Xenony a denní svícení - vectra C

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zeppelin
Příspěvky: 83
Registrován: 09 led 2010, 10:38
Bydliště: Plzeň

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od Zeppelin »

Marky: osobně se mi tyhle světla designově vůbec nelíbí :) a pokud máš VC po faceliftu, tak by jí si myslim neslušely. Na každej pád, chce to se mrknout na rozestup příček v mřížce nárazníku a kouknout pak, jaký světla by se ti tam vešly. Třeba u mojí VC, jak je na obrázku výš, jsem musel řezat nárazník, abych tam dostal aspoň jedny z nejužších světel a taky jsem musel hledat krátký. Ono se řekne třeba 220mm, ale pak zjistíš, že je to strašně dlouhý a neni to kam zapasovat. Takže bych se zaměřil na změření nárazníku, kam by se ty světla daly přimontovat a podle toho bych pak hledal světla. Je to docela magie.
Vectra C, 1.8 16V (Z18XE), 2002
Reklama
 

Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od megabeda »

Trochu to tohle téma oživím, chci napsat jeden poznatek, který se týká tématu, tedy programování denního svícení u Opel Vectra C. Denní svícení se programuje v jednotkách UEC (přední elektrocentrum) a REC (zadní elektrocentrum) , lze nejen tovární diagnostikou, ale i OP-COMem, mě OPCOM u modelového roku 2005 funguje ovšem pouze na jednotuku REC. Ve značkovém servisu (moje osobní zkušenost) programují denní svícení u VC tak, že v poloze 0 svítí prakticky vše, displej je v nočním módu svítí palubka, zadní světla a nejsou deaktivovány ostřikovače světlometů. Prý standartní postup, kdy nastavují pouze variantu 1. Tohle nastavení mi absolutě nevyhovovalo - hlavně z těchto důvodů - neustálé ruční přepínání displeje z nočního na denní režim, nesmyslné svícení palubky a parkovaček ve dne, svícení zadních světel ve dne, které tuším není povinné, dále ostřik světlometů za dne, kdy i při krátkém setření předního skla jde plná dávka vody na světla.
Trochu jsem to tedy nastudoval. VC má 4 různé varianty denního svícení v servisu dávají automaticky variantu č. 1 - tedy svítí vše. Nakonec jsem našel pro mě nejlepší způsob a nechal si (na vlastní žádost) nastavit v UEC variantu č. 4 a v REC (zadní el.centrum) denní svícení nechat vypnuté (nesvítí zadní světla).
Varianta č 4. má následující výhody: svítí pouze přední potkávací světla nic víc (šetříte alternátor), display je v denním módu, vysokotlaké ostřikovače světlometů jsou deaktivovány a nesvítí palubka. Samozřejmostí je vyřazení systému AFL (šetří se tedy celý systém krokových motorků). Jak přesně funguje varianta č. 4 jsem popsal v následující tabulce:

Obrázek

Ještě to není úplně ono, do budoucna stejně plánuju, že na auto dám světla pro denní svícení od Helly. Hlavně proto, aby netrpěly xenonové výbojky častým rozsvěcením a také z důvodu automatického rozsvěcení světel (pozice AUTO). Po startu vozu budou za dne svítit jen denní světla, jakmile se sešeří zapnou se automaticky díky světelnému sensoru xenony a denní automaticky zhasnou. To je si nejlepší volba. Do té doby vydržím s variantou č. 4 ;)
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
TiRa
Příspěvky: 48
Registrován: 28 pro 2009, 14:18

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od TiRa »

OT: To je hnus co ty céčkové vectry všecko umí :o, docela velký pokrok oproti béčku...
roman1984
Příspěvky: 69
Registrován: 08 led 2010, 00:41

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od roman1984 »

megabeda:a po akej dobe sa po starte rozsvietia tlmene svetla alebo to svieti hned ako sa potoci s klucikom?to co si dal je velmi dobra varianta....pojdem si to dat spravit aj ja...super typ...
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
Uživatelský avatar
jus
Příspěvky: 74
Registrován: 24 bře 2010, 10:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od jus »

ja mam tuto variantu od 2003 roku , vtedy tomu hovorili "zimny rezim" , a po potoceni kluca do prvej polohy sa rozsvietia parkovacky no a stretavacky sa rozsvietia okamzite po starte ;) ......neviem co je na tom pravdy ale vraj VeCe po 2004 maju tu elektriku inak a vraj sa tam takato varianta neda spravit , pri nich vraj nasvieti aj palubovku ,display...... ale nie som si na 100% isty.ked, tak to moze niekto vyvratit......
CORSA B 1,0 12VCity 1999
MERIVA B , A14NEL turbo 120k COSMO r.v.2010
VECTRA C 1,8 16V rv.2003 (EX)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 879
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od milosh »

To same mam i na Hacku 8-)
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od megabeda »

To co jsem popsal v tabulce, jsem odzkoušel na modelovém roce 2005. Potkávačky se rozsvítí až po nastartování motoru. Jinak jak psal jus, parkovačky ani palubovka nesvítí, takže to jde.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
kmet50
Příspěvky: 1
Registrován: 01 kvě 2010, 15:05

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od kmet50 »

Dlouho jsem na nic nemohl narazit, ted jsem to vyřešil jednoduše - koupil, vybrousil, vyleštil, spokojen-fakt jak nové!
Tady to najdete: http://www.autolesk.cz/e-shop/index.php?item=3
Doufám, že to někomu pomůže a nebude zkoušet a donekonečna utrácet jako doteď já!
Uživatelský avatar
Zeppelin
Příspěvky: 83
Registrován: 09 led 2010, 10:38
Bydliště: Plzeň

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od Zeppelin »

kmet50: prosím tě, měl jsi světla jen poškrábaný nebo i zažloutlý? já mam oboje a pokud by to alespoň trochu pomohlo, prubnul bych to
Vectra C, 1.8 16V (Z18XE), 2002
Marky
Příspěvky: 160
Registrován: 08 říj 2009, 18:16

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od Marky »

Takze jsem si nakonec nechal namontovat u opelu denni svetla, neni to samozrejme original, protoze se nedela, ale ma to homolagaci a me se to tam libi.
Přílohy
DSC01590.JPG
DSC01590.JPG (62.07 KiB) Zobrazeno 9982 x
DSC01589.JPG
DSC01589.JPG (59.94 KiB) Zobrazeno 9982 x
Toyota Prius 1.8
Ex Vectra Caravan 1.9 CDTI (mazel)
Ex Astra G Caravan 2.0 DTI
Ex Astra F Caravan 1.7 TDS
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Interiér a exteriér“