Fiona & Ruby

Ukažte ostatním vaše auto

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Colommbo »

Colommbo má prostě rád starý věci, který fungujou a mají ještě duši, hen ty "moderní" stroje mu nic neříkají a snad, doufá, věří, ještě dlouhou dobu nebudou muset. Auta na baterky šmahem neodsuzuje, jen je názoru, že mají své určení, ve srovnání s auty se spalovacími motory však dost zúžené. :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Reklama
 

Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 51
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Herr Blitz »

Ani Tvůj Mercedes (možná tu k němu mám dobový prospekt...) by nebyl z 20 km ráno tam a z 20 km odpoledne zpátky nijak nadšen. O nějakém dieselu nemluvě...
Zatímco ten malý zelený baterkáček je s tímhle režimem úplně v pohodě ;) .
A já v týdnu najezdím denně tak těch 60-70 km, což Ruby také dá v pohodě na baterku. A víkendové výlety v Ruby zaměstnají benzínový spalovák :mrgreen: .
Prostě výběr aut dle režimu používání.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Colommbo »

Já chápu, rozumím a nikomu to neberu, každý podle svého gusta a potřeb. :) Kdybych sám opravdu neměl jinou volbu a žádný "starý" nebo jiný pořádný auto už nesehnal, šel bych asi do hen teho hybrida, co si elektriku dělá sám. Jenže spolu s tím bych musel taky zkousnout všechny ty moderní sajrajty (asistenty a displeje), který novodobá auta mají, a to je pro mě, bohužel, obrovskej problém... :?
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 51
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Herr Blitz »

Screenshot_20230828-105730_My Opel.jpg
A kilometry vesele přibývají :lol:
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 51
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Herr Blitz »

Mám zajímavý poznatek z AGR sedadel v Astře.
Kdo se mnou někdy někam jel ví, že držet volant oběma rukama v ideální poloze 3/4 na tři mi způsobuje fyzickou i psychickou bolest (jak to před téměř 30 lety popsal zkušební komisař při závěreční jízdě v autoškole). Nejčastěji mám levý loket opřený o dveře (kdysi ve stodvacítkách to vyžadovalo stáhnout okno a loket byl ven) a volant vlastně držím jen mezi dvěma prsty levé ruky. Nebo držím volant jednou rukou nahoře. Ano, vím, není to správné a v konečném důsledku ani moc bezpečné. Jenže když si takhle na prasáka chytnu volant v Astře a podle toho se na sedadle zkroutím, tak mě velmi brzy začnou bolet záda nebo za krkem.
AGR sedačky jsou úchvatné, ale jen za předpokladu, že sedíte rovně a volant držíte pořádně oběma rukama ve správné poloze :shock: !
Takže po skoro 30 letech ježdění konečně držím volant vzorně, a to i na krátkých trasách :mrgreen:

Mimochodem, v manželčině Opelu Mokka-e, ale na prasáka sedět bez bolesti jde, takže občas se do svého normálu vracím ;) .

Takže AGR může znamenat i Automatisch Greifen Richtig (automaticky úchop správně - myšleno volantu) :D :D :D
Pravda, slovosled není úplně správný, ale líp jsem to vymyslet nedokázal...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 51
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Herr Blitz »

IMG-20230924-WA0016.jpg
Cesta z Českých Budějovic do Toušně v plném obsazení v čistě hybridním režimu (baterka byla úplně prázdná).
Já jsem víc než spokojený ;) .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 535
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Astra - R@SAG »

No tos mě tedy pobavil s tim sezením :D :D :D :D . Mám AGR sedadla v Astře J a už bych nikdy nechtěl jiný, jsou super, ale jak píšeš, musel jsme si zviknout jezdit podle nových pravidel :D :D :D :D .

Ta spotřeba vypadá dobře :) :) :) .
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 51
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Herr Blitz »

A průměrná rychlost je ovlivněná čekáním na nalodění posádky - znáš to, nejvíc řečí při loučení, tam to vzalo tak 10 minut a pak jsme u Miličína na kyvadle postáli tak 5 minut. Takže průměrná rychlost byla přes 80 km/h.
A spotřeba nebude moc mimo, PP už skoro nekecá - poslední tankování 2,86 a PP hlásil 2,8 litru. Takže do těch 5 litrů to ve třech dost hmotných dospělých s jednou štíhlou puberťačkou a skoro plným kufrem bude :mrgreen: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Koda
Příspěvky: 3
Registrován: 27 zář 2023, 10:44

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Koda »

Herr Blitz píše: 24 črc 2023, 15:57 Alespoň pár neaktuálních ;-).
Fiona se už dočkala černých nápisů a domontovaných předních i zadních zástěrek a Ruby má už i značky...1_1.jpg4_1.jpgObrázek WhatsApp, 2023-06-28 v 08.27.15.jpg
Skvělé auto, zejména za tu cenu
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 51
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Herr Blitz »

Včera odpoledne Astra překročila hranici 10.000 km.
Takhle rychle (za 3 měsíce :shock: ) jsme tuhle metu ještě nestihli :mrgreen: .
Stávající spotřeby považuji, s ohledem na trasy a mix benzín/elektro, za velice uspokojivé:
Screenshot_20231001-090905_Samsung Internet.jpg
Jsem zvědavý jestli s koncem sezóny na většině památek nájezd klesne.

A přezouvat na zimáčky se bude první listopadovou sobotu - už máme objednaný termín. Jen zatím nevím co na zimu nazuju, ještě vybírám ;) .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“