trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

No pocitove to s tim LM jede proste lip. Ale to muze byt placebo. Kazdopadne tam nic jinyho uz nedam. Vzhledem k tomu, ze i 1.6T odhcazeji na LSPI, tak tam DX1G2 urcite patri. Taky v novych autech s 1.6T urcite je. Proste vsechny benziny s turbem a primym vstrikem. I kdyz zrovna ta 2.0T by asi mohla DX2 unyst, ma relativne maly vykon a rozumny objem.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Reklama
 

sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Souhlasim s tebou ze na liqui moly to jelo opravdu dobre
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

sladas opc píše:Nerikam nic o tom ze by byl liqui moly ci nekdo jiny nejlepsi na svete.. Jen jsem psal ze pridukty liqui moly jsou top produkty vyhlasene po celem svete pouzivaji se celosvetove v motorsportu, nekolikrat dostali i oceneni tudiz na tom i neco bude.. Millers je na tom obdobne.. Jen co se tyka lspi nerekl bych ze byl millers prvni nebot kdyz jsem hledal olej dexos1 gen 2 tak liqui moly uz ho mel kdezto millers jeste ne a teprve ted od listopadu je v nabidce..
Kde sa ten Millers da zohnat ?
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
mia
Příspěvky: 201
Registrován: 25 říj 2016, 11:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mia »

prečo som sa pýtal na vaše skúsenosti? pretože celkom by ma zaujímalo ako sa ktorý výrobca popasoval s "receptúrou" na dosiahnutie špecifikácie Dexos1 gen.2, či sú oleje v aditívach rôzneho zloženia, alebo rovnakého. A tiež ako dosiahne výrobca oleja certifikát o špecifikácii, schvaľuje to výrobca motorov, poskytuje receptúru, alebo olejári si vytvárajú vlastnú a následne to testuje výrobca? Od toho závisí rôznorodosť, alebo rovnorodosť vlastností a teda odolnosti voči LSPI olejov jednej špecifikácie. Preto mám tak trochu aj obavy kúpiť olej iný ako napr "GM originál" To ale neznamená, že ten iný nemôže byť ešte lepší.
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Peto píše:
sladas opc píše:Nerikam nic o tom ze by byl liqui moly ci nekdo jiny nejlepsi na svete.. Jen jsem psal ze pridukty liqui moly jsou top produkty vyhlasene po celem svete pouzivaji se celosvetove v motorsportu, nekolikrat dostali i oceneni tudiz na tom i neco bude.. Millers je na tom obdobne.. Jen co se tyka lspi nerekl bych ze byl millers prvni nebot kdyz jsem hledal olej dexos1 gen 2 tak liqui moly uz ho mel kdezto millers jeste ne a teprve ted od listopadu je v nabidce..
Kde sa ten Millers da zohnat ?
Na strankach millers.cz..ted jsem tam psal a odpoved je ze ten olej bude k dostani zacatkem ledna a 5 litru bude stat 1150kc
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

sladas opc píše:
Peto píše:
sladas opc píše:Nerikam nic o tom ze by byl liqui moly ci nekdo jiny nejlepsi na svete.. Jen jsem psal ze pridukty liqui moly jsou top produkty vyhlasene po celem svete pouzivaji se celosvetove v motorsportu, nekolikrat dostali i oceneni tudiz na tom i neco bude.. Millers je na tom obdobne.. Jen co se tyka lspi nerekl bych ze byl millers prvni nebot kdyz jsem hledal olej dexos1 gen 2 tak liqui moly uz ho mel kdezto millers jeste ne a teprve ted od listopadu je v nabidce..
Kde sa ten Millers da zohnat ?
Na strankach millers.cz..ted jsem tam psal a odpoved je ze ten olej bude k dostani zacatkem ledna a 5 litru bude stat 1150kc
Takze cenovo vyjde len o trosku drahsie ako Liqui Moly DX1 ?
cca: 10 eur
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

No vyjde to cenove cca stejne.. Docela me prekvapuje cena ktera je nizka oproti treba olejum 5w30 dexos2.. At uz od liqui moly ci millerse
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Sunman »

