Xenony a denní svícení - vectra C

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od milosh »

Ja nechaval u opla menit na moji astre vybojky, ktery jsem si sam koupil, vysly me na 2900kc - Osram D2S (Autokelly), a vymena u opla + serizeni 930kc. neni to levny ale pri mem najezdu cca 15t rocne to snad aspon 5let vydrzi :) Ale musely se jakoby vypalit, po vymene nesvitili nic moc ale po case uz to je lepsi. 8-)
Reklama
 

Marky
Příspěvky: 160
Registrován: 08 říj 2009, 18:16

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od Marky »

kutulin píše:Jen mám ještě dotaz: Svítí Ti ta světla přímo dopředu? Přece jen nejsou zkosená a nárazník u VC je celkem dost šípovitě zahnutý. Zkoušel jsi si kleknout 10 metrů před autem v ose a pak i ze stran jako je např. chodník či příkop? Kdy je intenzita svítivosti největší?
Tak jsem to teda zajel otestovat mimo mesto a pokud mam ric pravdu, tak to sviti o neco malo vic pri pohledu z boku. Kupodivu muze byt i docela velky uhel a porad je to dobre videt. Snazil jsem se to nafotit, ale byl zovna zapad, slunce nizko a ja od auta stal dost daleko, takze to na fotkach neni zrovan videt, tazke to sem ani davat nebudu. Ve skutecnosti mohu rici, ze je to velmi dobre a je jedno odkud se divas, jestli zepredu nebo z boku. Jelikoz to ma homologaci, tak to neni bludicka jak je obcas videt.

PS: nedavno jsem si koupil svitilnu s nejnovejsim cipem cree XM-L T6 (a chystam se koupit dalsi sestricky do rodinky) a to uz je poradne svetlo, tyto cipy tam dat, tak uz fakt oslnujes :D http://www.youtube.com/watch?v=aM3ByDZtH5M
Toyota Prius 1.8
Ex Vectra Caravan 1.9 CDTI (mazel)
Ex Astra G Caravan 2.0 DTI
Ex Astra F Caravan 1.7 TDS
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od megabeda »

lubaan píše:
Otázka je,jak se zahová systém AFL,když mu seberete mlhovky,protože on s nima počítá.Možná by to mohlo hlásit nějaký chyby.U obyč xenonů asi problém s odebráním mlhovek nebude.
Mlhovky lze korektně "odprogramovat" s TECH 2 nebo i pomocí opcomu, potom by s AFL problém být neměl. Toto je důležité i z hlediska funkce check control, po odpojení by BC hlásil praské žárovky v mlhovkách.

Já jsem pro denní svícení, vše podstatné už bylo v tomto vláknu napsáno. Argument Kutulina o povlaku na xenonech je zcela na místě. Světlo postupně "slepne" a na vnitřní staně čočky se vytváří šedý povlak. Vyčištění je možné, pomocí vatového tampónu, ale světlo se musí demontovat a chce to trpělivost.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
kutulin
Příspěvky: 6
Registrován: 26 čer 2011, 13:02

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od kutulin »

Marky píše:
kutulin píše:Jen mám ještě dotaz: Svítí Ti ta světla přímo dopředu? Přece jen nejsou zkosená a nárazník u VC je celkem dost šípovitě zahnutý. Zkoušel jsi si kleknout 10 metrů před autem v ose a pak i ze stran jako je např. chodník či příkop? Kdy je intenzita svítivosti největší?
Tak jsem to teda zajel otestovat mimo mesto a pokud mam ric pravdu, tak to sviti o neco malo vic pri pohledu z boku. Kupodivu muze byt i docela velky uhel a porad je to dobre videt. Snazil jsem se to nafotit, ale byl zovna zapad, slunce nizko a ja od auta stal dost daleko, takze to na fotkach neni zrovan videt, tazke to sem ani davat nebudu. Ve skutecnosti mohu rici, ze je to velmi dobre a je jedno odkud se divas, jestli zepredu nebo z boku. Jelikoz to ma homologaci, tak to neni bludicka jak je obcas videt.

PS: nedavno jsem si koupil svitilnu s nejnovejsim cipem cree XM-L T6 (a chystam se koupit dalsi sestricky do rodinky) a to uz je poradne svetlo, tyto cipy tam dat, tak uz fakt oslnujes :D http://www.youtube.com/watch?v=aM3ByDZtH5M
Marky, díky Ti moc za upřímné poznatky. Nechám tam nainstalovat světla buď tedy ty co máš Ty (jsou už ale méně dostupné asi starší typ), anebo se mi ještě zamlouvají tyto http://www.fatomas.cz/cs/katalog-produk ... mi-skly-h/ Díky moc všem za reakce a dám sem později vědět co jsem nechal udělat za svícení na svou VC. :)
vectrista
Příspěvky: 24
Registrován: 05 črc 2011, 15:45

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od vectrista »

zdravim,

mam original xenony ale zda sa mi, ze svietia slabo. Neni to uplne subjektivne aj ludia co sa previezli mi potvrdili moj dojem, akoby stratili vykon po case. Citam tu, ze cocka sa zanasa a treba ju vycistit, je na to nejaky specialny prostriedok alebo vatovy tampon+technicky benzin postacia?

Len pre uplnost, Vectra C r. 2006, 150t Km.
Vectra Caravan 2008 Z19DTH AT
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od milosh »

Zkusil bych vymenit vybojky, pokud i pak to bude min svitit tak bych ty svetla vycistil 8-)
vectrista
Příspěvky: 24
Registrován: 05 črc 2011, 15:45

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od vectrista »

Vybojky casom stracaju vykon?
Vectra Caravan 2008 Z19DTH AT
Majesty
Příspěvky: 107
Registrován: 01 lis 2008, 17:55
Bydliště: Metropole Libouň (Blaník na dohled)

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od Majesty »

Postupně s vysvěcují, slábnou. Jak píše milosh, zkus koupit nové a jistě poznáš rozdíl a to dost zásadní.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
(5/2006, 110kw, automat)EX Coupé - The Golden Queen of Majesty
GALERIE
Uživatelský avatar
peter.eu
Příspěvky: 270
Registrován: 12 kvě 2010, 15:59

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od peter.eu »

vysviti se,maji nejakou zivotnost,po nejake dobe se vypali uplne a prestane svitit
ex Vectra GTS 2.0T Elegance 129kW
Tigra TwinTop Design Edition 1.8 16V 92kW
Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110kW Cosmo
vectrista
Příspěvky: 24
Registrován: 05 črc 2011, 15:45

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od vectrista »

dik za odpovede, mate tip na konkretne vybojky ktore su dobre alebo objednat u opla original? Taktiez asi stoji za uvahu to denne svietenie ktore sa tu rozoberalo kedze mat vkuse zapnute xenony aj pocas dna im evidentne nerobi dobre.
Vectra Caravan 2008 Z19DTH AT
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Interiér a exteriér“