PNEUMATIKY NA INSIGNII

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od jgoldman »

Jestli Ti mohu dle vlastní zkušenosti tak moc neexperimentuj a koukni do velkého TP a tam máš jasně napsané vhodné rozměry od Oplu. Oni vědí proč to tam dávají. Menší kola bych každopádně nedával už z důvodu velikosti děr na našich silnicích. Zadruhé Insignia na nich vypadá prostě šíleně ;) . Větší rozměry jsou zase k ničemu kvůli sníženému komfortu a drahým pneumatikám. Vím o čem mluvím (245/40 R19 léto/zima)
Teď je to na Tobě ale já bych šel do 17" zimních kol ;)
Čauky
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Sunman »

Okrem techničáku by som ešte radil aj manuál k autu. Na niektoré rozmery, ktoré sú podľa techničáku povolené, nejdú totiž technicky nasadiť snehové reťaze. A tie občas človek užije a občas musí - napr. na Martinské hole bez nich je vjazd nepovolený.
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od jgoldman »

Tak to s tebou musím nesouhlasit.(ohledně řetězů) Dnes totiž seženeš řetězy na jakýkoliv rozměr. Musíš jen víc pátrat a i já jsem nakonec koupil řetězy na hliníkáče 245/40 R19.
Jdou super nasazovat ale ještě jsem je v terénu nepotřeboval (nasazoval jsem je v létě :lol: ).

Obrázek
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Sunman »

Nie je problém v tom, reťaze kúpiť.
Problém je asi v tom ako budú vyzerať tvoje blatníky keď na tých reťazách prejdeš 30kilometrov.....
Pozri manuál str.192: ako zimné nesmú byť 225/55R17, 245/45R18, 245/35R20, 255/35R20. 245/40R19 ako zimné áno ale bez reťazí...
demolition
Příspěvky: 101
Registrován: 19 dub 2011, 16:30

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od demolition »

čas do zimy sa kráti, našiel som pár zimných pneu. Teraz sú nahodené letne Bridgestone 245/45 R18
Goodyear Ultra Grip Performance 225/45 R18 95V
Bridgestone Blizzak LM25 225/45 R18 95V
Michelin PILOT ALPIN PA3 225/45R18 95
Dunlop SP Winter Sport 4D 225/45 R18 95V

Povolený je aj rozmer 235/45 R18

Ceny sú rovnaké všetky nad 200€/ks, tak by som nejaké rád vylúčil. Neviem ako je to s valivým odporom.
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Sunman »

Minulú zimu som mal tie GY Performance. Nebolo to zlé, ale u GY som bol zvyknutý na šípový vzor typu UG6-UG7-teraz UG8, ktoré boli perfektné. Performance sú asymetrické ale majú len takú jednu šikmú drážku, čo sa mi zdalo na snehu trochu málo. Performance 2 sa vracajú naspäť, ale bohužiaľ ešte nie sú v 18".

Z tých 4-och vyberám Dunlop. Tie som jazdil pred dvomi rokmi ešte v 3D v 16" a boli OK.
Počítajte s tým, že 225/45 sú sakra nízke pneu. Sami maníci v pneuservise boli prekvapení a pýtali sa či to fakt chcem, lebo sa im to zdalo na zimu málo. Ale sedelo to auto výborne.
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Clone »

Ahoj chlapi.
Tak u mě to vypadá, že asi půjdu do 225/50 R17. A dokonce bych podle vás na to mohl nasadit i řetězy. Momentálně to vypadá tak, že to budou Good Year - prodejce mi nabízí dvoje: Vector 4S - myslí si (zítra mi to ještě bude zjišťovat), že jsou to gumy novějšího vzoru než Ultra Grip Performance 2 a tudíž že by mohly být "lepší". Možná paradoxně - ty Vector 4s jsou asi o 700 Kč levnější, tak nevím, jsem z toho zmaten.
Netušíte někdo, které jsou podle vás novější, respektive podle vás které by mohly být lepší?
Díky za názory!
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Sunman »

Clone, pryč od toho prodejce.
1/ Vector 4S - nie sú zimné pneumatiky. Ako už názov hovorí sú to 4seasons, t.j. celoročné. Nech si hovorí kto chce čo chce, je to kompromis a nie zimná pneumatika.
4S určite urobili od čias Barum OR55 veľký krok vpred ale celorok nebude dobrý ani v snehu ani v letnej horúčave
http://www.goodyear.eu/sk_sk/tires/vect ... /index.jsp

Vector 4S - novinka roku 2008 :mrgreen: viď tu:
http://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneuma ... l=&prumer=
klikni na "detail"


2/ UG Performance 2 je novinka tohto roka. Minulý rok určite na trhu nebola, to by som ju mal
http://www.goodyear.eu/sk_sk/my_selection/index.jsp

3/ Dunlop Winter Sport 4D -> používa technologiu Goodyear UG7
http://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneuma ... &prumer=18
v detailoch sú dobré popisy jednotlivých pneu
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Clone »

Tak to je opravdu zásadní informace.
Když se chci podívat, v jakých rozměrech ty Performance 2 vůbec dělají, tak dám nějaký rozměr, napíše mi to, že tento rozměr není k dispozici a jsem vedle - furt si to pamatuje, co jsem předtím zadal a nemůžu hledat jiný rozměr (na tom odkazu z předchozího příspěvku).
Jestli se v tom kluci vyznáte, můžete mi zjistit, v jakých rozměrech se to vlastně dělá?
Pokud možno tedy 17". Díky!

A chlapi, jak kupujete gumy? V pneuservisu, nebo po netu? Zatím jsem byl ve dvou servisech a 500 Kč rozdíl žádný problém. Teda pardon! Dokonce 700 Kč rozdíl!
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Sunman »

tu máš link na všetky 17" GoodYear:
http://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneuma ... &prumer=17

Pokiaľ vieš šírku, napr. 215 tak zmeň v menu "šiřka" na 215 a nájde všetky goodyeary, šírky 215, R17.
Keby si chcel 18" tak zmeň R17 na R18 a máš ich.
Keby si chcel Dunlopy, tak zmeň Goodyear na Dunlop.
Veľmi jednoduché a rýchle.

Ja som pneu na svoje súkromné auto kupoval cez internet, ale našiel som taká obchod, kde ten chlap mal zároveň fyzicky pneuservis a tam aj kamennú predajňu. A bol teda náhodou aj druhý najlacnejší čo som našiel.
Takže som ich objednal cez net spolu s diskami a potom mu zavolal, že mám číslo objednávky a chcem to u neho namontovať.
to bolo úplne super.

Samozrejme keď pôjdeš do značkového pneuservisu (u nás v SK napr. Mikona, Nicholtrackt, Pneubox a pod.) tak ceny sú zhruba dvojnásobné než na nete.
Žijú z firemných áut, pretože pre firemné auto musím kupovať výlučne u nich.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Kola a pneu“