Klepání zadní náprava

Moderátor: Moderátoři

LEITZ
Příspěvky: 21
Registrován: 19 črc 2013, 10:19

Re: Klepání zadní náprava

Příspěvek od LEITZ »

Já to říkal už na začátku, ale nikdo mne neposlouchal. Darmo tady mluvit.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Xandrr
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2013, 19:25
Bydliště: Sev.morava

Re: Klepání zadní náprava

Příspěvek od Xandrr »

Taky se chystám na zadní nápravu na své VC. Příčné ramena jsem už měnil a teď mám na výměnu stab. tyčky a rovné asi nějaké řídící ramena. No a jak to tak čtu tak koupím i gumové uložení stabilizátoru. Jsem zvědavý, snad už to klepat nebude. Jsem zvědavý co s tím bude práce :roll:
Vectra GTS Z18XE
Uživatelský avatar
Xandrr
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2013, 19:25
Bydliště: Sev.morava

Re: Klepání zadní náprava

Příspěvek od Xandrr »

Ale hlavně, v sobotu jedu pro krásné orig. GTS Alu 17" :D
Vectra GTS Z18XE
LEITZ
Příspěvky: 21
Registrován: 19 črc 2013, 10:19

Re: Klepání zadní náprava

Příspěvek od LEITZ »

S gumou stabilizátoru žádná velká práce není. Ani rameno sbíhavosti není problém, ale nesmí být zarezlý stavěcí šroub v silentbloku, pak je to zlá práce, ale také to jde.
Uživatelský avatar
Xandrr
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2013, 19:25
Bydliště: Sev.morava

Re: Klepání zadní náprava

Příspěvek od Xandrr »

Předpokládám správně že mě čeká Geometrie po výměně těch řídících ramen? no, i na přední nápravě budu dělat uložení stabilizátoru tam to bude asi složitější..
Vectra GTS Z18XE
Uživatelský avatar
Xandrr
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2013, 19:25
Bydliště: Sev.morava

Re: Klepání zadní náprava

Příspěvek od Xandrr »

Včera jsem měnil na zadní nápravě stab. tyčky, uložení stabilizátoru a řídící ramena, ty nám ale daly zabrat. Nakonec jsem pilovým listem řezal tu dvanáctku šroub kterým se seřizuje sbíhavost. Po doslova vypáčení toho ramena jsem zkoušel ten šroub vyklepat ve svěráku jestli jsme měli nějakou šanci ho dostat ven :) a nešel z toho silentbloku ani pětikilovým kladivem. No hrozná dupačka.. To co mi vzadu klepalo bylo asi jen uložení stabilizátoru protože všechny silenbloky se zdály být v pořádku. Aspoň to mám všechno vyměněné :)
Vectra GTS Z18XE
filipino
Příspěvky: 14
Registrován: 16 úno 2015, 09:51

Re: Klepání zadní náprava

Příspěvek od filipino »

cau lidi jsem uz totalne bezmocny... signum vzadu klepani, gumy stabiku vymene, porad to same, ramena mam tuhe - zkouseno... na testech tlumicu jsou zadni na 30% pujdou nove ale nemyslim si ze by mohly klepat. mam vymenene i silentboky v těhlici v tom zadnim nejmohutnějsim ramenu... nevim co dal... horni banan si v cepu ani nevrzne... nejake tipy? risknout ty tlumice? jedna se o jemne klepani spise v nizkych rychlostech na nerovne např. lepené cestě....
filipino
Příspěvky: 14
Registrován: 16 úno 2015, 09:51

Příspěvek od filipino »

Vyměněny tyčky stabilizátoru vepředu i vzadu, klepání pryč.

Sent from my Xperia M2 Aqua through Tapatalk.
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Podvozek a řízení“