Opel Vectra C Angel Eyes + HID kit

Moderátor: Moderátoři

mijunka
Příspěvky: 42
Registrován: 19 bře 2011, 22:10

Re: Opel Vectra C Angel Eyes + HID kit

Příspěvek od mijunka »

Zkoušel jsem ty LED s čipem v parkovačkách a počítač pořád hlásil chybu. Takže jsem zpět u klasických 5W žárovek. Ještě zajímavost - po zhasnutí světel ty LEDky ještě několikrát (16-krát) poblikovaly levá i pravá. I po zamčení auta opět na mě párkrát poblikaly. Co ten Opel všechno dokázě?
.
.
.já sem namontoval na konektor H7 pasek led flex a taky mi to bliká a kolikrát sem pristih jak to blikalo i 4 hodiny po zamčení auta ....
Reklama
 

Uživatelský avatar
milhauzz
Příspěvky: 303
Registrován: 04 kvě 2011, 13:17
Bydliště: Šumava

Re: Opel Vectra C Angel Eyes + HID kit

Příspěvek od milhauzz »

miki11 píše:světla vypadají opravdu suprovně, svíticí kroužky jako bavorák... moc pěkný ;)

Pochybují že na Vectře máš origo xenony 6000k, i když vše je možné :lol: .

TK bych moc neřešil, každej máme nějaké známe a když ne tak výměna za normální žárovky. Ale ty světla bych si určitě taky pořídil na C Vectru..nemají chybu a aspoň se trošku odlišíš :D
Tak tohle neni o zadnejch znamejch apod. Je to vo tom, ze kdyz ti to nekdo "napálí" v noci takhle do oci a proti pojede starej pan s Trabantem, tak nejenze prijde o zbytek zraku,ale hrozi daleko horsi veci . Je to neco jako sjety gumy. Jo, muzes projit STK kdyz mas, jak rikas znamy,ale za sjety gumy bych daval nejvetsi palky a nejvetsi postihy ! Kazdej vi, co udela treba sjeta guma na vode . Nebo treba za letni gumy v zime bych daval aspon 3 roky natvrdo na Mirove ! I kdybych nemel na chleba,tak na gumach setrit nikdy nebudu .
Jinak ano, vypada to pekne,ale kdyz xenony, tak samozrejmne s origo ostrikovacema ( kazdej vi, proc tam jsou a hlavne v zime,jakou maji funkci ) .
Insignia 118 kW ST, automat
Uživatelský avatar
mareton
Příspěvky: 91
Registrován: 21 led 2013, 22:13

Re: Opel Vectra C Angel Eyes + HID kit

Příspěvek od mareton »

milhauzz píše:
miki11 píše:světla vypadají opravdu suprovně, svíticí kroužky jako bavorák... moc pěkný ;)

Pochybují že na Vectře máš origo xenony 6000k, i když vše je možné :lol: .

TK bych moc neřešil, každej máme nějaké známe a když ne tak výměna za normální žárovky. Ale ty světla bych si určitě taky pořídil na C Vectru..nemají chybu a aspoň se trošku odlišíš :D
Tak tohle neni o zadnejch znamejch apod. Je to vo tom, ze kdyz ti to nekdo "napálí" v noci takhle do oci a proti pojede starej pan s Trabantem, tak nejenze prijde o zbytek zraku,ale hrozi daleko horsi veci . Je to neco jako sjety gumy. Jo, muzes projit STK kdyz mas, jak rikas znamy,ale za sjety gumy bych daval nejvetsi palky a nejvetsi postihy ! Kazdej vi, co udela treba sjeta guma na vode . Nebo treba za letni gumy v zime bych daval aspon 3 roky natvrdo na Mirove ! I kdybych nemel na chleba,tak na gumach setrit nikdy nebudu .
Jinak ano, vypada to pekne,ale kdyz xenony, tak samozrejmne s origo ostrikovacema ( kazdej vi, proc tam jsou a hlavne v zime,jakou maji funkci ) .

No, každej to neví :-) u felicie jsem ostřikování světel odpojoval, protože to neskutečně žralo tekuninu...
Vectra 1.9 gts 110 KW na 18kách
Uživatelský avatar
cejkin
Příspěvky: 50
Registrován: 19 lis 2009, 07:27
Bydliště: Praha

Re: Opel Vectra C Angel Eyes + HID kit

Příspěvek od cejkin »

Souhlasím s Milhauzzem ... tohle mě fakt dokáže vytočit ... toto není o tuningu, ale lidský blbosti a aroganci , doufám, že tě nikdy nepotkám v noci na silnici. Jen poznámka pro podobný paka, co by si rádi nacpali do auta tuhle čínskou srágoru: xenony, musí mít vlastní ostřikovače, neboť je dokázaný, že když jsou špinavý tak i se správnými výbojkami oslňují kvůli rozptylu světla jako prase ... xenony, musí mít vlastní automatické nastavení sklonu (speciální čidla na přední a zadní nápravě) a xenony musí mít pouze předepsaný typ výbojek
Opel Signum 2.2 Direct , 114 kW , r.v. 2004 - prodáno
Uživatelský avatar
antharis
Příspěvky: 74
Registrován: 14 črc 2011, 10:42
Bydliště: Praha

Re: Opel Vectra C Angel Eyes + HID kit

Příspěvek od antharis »

K těm ledkám: Už jsme to tady někde řešili. Aby to neblikalo, tak by se tam muselo přidat relé, který by spínalo ty led na napětí.

