Pískání klimatizace

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
random
Příspěvky: 67
Registrován: 16 úno 2017, 07:48

Re: Pískání klimatizace

Příspěvek od random »

Ochladilo se a zvuk se dnes, az na jeden moment po nastartovani tepleho motoru, neozval za celych 150 km. Kazdopadne jsem objednany za dva tydny do servisu, tak jsem zvedavy, co vymysli. Poslal jsem technikovi odkaz na YouTube video, ktere jsem povesil vyse, ale pry na nem nic neslysi.
MY17.5 ST 1.6T Innovation + goodies
Reklama
 

marty14
Příspěvky: 56
Registrován: 27 led 2011, 17:31

Re: Pískání klimatizace

Příspěvek od marty14 »

Tyto zvuky může způsobovat nastřikovací ventil či škrtící tryska chladiva.Pokud se změní tlak před tryskou či za ní zvuk se změní.Když je chladněji je nížší kondenzační tlak chladiva.Mohla by pomoct drobná úprava dávky chladiva nebo použít R134a které je léty prověřeno a má nepatrně vyšší výkon.Nebo to může dělat kompresor některé ložisko,který má přímý náhon a změna výkonu se děje změnou výšky zdvihu pístků.
vectra c 1.9cdti 88kw 2005 kombi
simec44
Příspěvky: 5
Registrován: 19 črc 2018, 16:11

Re: Pískání klimatizace

Příspěvek od simec44 »

ahoj, co v servise vymysleli?
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Pískání klimatizace

Příspěvek od Eisy »

Oni uz maju vymyslene.
Bud:
1) je to vlastnost auta
alebo
2) porucha se neprojevila
:D
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Re: Pískání klimatizace

Příspěvek od fixxxer »

Ja som bol v servise teraz nedávno.(kvôli úplne inej veci)
Musím povedať, že mám s nimi skvelé vzťahy, auto sme kupovali priamo u nich a vysvetlili mi, že oni s tým naozaj nevedia nič urobiť, hoci by veľmi radi.
U Astry je to žiaľ vraj tak.
Samozrejme, že ma to nepotešilo, ešte sme o tom hodnú chvíľu diskutovali....
Útechou mi môže byť to, že to pískanie je veľmi slabé a neozýva sa nijako často a cez zapnuté rádio je “stratené”.
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
Peter_1411
Příspěvky: 1
Registrován: 25 črc 2021, 15:46

Re: Pískání klimatizace

Příspěvek od Peter_1411 »

Dobrý deň,

chcel by som oživiť túto tému. Mne začala Astra pískať nedávno a v servise my samozrejme povedali to čo všetkým ostatným (vlastnosť vozidla a pod.). Podarilo sa to tu niekomu eliminovať alebo nájsť riešenie na to pískanie?

Ďakujem za odpovede.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Interiér a exteriér“