Systém ESC

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
MatejZ
Příspěvky: 12
Registrován: 28 úno 2018, 08:28

Re: Systém ESC

Příspěvek od MatejZ »

Taky už se mi to stalo několikrát.. Cca 3 týdny dozadu. Odvezl jsem to do servisu, po pár hodinách mi volali, že mi updatovali řídící jednotku, a že to bylo jen "chybou elektroniky". Na mojí otázku, co to mohlo zapříčinit, mi bylo odpovězeno, že to mohla být jen chyba elektroniky (kvůli mrazům), nebo že jsem někde mohl "vzít díru" (což bych si pamatoval), a že to nemám šanci ovlivnit. Předali mi klíče s tím, že by všechno mělo být v pořádku. No a poslední dva dny mi to při startu zobrazí znovu: Servis ESC ( a klíček u toho); pokaždé cca na 1-2 vteřiny. Ale jen ráno - při dalších startech v průběhu dne už se nezobrazí nic. Tak si říkám,jestli mám opět jezdit do servisu, nebo si zkusit počkat ten týden, než se zase vyhoupnou teploty nad nulu..
Opel Astra K 2017 Inno, pastel white
1.4T 110Kw, 29k+ km
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Systém ESC

Příspěvek od Mike »

MatejZ píše:No a poslední dva dny mi to při startu zobrazí znovu: Servis ESC ( a klíček u toho); pokaždé cca na 1-2 vteřiny. Ale jen ráno - při dalších startech v průběhu dne už se nezobrazí nic. Tak si říkám,jestli mám opět jezdit do servisu, nebo si zkusit počkat ten týden, než se zase vyhoupnou teploty nad nulu..
Mám přesně to samé, nikdo nic neví, ničemu to nevadí. Auto jezdí. Úspěšně ignoruji. Dělá jen v zimě při teplotách okolo nuly a méně.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Jirikac
Příspěvky: 59
Registrován: 10 bře 2017, 17:12
Bydliště: Modřice

Re: Systém ESC

Příspěvek od Jirikac »

Mám to stejné již 4 den ráno Servis ESC, když jedu odpoledne domů, tak také stejná hláška.
Astra K 1.4T/92kW, Innovation, Deep Sky, MY17.5
Sada Inovace, Zimní sada 1, 2x USB do zadní konzole, dojezdové kolo
17.2.2017 -> 12.4.2017
Uživatelský avatar
Andrej
Příspěvky: 115
Registrován: 28 srp 2016, 22:40

Re: Systém ESC

Příspěvek od Andrej »

Taky tak. Vyskakuje to až teď v té kose... dokud to startuje, taky ignoruji :)
Astra K, ST 1.4T (92Kw) Enjoy + sady gumových a velurových koberečků :-)
Max
Příspěvky: 220
Registrován: 12 říj 2016, 18:16

Re: Systém ESC

Příspěvek od Max »

Pridavam sa do klubu, v utorok ráno rovnaká hláška, ale odvtedy sa neopakovala
Opel Astra K ST 1,4 Innovation + nejake tie drobnosti :)
jardaastra
Příspěvky: 218
Registrován: 19 led 2017, 11:38

Re: Systém ESC

Příspěvek od jardaastra »

Zdarec i mě vyskočila při těchto mrazech a 1 nastartování ráno hláška Esc do servisu. Od té doby klid.
Uživatelský avatar
Martink89
Příspěvky: 1
Registrován: 28 úno 2018, 18:17

Re: Systém ESC

Příspěvek od Martink89 »

Ahoj,

Projevuje se mi to také, při startu jako první naskočí hláška viz. odkaz na fotku.
Zkusím OPEL, protože mě celkem "otravuje" hláška servisu ESC. V případě poklesu napětí tomu už vůbec nerozumím... Ať se rozsvítí baterie ale hláška o servisu ESC?

Jak jsou teď mrazy, tak ráno se zobrazí hláška vždy.

https://ibb.co/dWm4Xc
pepelos
Příspěvky: 34
Registrován: 11 črc 2017, 20:57

Re: Systém ESC

Příspěvek od pepelos »

Čau,

zajímavé zrovna jsem šel sem po delší době s tím že zalozim vlákno na toto téma, mě se to zobrazilo během posledních 14 dní asi 4x. Také mám strach co se stane :shock:
ASTRA K 1.4T 92kW bílá GAZ ST
Uživatelský avatar
MatejZ
Příspěvky: 12
Registrován: 28 úno 2018, 08:28

Re: Systém ESC

Příspěvek od MatejZ »

Martink89 píše:...
pepelos píše:...
Podle vyjádření technika nehrozí prakticky nic - jde o to, že systém ESP je de facto kontrola trakce - kdyby skutečně nefungoval, nebo byl problém s trakčním systémem, tak zůstane po nastartování svítit ta oranžová kontrolka s pneumatikou a písmeny TC. Ta druhá kontrolka s pneumatikou (na tachometru, ne na otáčkoměru) je primárně o ventilkách, tlaku v pneumatice atd.. Takže pokud to zmizí, jedná se s největší pravděpodobností o přemrzlý čidlo. Toť vyjádření z BS Auta. Jsem opravdu zvědavej na příští týden, až vylezou teploty zpátky nad tyhle šílenosti.
Jirikac píše:...
Nedovolím si dělat závěry (páč nejsem servisák, žejo), ale pár postřehů: Jezdíš s tím v průběhu dne? Nebo se na osmou odvezeš do práce, a pak až v půl pátý sedáš do auta a jedeš domů? Jak daleko jezdíš? Kam tím mířím - uvažuji nad tím, jestli se ti to vůbec stihne dostatečně prohřát - a zároveň ti to třeba stihne i znova vymrznout, než to auto zase využiješ ;) Jestli jo, tak bych tak jako tak počkal pár dní, než to vyleze nad nulu, a pokud to nezmizí, tak šup do servisu..
Opel Astra K 2017 Inno, pastel white
1.4T 110Kw, 29k+ km
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

Re: Systém ESC

Příspěvek od jozuo »

Osobne mi to auto vypísalo za tento týždeň len raz, keď bolo u nás - 15 a pri rannom štarte. Inokedy to neukáže vôbec. Takže asi len kvôli tej zime
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“