Měl jsem taky LED moduly s potlačením chyby prasklé žárovky. V parkováčkách vydržely asi 14 dní - problikávaly i za jízdy. V osvětlení spz sem je měl asi 3 měsíce.. JEdna svítila v pohodě a druhá za jízdy problikávala. Když sem zjistil, že problikávají kolem 20. hodiny (auto jsem zaparkoval v cca 11. dopoledne), tak šly ven.. Žárovky se mi sice nelíbí, ale asi mi nezbyde nic jinýho než si na ně zvyknout.. Mám i osram blue ale pořád je to oproti xenonům nažloutlý :(
Vectra 1.9 CDTi 2005 / CD 30 MP3 / bi-xenon / 17" Irmscher Spectra Sport Line / Irmscher křídlo a maska
Uživatelský avatar
mareton
Příspěvky: 91
Registrován: 21 led 2013, 22:13

Re: Opel Vectra C Angel Eyes + HID kit

Příspěvek od mareton »

Dapos píše:a mluvi o HID , nebo o originalech? co tam namontoval? ..... pokud o prestavbe tak do VC se musej koupit Can - bus , coz jsou dvakrat drazsi....kdyz jsem tam mel obyc HID sadu , tak my to taky blikalo az to prasklo....kvuli rizenym svetlum pocitacem coz VC ma...
No já bych (doufám) měl mít originál, ale taky mi to poblikává a jsou to ty natáčecí - teda aspoň nahoru a dolů... doprava a doleva jsem si toho zatím nějak nevšiml..
Vectra 1.9 gts 110 KW na 18kách
Uživatelský avatar
mareton
Příspěvky: 91
Registrován: 21 led 2013, 22:13

Re: Opel Vectra C Angel Eyes + HID kit

Příspěvek od mareton »

A ještě když už je zde ta debata o orig a neorig xenonech, jak to vlastně poznám? Jakmile ty výbojky koupím mimo Opel, tak jsou neorigo? To možná ne, ale to, že někde na E-shopu tam bude napsaný, že tato výbojka je origo, to taky jaksi nebudu moc přesvědčen.... nebo podle ceny? Až mi rupnou ty výbojky, co vlastně budu dělat? Ve velkém techničáku to popsané nemám. Na foru už někdo doplatil na to, že když je po faceliftu a má xenony, tak tam má AFL a k tomu je jeden typ výbojky a když nemá po faceliftu, tak nemá AFL a má tam jiný typ výbojky, nakonec zjistil, po koupi výbojek, že má po faceliftu, tak má mít AFL, ale neměl.... někdo zase si to koupil na opak...

Jak já vlastně poznám jestli mám AFL (ty doprava doleva né jenom nahoru dolů) a co si tam mam pořídit za výbojku... někdo říká 600 za obě někdo za jednu 1200 uff jsem z toho paf..
Vectra 1.9 gts 110 KW na 18kách
Sunman
Příspěvky: 1333
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Opel Vectra C Angel Eyes + HID kit

Příspěvek od Sunman »

Poznáš to tak, že normálne tú výbojku buď vyberieš z reflektora von a prečítaš si na nej typ (napr. D2S) alebo pomocou zrkadielka bez demontáže sa na ňu pozrieš. Označenie je na zadnej strane výbojky, t.j. tej, ktorú vidno keď dáš dole gumovú krytku.

HID neznamená ani tak iný typ výbojky ale to, že do reflektora, ktorý je určený pre halogenovú žiarovku sa vloží adaptér s držiakom na xenon.
Xenon a halogenová žiarovka ale majú úplne odlišné vyžarovanie svetla a teda celá konštrukcia svetlometu ktorá je postavená tak aby odrážala svetlo do správneho smeru funguje úplne inak. Oslňuje.

"origo" a "neorigo" xenon - pokiaľ použiješ rovnaké označenie xenonu, teda napr. D2S a rovnakú teplotu xenonovej výbojky (hodnota v Kelvinoch) tak by to malo byť jedno či je to Philips, Osram alebo číňan.
Ale nemusí to byť jendo - so žiarkovami z Tesco mám osobnú skúsenosť, že H4 z Tesca svietila pánu bohu do okien - lúč svetla svietil pred autom šikmo nahor. V momente keď je vlákno žiarovky vychýlené o milimeter na vzdialenosti 100m do ktorej svieti reflektor je to niekoľko metrov a teda môže svietiť úplne niekam inam než by si chcel. U výbojky to bude obdobne.
Je absolútna idiotina ušetriť pár kačiek - origo Xenon kúpiš za za 40EUR (v Opli za 100EUR). Životnosť je ca 150 000÷180 000 km. Koľko ich za životnosť auta vymeníš?

toť vsjo, tak ako píše cejkin a milhauzz - prase, kto používa svetlomety ako oslňovače.
Uživatelský avatar
qvadro
Příspěvky: 27
Registrován: 30 pro 2011, 10:46
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Opel Vectra C Angel Eyes + HID kit

Příspěvek od qvadro »

Cau, chtel bych se zeptat jak je to s tema diodama do angels eyes krouzku. Ty obycejne zarovky sviti hodne malo. Takze se ptam jeslti jsou nejake ledky(zlute) ktere se tam vlezou a nebudou hazet chybu ani blikat jak se mi stavalo u predchozi verze vectry B.
Krouzky bych totiz chtel pouzivat jako ''denni sviceni'' ale s obych (myslim ze tam sou 2.3w) zarovkama to asik nedam:)
Diky.
Opel Vectra C 2.2DTI, 92kW, r.v.2002 ...... :-) :-P
filipino
Příspěvky: 14
Registrován: 16 úno 2015, 09:51

Příspěvek od filipino »

Chlapi jak vám svítí ty Angel eyes s klasickými H7? Mě origo světla svítí hrozně, mám signum po face asi rok a pravdepodobne budou vypálené parabolky.....
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Tuning a styling“