

Octavia, hlavne liftback, asi 1,5l - hodně peněz za málo muziky - myslím tím výbava.
Škoda Karol ešte možno - toto už bych i bral ale i zde pokud budeš chtít vyšší výbavu, tak zaplatíš dost.
Ford Kuga - zde jsem několikrát v tom seděl a i řídil, zarazila mě pořizovací cena tohoto modelu v plné výbavě a v automatu skoro 1 200 000Kč. Tak že ojetina nevím kolik bude stát.
Toyota RAV4 - Zde bych neváhal a taky se mi líbí, šel bych do toho.
Peugeot 508 alebo 3008 - toto bych úplně vynechal, nikdy jsem nepřišel na chuď vzhledu této značky a to jak z venku, tak vevnitř a nemohu zde najít optimální posed za volandem, tíky tvaru volantu a nevidím na štít řidiče.
Hyundai Tuscon - pěkné, ale hodně strácí na ceně, drahé náhradní díly, velká spotřeba benzínu cca 8 - 9 lit s motorem 1.6 benzín.

Astra K - no tak velmi dobré zkušenosti jsou z motorem 1.4 16v atmosféra (bez TURBA). Nízká spotřeba, pěkně to jede a zcela bez komplikací. Pokud jezdíte ve 2 lidech, tak zcela dostačující. Trochu mi vadí u Astry K hluk mezi kufrem a nápravou, ale to dost lidí řeší odhlučněním a pak to je mnohem lepší.

Největší problém budeš mít najít auto s nájezdem do 50 000km, pokud najdeš bude jich málo a cena bude vysoká.

Za mě pořadí je toto:

Opel Astra K - bohatá výbava za rozumnou cenu
Toyota RAV4
Škoda Karol
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
HeFab
Příspěvky: 265
Registrován: 29 črc 2014, 10:57

Re: Plánujem kúpiť "nové" auto

Příspěvek od HeFab »

Nazdar ;)
Na tej istej trase často striedam 4 rôzne autá o veľmi podobnej veľkosti, váhe a veľmi podobnom tabuľkovom výkone. Tri z toho sú štvorvalce a jeden trojvalec. Takže Astra K 1.2 T ;)
Tichý, výkonný a ľahúčky motor. Ak chytíš ešte nejaký v dopredaji, budeš určite spokojný ;)
Astra K 1.2 Turbo 81kW F12SHL MY2020
Astra H 1.6 Twinport 77kW Z16XEP r.v. 2005 - ex
Astra G 1.4 Twinport 66kW Z14XEP r.v. 2006 - ex
Omega 2.2DTI 88kW Y22DTH r.v. 2001 - ex
milans
Příspěvky: 39
Registrován: 29 říj 2008, 17:45

Re: Plánujem kúpiť "nové" auto

Příspěvek od milans »

Pozrel som sa bližšie na ceny jednotlivých modelov. Hybridy sú riadne drahé u všetkých modelov. Automat tiež navysuje cenu. Tak asi zostanem pri benzíne manuál.

Astru K je podľa všetkého umenie kúpiť, nie je ich moc v ponuke na internete.

Celkom rozumne vychádza Ford Kuga, oproti Škoda Karoq ma aj väčší kufor, ak sa nemýlim. A Toyota je jednoznačne najdrahšia, ale ten rozdiel v cene je zase len cca 10 až 15 %.

Octavia sa dá kúpiť za rozumnú cenu, ak má 4 roky a nájazd už viac ako 50.000 km.

Na net bazaroch v zahraničí tie autá oproti CZ/SK vychádzajú aj o 3.000 € lacnejšie. To by mohla byť cesta.

Viete poradiť nejakého seriózneho dovozcu jazdených áut?
milans
Příspěvky: 39
Registrován: 29 říj 2008, 17:45

Re: Plánujem kúpiť "nové" auto

Příspěvek od milans »

HeFab píše: 07 pro 2022, 10:27 Nazdar ;)
Na tej istej trase často striedam 4 rôzne autá o veľmi podobnej veľkosti, váhe a veľmi podobnom tabuľkovom výkone. Tri z toho sú štvorvalce a jeden trojvalec. Takže Astra K 1.2 T ;)
Tichý, výkonný a ľahúčky motor. Ak chytíš ešte nejaký v dopredaji, budeš určite spokojný ;)
Mám rešpekt voči trojvalcom. Ale aj tu na fóre sa písalo, že pocit z jazdy je super. Lenže mám info od mechanikov z Opla, že min. u novej Astry sa množia reklamácie na motor. A to je len na samom začiatku predaja.
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 288
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Plánujem kúpiť "nové" auto

Příspěvek od westler »

Zkusil jsem zběžně zadat uvedené parametry do online bazarů, některé modely mi to vyhodilo "navíc" - Mokka X (1.4T je jiný motor než v Astře K, zde nemá přímý vstřik), Mazda 3 SkyActiv, Hyundai I30, Kia Ceed.

Zadání je dosti vágní, chtělo by to omezit typ karoserie (SUV - priorita pohodlné nastupování, kombi - priorita velký kufr, atd.), nějaký cenový strop, požadovaný min. výkon/toč.moment motoru, případně nějaké další "povinné" prvky výbavy nebo aspoň určit priority... aby bylo možné poradit více konkrétně.

U aut ze zahraničí bych zvážil zda to za zvýšené riziko opravdu stojí, už dávno neplatí že auta "ze západu" mají lepší stav, v rámci ČR lze snadněji zjistit historii vozu a ověřit VIN. Podobně v případě problémů - snadněji je lze řešit v rámci ČR než shánět "certifikovaný překlad" odstoupení od smlouvy :-)
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
milans
Příspěvky: 39
Registrován: 29 říj 2008, 17:45

Re: Plánujem kúpiť "nové" auto

Příspěvek od milans »

Výsledok je taký, že stará Astra H je už predaná a na jej mieste parkuje Ford Kuga full hybrid. Kúpil som predvadzačku od dealera. Ide o nový model, tak veľa jazdeniek na predaj v CR a SK ešte nie je.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“