ANDROID AUTO

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
xholy24
Příspěvky: 93
Registrován: 18 zář 2016, 11:51
Bydliště: Nejdek

Re: ANDROID AUTO

Příspěvek od xholy24 »

morgoth píše: 02 led 2020, 18:47 Jestli ti to nefunguje, zkus v nastavení promazat připojená auta, mě to jednou pomohlo.
to už jsem zkoušel a nic
Opel Astra ST enjoy 1,4 74Kw
By holy
Reklama
 

Uživatelský avatar
xholy24
Příspěvky: 93
Registrován: 18 zář 2016, 11:51
Bydliště: Nejdek

Re: ANDROID AUTO

Příspěvek od xholy24 »

Tak mám Redmi note 7 , po hodinách zkoušení a novým kabelu od It connect, zakázal jsem šetření AA a Waze a zapl aut. spuštění aplikací. Vse jsem povolil i nastavil aut. zapnutí pře Bluetooth. Mít výplet duální aplikace. Vymazal data stareho AA. Zjistil jsem že musim přepnout když připojím USB tak na PTP a AA nabehlo konečně v autě. Ale jde mi pouze verze do 4.6 a novější verzi už nepustím v aute a nevím proč, v mobilu mi normálně běží ale. MIUI mám poslední aktualizaci.
Opel Astra ST enjoy 1,4 74Kw
By holy
Uživatelský avatar
Papír
Příspěvky: 22
Registrován: 30 led 2019, 21:19

Re: ANDROID AUTO

Příspěvek od Papír »

Abych byl upřímný, AA mě pěkně sere.
1. není podporovaná v ČR.
2. Tím že chce aktualizace, tak se vždy zasekne.
3. má pro mě málo funkcí.
4. Každá aktualizace umí něco jiného a jinak se spouští.

Od té doby co mám Astru jsem musel 5x nainstalovat a odinstalovat AA. A pro spouštění je důležité mít orig. kabel.
Astra K 1,4T innovation
Mokka 1,4T 103 kW AT.
Volfik
Příspěvky: 160
Registrován: 31 říj 2018, 21:19

Re: ANDROID AUTO

Příspěvek od Volfik »

Od Androidu 10 je Android Auto vestavěné, aspoň teda v telefonech od Samsungu, jde o běžně a oficiálně prodávané telefony v ČR, i levné modely. Takže oficiálně podporované a dostupné v ČR je už tak půl roku. Aktualizace jedou normálně přes Google Play Store, momentálně verze 5.2, a šlape to pak v pohodě.

Co není plně podporováno v ČR je Google Assistant, takže nejde hlasově odpovídat na SMSky, ale třeba navigace a hudba českým pokynům rozumí. A tady je situace zvláštní, ještě před půl rokem uměl GA třeba číst SMS česky, dnes je čte anglicky. Divný downgrade. Ale s Android Auto to přímo nesouvisí.

Myslím, že je to jasně lepší jak systém co je v autě :)
Insignia GSi (2.0T benzín, 260hp, 4x4, 8AT)
Uživatelský avatar
Papír
Příspěvky: 22
Registrován: 30 led 2019, 21:19

Re: ANDROID AUTO

Příspěvek od Papír »

Já mám Android 9.1.0. a Obchod Play AA nenabízí. Musí se nainstalovat z APK.
Astra K 1,4T innovation
Mokka 1,4T 103 kW AT.
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: ANDROID AUTO

Příspěvek od Majo »

Volfik píše: 17 dub 2020, 00:13 Od Androidu 10 je Android Auto vestavěné, aspoň teda v telefonech od Samsungu, jde o běžně a oficiálně prodávané telefony v ČR, i levné modely. Takže oficiálně podporované a dostupné v ČR je už tak půl roku. Aktualizace jedou normálně přes Google Play Store, momentálně verze 5.2, a šlape to pak v pohodě.

Co není plně podporováno v ČR je Google Assistant, takže nejde hlasově odpovídat na SMSky, ale třeba navigace a hudba českým pokynům rozumí. A tady je situace zvláštní, ještě před půl rokem uměl GA třeba číst SMS česky, dnes je čte anglicky. Divný downgrade. Ale s Android Auto to přímo nesouvisí.

Myslím, že je to jasně lepší jak systém co je v autě :)
Chlapi nepodarilo sa vam prosim niekomu vyriesit problem s citanim SMS anglicky vs cesky/slovensky?
Predtym mi to krasne fungovalo, od cca januara/februara mi nejakou aktualizaciou cita vsetky spravy anglicky a to sa fakt vela krat neda rozumiet ...

Vdaka

M.
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Uživatelský avatar
XMira
Příspěvky: 203
Registrován: 06 lis 2017, 13:53
Bydliště: CB

Re: ANDROID AUTO

Příspěvek od XMira »

Nějak moc jsem nepátral, ale co jsem tak zahlédnul, tak problém má víc lidí. Chyba je prý na straně serverů googlu, takže zatím řešení není a ani si nemůžeme stěžovat, protože AA oficiálně vlastně ani nemáme.
XCEED GTline 1.5T-GDI DCT MY2023
prodáno: ASTRA 1.4 110kW AT MY2018
Volfik
Příspěvky: 160
Registrován: 31 říj 2018, 21:19

Re: ANDROID AUTO

Příspěvek od Volfik »

XMira píše: 27 dub 2020, 11:24ani si nemůžeme stěžovat, protože AA oficiálně vlastně ani nemáme.
Tak ještě jednou, máme, minimálně v Samsung telefonech s češtinou a prodávaných oficiálně v ČR je Android Auto předinstalované :) Takže tu prostě oficiálně je. To, že Google něco zprasil a SMSky to dříve četlo česky a teď už ne je bohužel fakt, a nikdo netuší co s tím...
Insignia GSi (2.0T benzín, 260hp, 4x4, 8AT)
Uživatelský avatar
XMira
Příspěvky: 203
Registrován: 06 lis 2017, 13:53
Bydliště: CB

Re: ANDROID AUTO

Příspěvek od XMira »

Volfik: Mám, samozřejmě, radost, že máš AA. Ale kvůli tomu si opravdu Samsung kupovat nebudu. Jinak myslím, že pro všechny ostatní zatím platí, že v Google Play AA nemají.
XCEED GTline 1.5T-GDI DCT MY2023
prodáno: ASTRA 1.4 110kW AT MY2018
Volfik
Příspěvky: 160
Registrován: 31 říj 2018, 21:19

Re: ANDROID AUTO

Příspěvek od Volfik »

O to nejde, dříve prodejce mohl odmítat cokoliv ohledně AA řešit, protože "není v ČR". Dnes se dá ukázat že je, a řešit by měl... Třeba aktualizovat sofware.
Insignia GSi (2.0T benzín, 260hp, 4x4, 8AT)
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“