Servisy a služby

Garančky, servisy, ceny a hodnocení servisů.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Sunman
Příspěvky: 1333
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Servisy a služby

Příspěvek od Sunman »

ešte by som dal do pozornosti že máš záruku na karosériu 12 rokov. Takže do Opla a odložiť faktúry, pokiaľ ti to začne hrdzavieť niekde po oprave v inom servise ťažko to budeš riešiť.
Minulý týždeň sme jedno K mali u AutoSteiger a oprava v pohode, pravda 10 dní auto z požičovne...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Servisy a služby

Příspěvek od Cinda »

Docela dobrý článek na téma "test servisů". Ačkoliv je to o Škodovce, tak to platí obecně. Takže kam?
http://auto.idnes.cz/servis-test-fabia- ... servis_fdv
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Sunman
Příspěvky: 1333
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Servisy a služby

Příspěvek od Sunman »

snáď to ani nepotrebuje komentár. A je tiež jasno, prečo v "autorizáku" je draho. Keď niekto nájde 0 zo 6 závad tak vymení pár blbostí na ktorých zarobí a moc sa nenarobí (hadice) a hotovo.

Podobný neplánovaný test - diagnostika píše porucha žhavičov. Neautorizovaný servis vymení všetky žhaviče a porucha je stále tam. Ešte trochu s tým niečo pobabrú, vymenia nejaký káblik, porucha je ale stále tam. Nevedia si rady - nakoniec to ukončia s tým že to nevadí.
Autorizovaný servis - známa závada, ktorá ma logiku pri najazdených 220 000 km. Pár minút a je hotovo.
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: Servisy a služby

Příspěvek od morgoth »

Tak já nevím, teď jsem byl v autorizovaném serisu kvůli pár věcem a z výsledku jsem moc nadšený nebyl:
  • Trhání motoru je podle výrobce vlastnost, nic s tím dělat nebudou
  • U problému s vypadávající boční detekcí co mi občas dělá jim z diagnostiky nic nevypadlo, takže žádný problém není
  • Chtěl jsem zjistit jestli by mi natáhli drát ke druhé lapmičce v kufru - potřebovali by nějaký speciální konektor za 1500, natháhnout drát z té lampičky napravo je technicky nemožné
  • Jak mi něco píská u zadních USB když připojím napájený hub a vypne se zapalování tak ani nezjišťovali důvod. Zkusili zapojit něco jiného a usoudili že je tam asi nějaké rušení nebo co...
  • Jediné co teda zvládli je nainstalovat krytku světla co jsem někde ztratil a zaklopit spodní panel u spolujezdce, který nechali odklopený když mi minule měnili kabonový filtr.
Já přemýšlím jak to dělat s pravidelnou údržbou až mi dojde dvouletá záruka. Přijde mi, že měnit olej a filtry zvládnou v pohodě i v neautorizovaném servisu s poloviční hodinovkou, navíc by mohli zvládnout vyřešit i věci na které jim nevypadne návod z diagnostiky - viz ta lampička.

Máte někdo zkušenosti s nějakým nezávislým servisem v Praze? Koukal jsem na http://www.pajerservis.cz/, chtěl jsem si tam nechat instalovat zástěrky (v autorizáku na to napočítali 2 hodiny práce) ale nakonec jsem se k tomu nedostal.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Servisy a služby

Příspěvek od mattonecz »

A kde si byl? U Srby o trhani moc dobre vedi :lol:
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: Servisy a služby

Příspěvek od morgoth »

Na Spořilově, Srba je na mě už trochu moc z ruky. Oni o tom trhání taky vědí (při minulé návštěvě mi říkali, že se pořád čeka na nějaký update od výrobce, o oleji ještě tehdy nevěděli), akorát když jsem tam byl tak p. Šťastný se kterým jsem se předtím domlouval (a který bývá obvykle ochotnější) měl zrovna dovolenou.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Servisy a služby

Příspěvek od mattonecz »

Tak Srba je od sporilova max 10km to je v pripade servisu snad zanedbatelne :D
Srba modrany pan Kohout. Na sporilove sem mluvil hlavne s p. Svehlou ten byl ok. V te dobe ale olej nebyl tak si s tim nevedeli rady vubec.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: Servisy a služby

Příspěvek od blesk »

Nemuzete rozlisovat jenom jestli autorizovany nebo neautorizovany. Vzdy zalezi konkretne ktery servis, jaci lide, mechanici, prijimaci technici, reditel, je to o pristupu. Existuji spatne neautorizaky, kde mechanik je byvaly vezen, diler a taky existuji perfektni autorizaky. U Opelu je to tezsi, po nejistote firmy proridla sit autorizaku, odesli lide a s nima i zkusenosti. Neautorizak je dobry, kdyz mate auto, ktere kazdy mechanik zna. Pokud dojdete s K-ckem k monterovi, tak nebude vedet ani kde se naleva olej a jak vyndat svicku, jeho diagnostika se dostane mozna k motoru, ale ne treba do radia. Bude resit neco, co vyrobce davno odstranil, vydal technicky buletin s postupem opravy, nebo SW update. Pokud ale autorizak zamestna abslventa z ucnaku, tak bude menit soucastky, nic neopravi a vic toho pokazi. Nejlepsim kompromisem zda se byt zkuseny neautorizovany servis, ktery dela Opely nejakou dobu, zna je, ma zkusenosti, originalni diagnostiku, pristup k technickym buletinum a sw updatum a technicke dokumentaci. navic splnuje podminku EU o opravach mimo autorizaku, ALE PREDEPSANYM ZPUSOBEM.
Priklad, byl jsem u RomanaK v Brne, ze chci vmenit chladici. Najel is na stranky GM, do placene sekce, prohledl si doporuceny postup, kde co jak a udelal to presne podle normovaneho, otestovaneho postupu, kde se tim nekdo u automobilky zabyva a dela tyto postupy, jak maji byt.
brycedoe
Příspěvky: 58
Registrován: 16 úno 2017, 18:48

Re: Servisy a služby

Příspěvek od brycedoe »

Ahoj,

předpokládám, že na garanční prohlídku je jedno kam, je to tak? mám auto z motola, ale do šterbohol nebo na spořilov to mám výraz ně blíže, něž přes celou Prahu.

díky
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: Servisy a služby

Příspěvek od norinco »

Jasně že to je jedno. Auto mám z Prahy a na garančku i servisní opravy jezdím ve východních Čechách.
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Garanční prohlídky + svolávací akce + servis + servisy“