Opel Vectra C Caravan - nové brzdy - záběh

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Northillus01
Příspěvky: 3
Registrován: 03 črc 2019, 20:25

Opel Vectra C Caravan - nové brzdy - záběh

Příspěvek od Northillus01 »

Ahoj,

právě jsem si nechal vyměnit všechny brzdové kotouče a destičky na svém Opel Vectra C Caravan 1.9 110 kW 2007, nové brzdové komponenty jsou TRW.

V servisu mi řekli, že během prvních 100 km je potřeba brzdit zlehka, aby se zaběhly.

Jde o to, že po výměně brzd má brzdový pedál poměrně velkou vůli a auto brzdí hůře než předtím (brzdy je třeba zaběhnout).

Rád bych ale věděl, zda mohu po nějaké době po záběhu brzd očekávat alespoň stejný brzdný účinek a jestli se vůle brzdového pedálu napraví ?

Protože auto by mělo brzdit s novými brzdami lépe ;)

Děkuji.
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1333
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Opel Vectra C Caravan - nové brzdy - záběh

Příspěvek od Sunman »

Tak na "zabehnutie" nových bŕzd alebo pneumatík ma servis vždy tiež upozorňuje.
Ale že by nové brzdy nebrzdili aspoň rovnako alebo tam bol voľný chod pedálu v žiadnom prípade. skôr si myslím, že soudruzi v lacnom servise urobili niekde chybu. :(
Menili mi na Insignii po 180t zadné brzdy druhýkrát pred dvomi týždňami. Žiadna zmena oproti predošlému, brzdí výborne.
Tipol by som si, že k voľnému chodu pedálu ti podľa mňa poradia teraz, že máš vymeniť hlavný brzdový válec.

Pokiaľ zošliapneš brzdový pedál 4÷5x rýchlo za sebou, "zmizne" voľný chod pedálu?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Opel Vectra C Caravan - nové brzdy - záběh

Příspěvek od Colommbo »

Ahojte! Že je třeba po výměně brzd. částí dávat prvních cca 200km Bacha, se tak nějak ví a doporučuje to deset z devíti mekániků, podobně jako v případě nového obutí. Myslím, že stávající "neuspokojivý" stav by se měl upravit. A něco málo taky třeba tady: https://www.oleje.cz/forum/nove-brzdove ... t4469.html P.S. Opatrnost cca 200km dodržuju, "vypékání" destiček nedělám.
W124 E320 R6 Coupé 1994
Sunman
Příspěvky: 1333
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Opel Vectra C Caravan - nové brzdy - záběh

Příspěvek od Sunman »

v každom prípade daj vedieť ako to dopadlo po 500km zábehu.
Osobne neverím, že mrtvý Chod (resp. Kozina) sa stratí
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Jak na to“