Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 288
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od westler »

Vangeliscz: bezva, díky moc za info. Ta nemožnost vypnutí bezklíčkového vstupu by mě pěkně štvala - přepokládám že to asi není jak u koncernu VAG, kdy stiskem tlačítka zamknutí na DO se bezklíčkové odemykání dočasně vypne.

Co se týká bezdrátového AndroidAuto, tak jsem do "K" přikoupil adaptér, takže taky jedu bezdrátově - nevím zda je to náhoda nebo ne, ale nedávno byla aktualizace, která přinesla právě toto "půlené" zobrazení, nicméně mám dole ikonu, kterou to lze vrátit tak aby byla mapa opět přes celý displej - to tam nemáš?

Na asistenty jsem se ptal, protože třeba nárazový asistent (mám verzi bez radaru v masce) funguje v "K" pěkně naprd a má dost falešných poplachů, 2x se mi stalo že aktivoval i brzdy, což jsem se dost lekl (do té doby jsem myslel že "K" má jen upozornění bez brzdění). A pruhy více méně moc nefungují, jsem rád že v "K" lze vypnout a při startu si to pamatuje poslední volbu.

Co se týká klimy, kéž bych mohl řešit ptákoviny typu regulace po 1°C nebo 0,5°C :lol: ta v "K" je naprosto tragická - odfláknutý návrh, mizerná kvalita zpracování i výsledný výrobek - v dešti se mají tendenci rosit okna jen s použitím ventilátoru (nerad používám kompresor A/C k odmlžení), "slabě" fouká při zapnutí výdechů na nohy, zcela chybí výdechy pro cestující na zadních sedadlech, vysoká hlučnost ventilátoru, špatně odizolovaný výměník voda/vzduch v palubce, ohřívá vzduch i při nastavení na nejchladnější... mohl bych toho sepsat na několik stran :evil:

Také přeju hodně šťastných km v novém autě :-)

BTW: neparkuješ náhodou občas v Novém Lískovci? Jedno nové "L" ve zlaté barvě tam stává, jezdím tudy do práce
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vangeliscz
Příspěvky: 20
Registrován: 20 bře 2018, 19:52

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od Vangeliscz »

westler: Ano, jsem to já, mám značku končící na JJ
ASTRA L GS Line (1,2 Benzín, AT8)
Uživatelský avatar
XMira
Příspěvky: 203
Registrován: 06 lis 2017, 13:53
Bydliště: CB

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od XMira »

Vangeliscz: K tomu AA: Ono taky záleží, jakou navigaci použiješ. Google mapy se umí roztáhnout na celou obrazovku. Třeba opětovným tapnutím na ikonu map vlevo. Waze to neumí (prý na tom dělaj a nějaká beta to už umí). Tam je vždycky vidět okno s spotify.
XCEED GTline 1.5T-GDI DCT MY2023
prodáno: ASTRA 1.4 110kW AT MY2018
Uživatelský avatar
Vangeliscz
Příspěvky: 20
Registrován: 20 bře 2018, 19:52

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od Vangeliscz »

Xmira: ahoj, tak to je pro mě velice cenná informace - já jedu většinou na Waze. Hned zítra zkusím spustit Mapy Google a uvidíme. Díky za tip!
ASTRA L GS Line (1,2 Benzín, AT8)
Uživatelský avatar
Vangeliscz
Příspěvky: 20
Registrován: 20 bře 2018, 19:52

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od Vangeliscz »

Ahoj, pokud Vás to ještě nenudí, tak k Vašim poznámkám:

Xmira: Ahoj, měl jsi pravdu - Mapy Google umí zobrazení na celou obrazovku, Waze ne. Ale asi ten rozdíl v tom zobrazení není až tak zásadní, to podstatné je vidět u obou. Používám Waze hlavně kvůli úsekovkám. Taky jsem Waze měl rád hlavně kvůli funkci zobrazování max. povolené rychlosti vs. aktuální rychlosti, ale to teď Astra umí sama. Zajímavé je, že např. v Itálii tuto funkci mají i Mapy Google, ale u nás ne. Nevím proč.

Westler: Ahoj, tak bohužel, pokud zamknu auto stisknutím tlačítka ovladače, tak se stejně při přiblížení zase odemkne.
ASTRA L GS Line (1,2 Benzín, AT8)
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 288
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od westler »

Vangeliscz: díky za ověření, tohle je pro mě bohužel velké mínus (pokud bych v budoucnu měl kupovat "L"), no aspoň že mají v klíčku čidlo pohybu (vypne vysílání signálu po určité době klidu).
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Uživatelský avatar
XMira
Příspěvky: 203
Registrován: 06 lis 2017, 13:53
Bydliště: CB

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od XMira »

Vangeliscz: Jsem rád, že jsem mohl poradit. Já dlouhý roky používal Google mapy, protože Waze se choval divně. Hlavně na delších trasách. Ale zrovna nedávno jsem ho zas nainstaloval a dávám mu novou šanci. Taky hlavně kvůli radarům. Rychlost mi taky ukazuje auto.
XCEED GTline 1.5T-GDI DCT MY2023
prodáno: ASTRA 1.4 110kW AT MY2018
Uživatelský avatar
HeFab
Příspěvky: 265
Registrován: 29 črc 2014, 10:57

Re: Opel Astra L

Příspěvek od HeFab »

Vangeliscz píše: 17 bře 2023, 15:14 2. Polstrování na vnitřní části kapoty - kvůli odhlučnění.
3. Kryt motoru ze spodu - to Astra K neměla a dost mi to vadilo, měl jsem pocit, jako kdybych měl Fiat Punto z roku 2000.
Nazdar.
Mám Astru K, motor 1.2 turbo a má polstrovanie kapoty motora a má komplet celý motor zakrytovaný aj zospodu.
Zvuk motoru vnímam len pri zvýšení záťaže (rýchle predbiehanie,...) Je to najtichšie auto zo všetkých, ktoré som mal. Stále musím čumieť na otáčkomer, že koľko to vlastne točí, až je to otravné :x
Astra K 1.2 Turbo 81kW F12SHL MY2020
Astra H 1.6 Twinport 77kW Z16XEP r.v. 2005 - ex
Astra G 1.4 Twinport 66kW Z14XEP r.v. 2006 - ex
Omega 2.2DTI 88kW Y22DTH r.v. 2001 - ex
Uživatelský avatar
XMira
Příspěvky: 203
Registrován: 06 lis 2017, 13:53
Bydliště: CB

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od XMira »

Netuším, podle jakého klíče to dělali. Já měl 1.4 a kapota polstrovaná nebyla. Zato zespodu byl motor zakrytovaný a několikrát jsem to i "využil". Konec konců, to byla asi jediná věc, kterou bych Astře vytknul. Pekelně malá světlá výška.
XCEED GTline 1.5T-GDI DCT MY2023
prodáno: ASTRA 1.4 110kW AT MY2018
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 288
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od westler »

ad. "kryt motoru" - já teda mám jen takové dva malé boční kryty pod převodovkou a pod vanou, ale neoznačil bych to za "kompletní" kryt. Je super že na "L" tedy dávají celé zakrytování. Co se týká izolace kapoty, tak byly tuším 2016-2017 u vyšších výbav/vybraných motorů ve standardu, od 2018 a dál to pak již přestali dávat.

BTW: byl jsem včera shodou okolností v Opelu a prohlížel jsem detailně vystavenou "L" na showroomu, všiml jsem si že má ostřikovače čelního skla v ramínkách stěračů. Dotaz na majitele - jaké to je? výhody/nevýhody? :-)
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Odpovědět

Zpět na „Astra L“