Kupujeme Oplíka

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi nového či ojetého vozu této značky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Dancer
Příspěvky: 2
Registrován: 23 čer 2017, 23:25
Bydliště: Praha

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od Dancer »

Zdravím ve spolek,
řeším aktuálně výběr auta pro rodinu s dvěma menšími dětmi = kombík, který mi nějakou dobu vydrží (aktuální auto Ford Focus má najeto 250000 km a je 14 let staré). Jsem ten typ, co si auto pořídí, jezdí s ním a dojezdí ho = musí nějakou dobu vydržet. Aktuálně jsem zúžil výběr na Hundai i30, Opel Astra a Ford Focus. Mírně preferuji Hyundai, protože bydlím v Praze a ve statistikách krádeží se zatím drží níže. Cenový strop nemám zatím pevně daný, orientační hranice je někde kolem 500 – 650 tisíc. Prachy budu řešit až budu auto kupovat (do té doby se cena může hnout)
Kritéria, podle nichž auta posuzuji:
Spolehlivost pohonné jednotky a auta/modelu celkově (Chci benzín a nechci hrát ruletu s cukající 1.4-kou, takže 1.6 Turbo).
Protikorozní ochrana – rezne daný model? Netuším, jak si K-čko stojí, jak jsem prolézal fórum, tak na systémový problém s korozí jsem nenarazil.
Dostupnost servisu (Praha) a hlavně pozitivní zkušenosti s ním. Tady netuším, ale jako Forďák jsem za Prahu celkem nespokojen.

Když jsem se byl na Astru podívat přišlo mi, že má relativně malý kufr (ale přes 500l, takže pohoda), ale líbilo se mi vnitřní zpracování, pohodlnost sedaček. Design interiéru mi sedne. Oproti i30 více místa na zadních sedačkách. Cenová politika Oplu celkem příznivá. Led Matrix světlomety jsou plus.
Je něco, čeho jste po koupi Astry litovali?

Budu vděčný za připomínky, zkušenosti atd. Děkuji a ať vám to jezdí!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktuální přibližovadlo: Ford Focus kombi 1.8 TDDi r.v.2003 - v rozpadu, hledá se náhrada.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od Joska »

nelituji ničeho..šel bych znova...
... že bych možná zkusil i ten start stop, a lepší sedačky, navíc.
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Uživatelský avatar
random
Příspěvky: 67
Registrován: 16 úno 2017, 07:48

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od random »

jake motory z te kombinace i30 / FoFo / Astra resis? Kdyz jsem kupoval auto, tak jsem kombinaci FoFo / Astra zvazoval. Vybehovy Focus (ac me predchozi auto byl Ford, ktery slouzil spolehlive do roztrhani tela) pro Astru neni velkou konkurenci mimo motory (1.5 je na rozdil od GM 1.4 bez problemu) a standardni vybavu (nepriplaci se moc za zadni sensory a vyhrivani sedacek jako u Oplu). Jinak interier je u Opla na mile daleko, stejne tak infotainment, sedacky, prostor v kabine i zavazadelniku. S i30 nemuzu slouzit, protoze tou novou jsem jeste nejel ani zevnitr nevidel.
MY17.5 ST 1.6T Innovation + goodies
Dancer
Příspěvky: 2
Registrován: 23 čer 2017, 23:25
Bydliště: Praha

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od Dancer »

->random: U i30 ten nejsilnější = 1.4 T-GDI = 140 koní, u Focusu 1.5 EcoBoost 150k. Teď jsem se byl na i30-ku v kombíku podívat a líbí se mi. Na druhou stranu sedačky má lepší Opel.
Jediné, co mne štve u současných aut aut je kufr, který je sice papírově větší, než u mé současné plečky, ale je to součet všech prostor nad i pod podlahou, mezipodlahou atd. Ale v reálu je ten největší jednolitý prostor menší...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktuální přibližovadlo: Ford Focus kombi 1.8 TDDi r.v.2003 - v rozpadu, hledá se náhrada.
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od sladas opc »

dancer:1.4 turbo bych se uz nebal myslim ze olej to vyresil..ale kazdopadne 1.6turbo a 200koni bude urcite lepsi svezeni..co se tyka koroze to chces asi trosku brzo po modelu ktery je "novinkou" bylo by smutne kdyz uz ted by trpel korozi..kazdopadne ja hned komplet vystrikal voskem..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od Sunman »

presne ako píše sladasopc - po dvoch rokoch čo je model vonku vidieť "systémovou korozi" - to snad ne.
Mám tu jednu H-čkovú 10 rokov a ku korozii má ďaleko. Pokiaľ nedáš nejakú prípadnú búračku opraviť do neautorizovaného servisu máš 12 rokov záruku ale pozor: na prehrdzavenie! Nie na povrchovú koroziu.
bu2520
Příspěvky: 1
Registrován: 04 zář 2017, 10:09

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od bu2520 »

ahoj, měl bych dotaz na znalé. Chci vyměnit 20 let starou Astru kombík za novou. Byl jsem se podívat na předváděčce a co mě u nového kombíku překvapilo je slabý kryt rezervy. Normálně jsem ho tlakem ruky prohnul. Občas vozím těžší věci a mám strach aby mě nedeformovali tu podlážku. Jaké máte zkušenosti, ne existuje nějaká bytelnější?
mako2402
Příspěvky: 4
Registrován: 19 úno 2018, 15:23

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od mako2402 »

Dobry den chcem kupit opel astra combi 2014 1.7cdti 74kw len podla toho co som zistoval tento motor by tam uz nemal byt tak sa chcem spytat ci v tejto motorizacii bol skutocne este na predaj alebo je niekde chyba
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od Colommbo »

74kW verze motoru 1.7cdti byly v Astře J dvě montované následně po sobě. Jedná-li se tedy o druhou, může být i v kombíku z roku 2014. :idea:
Přílohy
AJ.PNG
W124 E320 R6 Coupé 1994
mako2402
Příspěvky: 4
Registrován: 19 úno 2018, 15:23

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od mako2402 »

Kupil som astru J 2014 sport tourer 1.7 cdti ale neukazuje spotrebu ani dojazd a vsade mi tvrdia ze sa to neda aktivovat aj ked som na youtube nasiel video kde ukazuje ze sa to cez pc da aktivovat viete mi poradit?
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Oplíka“