Ohřev patých dveří

Moderátor: Moderátoři

renegadde
Příspěvky: 17
Registrován: 06 led 2021, 20:17

Ohřev patých dveří

Příspěvek od renegadde »

Zdravím, prosím mám zafiru B .1,8 103 kw, mám ji půl roku a ted jsem zjistil že nejde ohřev okna patých dveří. Relátko cvaká po přeměření, spíná kable od poj.skřínky v kufru až na spirálu okna přeměřeno ok. Zkoušel jsem změřit napětí na kablech u poj.skř.a nic, pojistka č11 má 25A po přeměření ok zpětné zrcátka vyhřívají super. Nemáte někdo zkušeností po čem mám ještě jít. Děkují moc za odpovědí.
Reklama
 

StanC
Příspěvky: 246
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Ohřev patých dveří

Příspěvek od StanC »

Proměřil jsi nalepený topný obvod přímo na okně, zda není někde obvod nebo uzemnění přerušeno.
Uživatelský avatar
HeFab
Příspěvky: 265
Registrován: 29 črc 2014, 10:57

Re: Ohřev patých dveří

Příspěvek od HeFab »

Nie som si celkom istý, čo všetko si zmeral, ale skús otrhnúť plastové kryty okna a skontrolovať prípoje na ohrev okna, je to len prilepené, či to neodpadlo.
Ohrev okna.jpg
Astra K 1.2 Turbo 81kW F12SHL MY2020
Astra H 1.6 Twinport 77kW Z16XEP r.v. 2005 - ex
Astra G 1.4 Twinport 66kW Z14XEP r.v. 2006 - ex
Omega 2.2DTI 88kW Y22DTH r.v. 2001 - ex
Uživatelský avatar
HeFab
Příspěvky: 265
Registrován: 29 črc 2014, 10:57

Re: Ohřev patých dveří

Příspěvek od HeFab »

StanC píše: 07 led 2021, 11:39 Proměřil jsi nalepený topný obvod přímo na okně, zda není někde obvod nebo uzemnění přerušeno.
Bol si rýchlejší :mrgreen:
Astra K 1.2 Turbo 81kW F12SHL MY2020
Astra H 1.6 Twinport 77kW Z16XEP r.v. 2005 - ex
Astra G 1.4 Twinport 66kW Z14XEP r.v. 2006 - ex
Omega 2.2DTI 88kW Y22DTH r.v. 2001 - ex
renegadde
Příspěvky: 17
Registrován: 06 led 2021, 20:17

Re: Ohřev patých dveří

Příspěvek od renegadde »

Zdravím pánové děkuji za odpověď ,ale již jsem psal ,že jsem přeměřil jak kable na spirále topení tak i spirálu a vše ok.Napětí už mi nejde od patice pinů u pojistkové skříňky v kufru sice elektrikář nejsem ,ale něco málo znám tak se ještě raději zeptám 1 kablík je kostra nalepena na spirále a druhá přece +12v..?
StanC
Příspěvky: 246
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Ohřev patých dveří

Příspěvek od StanC »

Při pohledu je vlevo vedle relé vyhřívání zadního skla svislá svorkovnice se čtyřma Piny. Nahoře by měl být Pin 4 se silnějším černým vodičem, tak zkontroluj zda Ti tam jde napětí při zapnutém vyhřívání. Pokud ano, tak nad pojistkovým panelem je oválná svorkovnice a velký spodní Pin 11 také proměř samce (kolík), pokud i tam budeš mít napětí, tak zkontroluj svorkovnici samici (dutinku) za husím krkem v zadních výklopných dveřích. Musí se sundat obložení (tapec) výklopných dveří. Může být přerušen (zlomen) vodič v husím krku nebo zaoxidované konatakty. Silnější černý vodič vede stále až na přívod topnice.
StanC
Příspěvky: 246
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Ohřev patých dveří

Příspěvek od StanC »

renegadde píše: 07 led 2021, 20:17 Zdravím pánové děkuji za odpověď ,ale již jsem psal ,že jsem přeměřil jak kable na spirále topení tak i spirálu a vše ok.Napětí už mi nejde od patice pinů u pojistkové skříňky v kufru sice elektrikář nejsem ,ale něco málo znám tak se ještě raději zeptám 1 kablík je kostra nalepena na spirále a druhá přece +12v..?
Omlouvám se za doplnění, kvůli výpadku Wi-fi jsem již nestačil udělat opravu příspěvku. Zrcátka mají od relé paraelní zapojení, proto topí a relé spíná. Pokud máš napětí na pojistce FR11 a na vývodu na svorkovnici vedle relé již nikoliv (pokud máme oba na mysli stejnou svorkovnici). Tak může být závada v řídící jednotce, ta má ještě paraelní vývod mezi pojistkou FR11 a vývodem na svorkovnici panelu. Funkční obvod topné spirály je nejlépe proměřit vypípáním na měřáku, nebo prosvícení zkoušečkou mezi oběma kontakty spirály +12V a uzemněním (kostrou).
renegadde
Příspěvky: 17
Registrován: 06 led 2021, 20:17

Re: Ohřev patých dveří

Příspěvek od renegadde »

Zdravím nad pojistkovým panelem je oválná svorkovnice a velký spodní Pin na ni je černý kablík a tam už nemá napětí tam už je to mrtvé a hnědý kablík je kostra .
StanC
Příspěvky: 246
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Ohřev patých dveří

Příspěvek od StanC »

renegadde píše: 08 led 2021, 21:12Zdravím nad pojistkovým panelem je oválná svorkovnice a velký spodní Pin na ni je černý kablík a tam už nemá napětí tam už je to mrtvé a hnědý kablík je kostra .
V REC (zadní modul elektroniky) mezi pojistkou FR10 a FR11 je svislá šedivá svorkovnice se čtyřma Piny. Ůplně nahoře svorkovnice je přívodní černý vodič a tam se musí začít měřit. Je to spojení mezi pojistkou FR11 (tam podle popisu je napětí) a vývodem z panelu REC. Podle výbavy vozidla může být na této svorkovnici připojen pouze tento jeden vodič, nebo více vodičů. Najdi si vhodné ukostření (neobalené barvou) a mezi kostrou a +pólem na svorkovnici by se mělo naměřit napětí baterie. Teprve pak se může postupovat dále.
renegadde
Příspěvky: 17
Registrován: 06 led 2021, 20:17

Re: Ohřev patých dveří

Příspěvek od renegadde »

Ahoj stanC přišel jsem na to že tuto svorkovnici tam mám odpojenou nevím ,ale proč je opřená volně o jiné kablíky.
Přílohy
WhatsApp Image 2021-01-09 at 11.17.46.jpeg
Odpovědět

Zpět na „Zafira B“