mia píše:prečo som sa pýtal na vaše skúsenosti? pretože celkom by ma zaujímalo ako sa ktorý výrobca popasoval s "receptúrou" na dosiahnutie špecifikácie Dexos1 gen.2, či sú oleje v aditívach rôzneho zloženia, alebo rovnakého. A tiež ako dosiahne výrobca oleja certifikát o špecifikácii, schvaľuje to výrobca motorov, poskytuje receptúru, alebo olejári si vytvárajú vlastnú a následne to testuje výrobca? Od toho závisí rôznorodosť, alebo rovnorodosť vlastností a teda odolnosti voči LSPI olejov jednej špecifikácie. Preto mám tak trochu aj obavy kúpiť olej iný ako napr "GM originál" To ale neznamená, že ten iný nemôže byť ešte lepší.
Mia, sorry, ale tie otázky myslíš určite len žartom. :shock:
A/ myslíš, že niekto z užívateľov tu na fóre môže posúdiť ktorý olej je lepší? Každý z nás používa auto úplne ináč, jazdí iné trasy. Zdá sa, že LPSI je tak nevyspytateľný jav (viď odpoveď od LiquiMoly v minulom príspevku) že v jednom motore môže dobre fungovať na mazanie Fritol a v inom ti nepomôže ani LiquiMoly na druhú. Pocit môže mať každý svoj ale v inom aute nemusí fungovať ani ten pocit.
B/ aké aditíva kto používa je určite predmetom výrobnej receptúry výrobcu a pokiaľ niekto tu na fóre nepracuje vo vývoji konkrétnej firmy tak všetky ostatné odpovede sú len hoaxy, JPP informácie a dohady.
C/ samozrejme že výrobca motorov ktorý investoval ťažké peniaze do vývoja svojho vlastného oleja, výskumu prečo a kde sa LSPI deje a do vytvorenia špecifikácie v ktorej sa oleje majú pohybovať rozdá všetkým výrobcom receptúry zadarmo. Naozaj žartuješ. Ani za úplatu.
D/ výrobca motora určite nič netestuje. Stanovil limity - vymyslím si, napr. obsah vody menej ako 0,01% alebo teplotu odparenia min 250°C. Každý olej ktorý sa odparí pri vyššej teplote bude spĺňať túto špecifikáciu. Pritom GM sa možno odparuje pri 251°C a Liqui Moly 270°C čím bude lepší, ale oba splňujú čo špecifikácia pýta.
Ďalším vývojom určite pôjdu parametre olejov k lepší hodnotám a tak možno vznikne v roku 2020 keď 1.6T bude mať 300HP dexos1 gen3 a ten bude mať prísnejšie parametre, napr. teplotu odparenia 280°C. (všetky tieto hodnoty a ich názvy si vymýšľam, nájdeš ich však určite na internete).
E/ "certifikát" ako kus papiera zrejme neexistuje. V iných oblastiach priemyslu a nevidím dôvod prečo by to tu bolo inak, by si výrobca oleja otestoval vo svojich laboratóriách alebo v laboratóriách tretej strany či olej spĺňa podmienky dexos a vydá o tom niečo ako Prehlásenie o zhode pre svoju internú potrebu, resp. poskytne tento doklad záujemcovi - distribútorovi olejov, prípadne výrobcovi ak by mal záujem o plnenenie vo výrobe. toto prehlásenie je garancia výrobcu oleja a slúži napríklad pre prípadné súdne spory. (Podobné prehlásenie o zhode dnes nájdeš v akomkoľvek elektrotechnickom výrobku.) Na nálepke oleja potom umiestni informáciu, že olej zodpovedá špecifikácii Dexos1g2, VW505.1, BMW xyz,DM abc atď atď.

výrobcov Dexos1gen2 som našiel krátkym zaguglením asi 20 z toho o 10-tich som nikdy predtým nepočul. Zo skúseností väčšinou sú najlepšie výrobky tie o ktorých mnoho ľudí nevie a značky verejne známe ako v tomto prípade napr. shell, omv, castrol sú dobrý priemer.
poiaľ by sa nedarilo tak tu je link https://noln.net/2017/06/30/new-generat ... fications/
ale toto je len ACEA kde sú stanovené viskozity, ktoré sú potrebné pre mastenie. Ďalšie parametre, ktoré sú dôležité pre LSPI ale nie napríklad pre diesel sú u špecifikácie dexos.

apropo zajtra si idem pre 1.6T, ale pochybujem že bude mať čas na LSPI :mrgreen:
mia
Příspěvky: 201
Registrován: 25 říj 2016, 11:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mia »

tak vlastne použil si hromadu slov na to aby si povedal viac-menej len to, že každý výrobca má svoju receptúru a dodržuje akurát isté limity určené v špecifikácii od ACEA napr. Dexos1 gen.2. To ale len potvrdzuje isté moje obavy, že nie je olej ako olej aj keď má Dexos1.2. Každý môže mať iný vplyv na vznik LSPI, aj keď tie rozdiely vďaka špecifikácii zrejme veľké nebudú.
Preto som položil otázku, aké máte skúsenosti LM
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

já to teda nečtu takový dlouhý cance :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“