trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Cinda »

Je to trochu mimo vlákno, ale já nejezdil téměř dva měsíce a dnes jsem brnknul na tlačítko a motor naskočil, jako bych právě zastavil. Takže bych spíše hledal, co to vybíjí. (palubní kamera??)
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Reklama
 

norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od norinco »

Přesně tak, to vybíjení není normální ... Moje Astra taky někdy stojí 10 dní a pak naskočí jako nic a to mám stále původní baterii.

Jinak k trhání, beru 100 oktan, občas naleju ještě VIF, každý rok leju olej dexos a stejně to občas zaškube. Je to nějaká výrobní vada... už to neřeším. Jezdím i s jinejma foukačkama a ty se chovaj o dost příjemněji.
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

Cinda myslel som ci neskusa niekto po vymenom intervale inu znacku oleja?
Ked som kupoval auto v roku 2016 tak bol v aute Dexos 2 a islo to naprd.
Tak som postupne riesil na svolavackach nove svwary co dost pomohlo ale asi po cca 500 km sa problem vracal v miernejsej podobe.
Tak Opel prisiel z inymy svieckami a taktiez to pomohlo trochu.
Dopočul som sa ze Liqi moly vyraba kvoli tymto problemom z trhanim olej DX1,tak som ho zohal a jazdim teraz na nom.
Lyqi Moly DX1 tiez velmi pomohol.
Vsetko trochu pomohlo ale furt sa mi stane ze to este len velmi občas niekedy škubne.
Tak som sa dozvedel ze uz aj Opel vyraba olej proti trhaniu GM Dexos 1 gen. 2, ale som ho este neskusal.
Chystam sa to spravit teraz pri najbližšej vymene. No a este je tu ten od MILLERS novy proti LSPI,tak sa pytam ake ma kto skusenosti ???

Ked nikto neda tu žiadnu skusenost tak aj tak prejdem vsetkymi olejmy za kazdou vymenou Oleja skusim ineho vyrobcu a ostanem dalej pri tom oleji
ktory pojde najlepsie.
Neviem čo este by sa dalo vyskusat tak budem skusat tie oleje.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 109
Registrován: 06 pro 2016, 09:05
Bydliště: Sokolovská uhelná pánev

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od pavel_k »

Připojuji se k norincovi: olej Dex1Gen2 od 1. výměny v 06/2017 každých 10 tis.km, svolávačka sw, benzín Verva100, někdy 95+Petrol Power ECOMAX, svíčky NGK ... a stejně to občas v obvyklé situaci škubne.
Takže olej Dex1Gen2 zkoušet nemusíš, to spíš ten Millers.
Astra K 1,4T 92kW Innovation 05/2016
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Mike »

- olej proti trhaniu GM Dexos 1 gen. 2, ale som ho este neskusal.

Určitě je nutná tato norma Dexos 1 gen. 2 - ta byla v těch svolávačkách. Jiný ne. A stejnou normu má ten co píšeš.
Mě už to netrhá ani náznakem. Co se týká vybíjení. Mám Astru absolutně tak jak přijela z výroby. Bez ničeho přidáného. Palubní kameru nemám. Jedinné co si myslím, že za to může je OnStar. Který letos končí. Hned jak byla Astra nová se mi úplně do smrti vybila nová baterka, ani přístroje nenaběhly, musel jsem ji doma přes noc nabít v servisu na nic nepřišli od té doby OK, ale vybíjení když se nejede je velké a ta baterka je moc malá. Je tady na fóru vlákno a tam to někdo popsal, že baterku dává 2x do roka na nabíječku. S tím se asi nedá nic dělat. Moc elektroniky a malá baterka. StartStop nemám.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
ondrejsk
Příspěvky: 4
Registrován: 21 čer 2020, 15:55

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od ondrejsk »

Ahojte vospolok,

zháňame druhé auto do rodiny a veľmi sa nám páči Astra, bol by som rád keby sa mi majitelia s motorom 1.4 92kW/110kW po roku výroby 2017 vedeli vyjadriť k trhaniu motora - je skutočne pravda že autá s r.v. 2017+ na tento problém už netrpia. Vopred moc ďakujem. Tiež by ma zaujímalo či nemá niekto overné info čo bola skutočne príčina tohto problému a aké opatrenia boli prijaté na jej ostránenie.
tominomiki
Příspěvky: 130
Registrován: 30 črc 2016, 21:07

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od tominomiki »

Uz aj 2016 je ok po zmene SW a zmene oleja na dexos 1 gen2. Najhorsi bol ten kovovy zvuk ked sa stratil vykon, ale po tej zmene sw a oleja je to ok. Posledny rok nie je ani to trhnutie.
ondrejsk
Příspěvky: 4
Registrován: 21 čer 2020, 15:55

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od ondrejsk »

Ďakujem za odpoveď. Včera som dlho študoval toto vlákno a nejako to tu zomrelo a podla mňa bez šťastného konca. Nejaké autá sme už pomenili a toto by malo byť auto pre radosť, tým nemyslím nejaký špeciál ale príjemné a bezproblémové vozenie. Ešte otázka k tím čo tento problém mali: je to definitívne preč a bez následkov? Auto by malo byť 2017+ skôr 110kW v manuály. Zatiaľ som skúšal len astru k v diesely 100kW manuál - nebolo to zlé ale s ohľadom na použitie by som radšej ten benzín.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Nevim no, ja zkousel vse a furt to cuka. Jsem na to jiz zvykly a neresim. Ale kdyz presednes do 1.4TSI 103kw tak to jede sametove.

U novych aut to tu lidi moc nehlasi, tak snad je to lepsi.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
ondrejsk
Příspěvky: 4
Registrován: 21 čer 2020, 15:55

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od ondrejsk »

Dakujem. Dnes som volal s predajcom Oplu, kvôli inému autu a opýtal som sa ho na to a čuduj sa svete o takom probléme nevedel, že možno niečo na začiatku bolo ale že on o ničom skutočne nevie, že by sa musel spýtať servisákov. Máme 1.2 tsi 81kW v Sportsvane a podľa mňa to ide pekne, žiaden trhač asfaltu ale užívateľsky veľmi príjemné a zatiaľ bez problémov 50k km. Škoda tej Astry veľmi sa mi to páči ale nechcem riešiť problémy.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“