Teplota voda Astra K

2015+

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

chromak
Příspěvky: 3
Registrován: 15 lis 2020, 16:18

Teplota voda Astra K

Příspěvek od chromak »

Dobrý dem přátelé, jsem majitele Astry K (2017) 14 dní. Vše v cajku, auto super, maximální spokojenost, jen mě trochu mrzí než se ohřeje na 90 st., tak ujedu až 15 km, standartně po okrskové silnici. Tak se chci optat, jak je to u vás, jestli je to normální, že to tak dlouho trvá. Jinak při delší jízdě není žádný problém, teplota drží jak má. Moc díky. Mějte se.
Reklama
 

Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Re: Teplota voda Astra K

Příspěvek od fixxxer »

Môžem sa len domnievať akú motorizáciu máte.
Keďže je to najzásadnejśia info ktorá vo Vašej otázke chýba, napíšem za mňa, 1.6 CDTI, že áno, v jesenných až jarných mesiacoch sa motor, resp. chladiaca kvapalina krorej teplotu nám analógový indikátor zobrazuje, ohrieva naozaj dlho.
V meste pokojne 20+ minút.
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
chromak
Příspěvky: 3
Registrován: 15 lis 2020, 16:18

Re: Teplota voda Astra K

Příspěvek od chromak »

Ano, je to motorizace 1.6 CDTI. Jestli je to v pořádku, jsem samozřejmě rád v tom slova smyslu, že auto je v pořádku. Byl jsem zvyklý z Fabie, že cca. 5 min provozu a motor 90 st bylo normální.
Uživatelský avatar
HeFab
Příspěvky: 265
Registrován: 29 črc 2014, 10:57

Re: Teplota voda Astra K

Příspěvek od HeFab »

Ešte by som k tomu podotkol, že analógový zobrazovač teploty nezobrazuje reálnu teplotu ;)
Výchylka ručičky je elektronicky riadená a od teploty cca 75°C do teploty cca 105°C je elektronicky "prilepená" v strede poľa.
Holt modernizácia :(
Zatloukat, zatloukat, zatloukat :mrgreen:
Astra K 1.2 Turbo 81kW F12SHL MY2020
Astra H 1.6 Twinport 77kW Z16XEP r.v. 2005 - ex
Astra G 1.4 Twinport 66kW Z14XEP r.v. 2006 - ex
Omega 2.2DTI 88kW Y22DTH r.v. 2001 - ex
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Teplota voda Astra K

Příspěvek od Colommbo »

Takovou SW úpravu používaly koncernové vozy už v období před víc jak deseti lety - ručka teploměru na devadesátce prakticky za všech okolností jako přibitá, šetřilo to nervy a nevyvolávalo zbytečné obavy, jestli vše funguje, jak má. Na margo toho pak Byl jsem zvyklý z Fabie, že cca. 5 min provozu a motor 90 st bylo normální - chladící kapalina dozajista takové teploty ve skutečnosti ještě nedosahovala.
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
HeFab
Příspěvky: 265
Registrován: 29 črc 2014, 10:57

Re: Teplota voda Astra K

Příspěvek od HeFab »

Áno, dnes už dvadsaťročná Fabia to tak mala.
Aj sedemnásťročný Fiat Stilo to tak má,... dnes je to už asi štandard naprieč všetkými značkami.
Astra K 1.2 Turbo 81kW F12SHL MY2020
Astra H 1.6 Twinport 77kW Z16XEP r.v. 2005 - ex
Astra G 1.4 Twinport 66kW Z14XEP r.v. 2006 - ex
Omega 2.2DTI 88kW Y22DTH r.v. 2001 - ex
Red-Hawko
Příspěvky: 9
Registrován: 16 lis 2020, 12:21

Re: Teplota voda Astra K

Příspěvek od Red-Hawko »

zdravím, a stretli ste sa aj s padnutím ukazovateľa?

na 1,6, 100kw 2017, pri chladnom počasí, vypnutom prívode vzduchu, teplota motora pomaly začne stúpať pri jazde, následne v cca 70 stupňoch padne znova dole a začne sa nahrievať odznova, a oveľa dlhšie.

Mal s tým niekto podobný problém? Prípadne riešenie je len vymeniť 'termostať' alebo by to mohlo byť niečo komplikovanejšie?
chromak
Příspěvky: 3
Registrován: 15 lis 2020, 16:18

Re: Teplota voda Astra K

Příspěvek od chromak »

Já to mám do práce 11 km, půl cesty do kopce a půl z kopce. Tzn. při první polovině cesty se rafička hne jen tak aby se neřeklo a při druhé polovině zase spadne dolů. Abych jí ohřál na 90 st. musím ujet cca. 20 km. Taky si myslím, se ohřívá moc pomalu, ale zkusím o víkendu přidat za masku nějakou dečku.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Teplota voda Astra K

Příspěvek od Colommbo »

Red-Hawko: Pokles ručky ukazatele teploty je způsoben otevřením termostatu (mimochodem, skutečná teplota bude vyšší než zobrazených cca 70°C.) A propojení malého okruhu s velkým (včetně chladiče, jímž předtím kapalina neprocházela) je příčinou následného pomalejšího zahřívání.
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 173
Registrován: 14 čer 2014, 20:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota voda Astra K

Příspěvek od vojta »

HeFab píše: 18 lis 2020, 16:31 Áno, dnes už dvadsaťročná Fabia to tak mala.
Aj sedemnásťročný Fiat Stilo to tak má,... dnes je to už asi štandard naprieč všetkými značkami.
to ale asi nebyly diesly co?

jinak doporučuji nechat si namontovat nezávislé topení (webasto, eberspärcher), to je nejlepší vynález hned po klimatizaci, nemusím škrábat okna, startuji vždy zahřátý motor, za jízdy to v mrazech přihřívá vodu, kterou motor nedokáže dostatečně ohřát... prostě v dnešních dieslech snad povinnost, kdyby si to dali všichni co mají žhavičky se snímačem tlaku, tak už se jim ta investice snad i vrátila :lol:
DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel
Odpovědět

Zpět na „Astra K“