Stránka 22 z 25

Re: Astra - R@SAG - Astra L Sports Tourer - 1.2 Turbo 107kW/145k HYBRID - GS Line

Napsal: 14 kvě 2026, 11:43
od milosh
Radime, kdyz tankujes, pote, co se ti rozsviti rezerva, kolik ti zbyde v nadrzi jeste litru? U me skoro 10 a mam nadrz jen 43L, takze tankuju cca 33-35L, cena dobra potom, ze to neni 50, ale zase dojezd tak 700-750km.

Re: Astra - R@SAG - Astra L Sports Tourer - 1.2 Turbo 107kW/145k HYBRID - GS Line

Napsal: 14 kvě 2026, 12:57
od luiy87
Koukám, že na tě hybridech máte dojezdy na nádrž, jako na bájných Octavích 1.9 TDi :D

Re: Astra - R@SAG - Astra L Sports Tourer - 1.2 Turbo 107kW/145k HYBRID - GS Line

Napsal: 14 kvě 2026, 13:10
od milosh
No ale oktavka i na dalnici zrala 5L max, tady to bude tak 6,5 kdyz clovek pojede 130 gps.

Re: Astra - R@SAG - Astra L Sports Tourer - 1.2 Turbo 107kW/145k HYBRID - GS Line

Napsal: 14 kvě 2026, 13:25
od Astra - R@SAG
milosh píše: 14 kvě 2026, 11:43 Radime, kdyz tankujes, pote, co se ti rozsviti rezerva, kolik ti zbyde v nadrzi jeste litru? U me skoro 10 a mam nadrz jen 43L, takze tankuju cca 33-35L, cena dobra potom, ze to neni 50, ale zase dojezd tak 700-750km.
Jak se dostanu na rezervu, tak v nádrži mám 5 lit. Tak že tankuji cca 47 lit do prvního cvaknutí.
EDIT: Opel Astra L 1.6 Turbo Plug-in-Hybrid na palivovou nádrž na 43 lit a podle kolegy se mu taky rezerva rozsvítí a v nádrži zůstává 10 lit.

Jak jsem testoval v srpnu 2025 Astru, tak dálnice Ostrava – Olomouc – Brno – Praha a vrácení auta. Tentokrát už pouze ve 2 lidech. rychlost jsem držel mezi 125 – 130 km/h a to s důvodů. že zde ještě pomáhá elektromotor. Při předjíždění jsem šel něco přes 140km/h. Uvedených 370 km bylo za 5,3 lit + 14% Astra jela na baterii.

Re: Astra - R@SAG - Astra L Sports Tourer - 1.2 Turbo 107kW/145k HYBRID - GS Line

Napsal: 18 kvě 2026, 09:48
od Astra - R@SAG
Tak jsem zase o kus dál s auto kamerou. Hledal jsem auto kameru s provedením i přední / zadní. Nakonec jsme si vybral VISIO A229 PRO. Nakonec se našel čas protáhnout potřebný USB-C kabel z přední části Astra L dozadu. Výhodou je, že dodaný 5m USB-C kabel v balení je dost tenký a vleze téměř všude, Cíl byl takový, aby uvedený kabel nebyl téměř vidět a to se povedlo.

Konečně jsem sehnal pojistkové pouzdro s rozbočkou a to na verzi auto pojistek MICRO2, co má Astra v pojistkové skříni, dokonce už vím i rozpis pojistek a tak jak přestane pršet, pustím se do díla a kamera bude napojena na zdroj a odpadne vysící kabel pro napájení kamer do zapalovače.

Pomalu sepisuji kompletní návod, ale ještě počkám, až zapojím zdroj a pak to bude na webu vše popsáno.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Re: Astra - R@SAG - Astra L Sports Tourer - 1.2 Turbo 107kW/145k HYBRID - GS Line

Napsal: 20 kvě 2026, 06:50
od Astra - R@SAG
Tak už několik dní mi doma ležel balíček s Německa, kde jsem si objednal ochranou folii na středový panel. Chtěl jsem ochránit středový panel od oděrků. Klavírní provedení je sice na vzhled krásný, ale na údržbu velmi choulostivý. Je zde vidět každý otisk, prach a škrábance. Proto jsem se rozhodl pro uvedenou folii. Tak další úprava je za mnou a instalace folie zabere cca 20 min.

Opel Astra L od FL 2026 už v interiéru klavirní provedení nahrazeno právě matnými plasty, asi moc dobře vědí proč ;) .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Re: Astra - R@SAG - Astra L Sports Tourer - 1.2 Turbo 107kW/145k HYBRID - GS Line

Napsal: 20 kvě 2026, 10:03
od milosh
Dobrej tuning, ale vypada to tak levne, jak to napsat.

Re: Astra - R@SAG - Astra L Sports Tourer - 1.2 Turbo 107kW/145k HYBRID - GS Line

Napsal: 20 kvě 2026, 10:17
od Astra - R@SAG
Naživo to vypada hodně dobře, mnoho majtelů Aster L v německu právě tyto polepy instalují. Protože po 2 letech je panel hodně poškozený škrábanci, co jsme viděl fotky. Dokonce jsem zvažoval koupit nový středový panel s Astry po FL 2026, který je matný. Cena je totální nesmysl a tak folie byla mnohem vhodnější varianta. Uvidíme časem.

Re: Astra - R@SAG - Astra L Sports Tourer - 1.2 Turbo 107kW/145k HYBRID - GS Line

Napsal: 20 kvě 2026, 12:57
od Colommbo
Samosebou podle vkusu každého soudruha, mně se to zamlouvá. Trošku to připomíná titan (třeba titanové pouzdro na hodinkách) a rozhodně se mi to líbí víc, než ten černý klavírní lak jak na luxusní rakvi... :)

Re: Astra - R@SAG - Astra L Sports Tourer - 1.2 Turbo 107kW/145k HYBRID - GS Line

Napsal: 20 kvě 2026, 13:06
od Astra - R@SAG
Díky, dlouho jsem to zvažoval a nakonec jsme velkem 3 majitelé Aster L to objednali, každý jiný vzor a co je opravdu super, že to není žádna China za pár korun.