Cosmic smile

Zde představujeme svoje Astry K a dáváme k dispozici svoje poznatky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

ArciSC
Příspěvky: 16
Registrován: 18 zář 2018, 13:36

Re: Cosmic smile

Příspěvek od ArciSC »

Prvych 1000 km je za nami tak doplnam par postrehov.
Celkovo prevlada velka spokojnost. 92kW bohato postacuje a to nie som brzdou premavky. Auto je tiche, podvozok dobre filtruje a drzi na ceste. Milo ma prekvapilo ako rychlo sa zohreje. Chvilu sme lutovali, ze sme si nepriplatili zimnu sadu 1, ale hned po prvej jazde bolo jasne, ze vobec nie je nutna.
Veci, ktore ma najviac tesia su velmi dobre tvarovany volant a AGR sedacka. Astra sa velmi prijemne soferuje.

Je vsak aj par veci, ktore ma netesia:
1. spotreba sa zatial drzi na 7,9, dufam, ze po 2-3 tisicoch este kusok klesne. Snazim sa drzat otacky medzi 2-3,5 tisic, casto blizsie k 3 takze to bude mat asi vplyv. Obute mam celorocky GoodYear Vector season 2g
2. mam problem s vypinanim radia. Zatial mam pocit, ze sa same vypne ak pouzivam Waze cez car play. Obcas pomoze vypnut motor, vytiahnut kluc, otvorit dvere (aby vsetko vyplo) a nasledne znova nastartovat. Naposledy som pouzil klasicke iOS mapy a fungovalo bez problemu. Tiez mam pocit, ze ked sa to stane tak blbnu parkovacie senzory. Stalo sa to este niekomu?
3. stierace nestieraju po okraj skla, casom skusim bosch Aerotwin.
4. zahmlievanie svetiel, zatial nie moc vyrazne.
5. len jedno svetlo v kufri (ST MY 2019).
Astra K ST 1.4T 92kW
Reklama
 

ArciSC
Příspěvky: 16
Registrován: 18 zář 2018, 13:36

Re: Cosmic smile

Příspěvek od ArciSC »

Postupne budem toto vlakno doplnat, premyslam som, ze hodim recenziu na jeden portal, ale nejak sa nemam k pisaniu..

Najazdnenych mame necelych 6k km.

Folie drzia, myslim, ze sa uz aj vyplatili lebo celne sklo schytalo dost kamienkov pocas zimy.

Prekvapila ma spotreba. Standardne podla dotankovania ukazuje o 0,1-0,2l nizsiu ako palubak, rekord je rozdiel 0,3. Celkovo klesla na 6,75l/km, co vzhladom na moje jazdy dialnica/mesto, povazujem za super vysledok. Pri kazdom tankovani davam tiez 40ml VIF, zrejme to budem robit po cely rok.

Nadalej ma irituju stierace a pridali sa svetla a ziadny hacik v kufry.
Astra K ST 1.4T 92kW
ArciSC
Příspěvky: 16
Registrován: 18 zář 2018, 13:36

Re: Cosmic smile

Příspěvek od ArciSC »

V piatok som nabehal konecne 10k.
10k.jpg
Spotreba postupne klesa, podla PP je 6,9, podla taknovania 6,6.

Postupne sa zacinaju objavovat pazvuky:
V dialnicnych rychlostiach sa zacina nieco ozyvat na vodicovej strane pri hornom rame dveri
Pri zapnutej klime plasty okolo laveho vyduchu praskaju
Klima sama o sebe vydava podivne zvuky, piskanie a sumi. Neviem ci je to normalne, je to prve auto s klimou co mam a dlhodobo jazdim.

Co ma stale viac bavi je motor a velmi prijemne jazdne vlastnosti. Trochu skoda zadnej napravy lebo obcas odskoci na priecnej nerovnosti, ale inak max spokojnost.

Takisto sa mi vyriesil problem s vypinanim infotainmentu po pripojeni mobilu a spusteni Waze. Zda sa, ze chyba bola v aplikacii kedze po aktualizacii to uz nerobi.

Co zvazujem do buducna je odhlucnenie auta (dvere + podbehy). od seria to nie je moc dobre a celorocne gumy su vyrazne hlucnejsie ako letne.
Astra K ST 1.4T 92kW
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Cosmic smile

Příspěvek od Cinda »

Trochu zvláštní je spotřeba. Většina z nás má reálnou spotřebu vyšší o půl litru, než spotřeba na PP. Ty to máš naopak.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
ArciSC
Příspěvky: 16
Registrován: 18 zář 2018, 13:36

Re: Cosmic smile

Příspěvek od ArciSC »

Ano, v priemere som mal o 0,2 menej pri kazdom tankovani ked som zapisoval do spritmonitor. Obcas sa stane, ze sa zhoduje, ale je to skor vynimka. Netusim cim to moze byt. Tankujem 95 a pridavam VIF.
Astra K ST 1.4T 92kW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Auta členů a RECENZE“