Stěrače

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
palecNR
Příspěvky: 109
Registrován: 20 pro 2016, 23:30
Bydliště: Nitra

Re: Stěrače

Příspěvek od palecNR »

Mike píše:
palecNR píše:Na predchadzajucom aute som mal 2x bosch aerotwin po dvoch tyzdnoch vrzgali,odskakovali,kupil som original ford a bolo po probleme. Teraz mam uz vyse pol roka na astre valeo a zatial spokojnost. Pre mna bosch nie.
Dal by si sem prosím odkaz na ty forďácký? Já mám taky proceduru s Bosch za sebou se stejným výsledkem :oops:
A ty mas Forda nie astru?Pisal som ze na predchadzajucom aute som mal boschky a potom original fordacke,ale to bol ford focus a tie som kupil priamo v predajni ford.
Na astre mam tieto:https://www.mototechdiely.sk/produkt/diel/236771
Opel astra K innovation 1,6 100kw/136k
r.v 3/2016
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od Mike »

Tak to jsem tě nepochopil. Myslel jsem, že si našel nějaké kompatibilní z forda. Ty z originál Opel jsou na nic a Bosch taky... Problém je, že na levé straně je moc dlouhé ráménko a při standardní rychlosti stírání se rozvibruje a to se projeví poskakováním. Když jedou ryhleji funguje to bez problémů... má tu někdo nějaké jisté řešení?
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Stěrače

Příspěvek od Cinda »

Má. Zkuste se zamyslet nad tím, jakou kapalinu lijete do nádržky ostřikovačů. Už jsem to psal někde v tomto vlákně.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Stěrače

Příspěvek od Sunman »

presne ako pise kolega vyssie, zalezi aj na tom,co je na okne.
ja pouzivam tekute stierace Sheron a mechanickymi nestieram takmer vobec,len v meste pokial leje a stojim na krizovatke.
na druhej strane ale tento prostriedok sposobuje nehladky chod stieracov, vidno po zotreti na okne chvilku miesta kde poskocili. mechanicke pouzivam aerotwin od bosch pretoze insignia nema original ploche stierace a klasika v zime zamrzne a je k nicomu
aerotwin sa zhorsili, v strede kde je ramienko upevnene stieraju podstatne horsie nez starsie stierace. posledne kupene uz nemali univerzalne nastavce ale boli len na haky a tym sa upevnovacia plocha predlzila takze neopisuje spravne zaoblenie okna
Uživatelský avatar
palecNR
Příspěvky: 109
Registrován: 20 pro 2016, 23:30
Bydliště: Nitra

Re: Stěrače

Příspěvek od palecNR »

A skusili ste znacku Valeo? Ja som zatial s tymito stieracmi spokojny. Nechcem im robit reklamu,len ci to nevyriesi problem.
Opel astra K innovation 1,6 100kw/136k
r.v 3/2016
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od Mike »

Mě začnou stěrače skákat ve všech případech právě když na okně nic není, prší delší dobu omyje se do sucha při stírání a stěrače začnou "drhnout" o to "čisté" sklo. Je to jako když odmastíš sklo a pak vezmeš nějakou pryžovou věc a pomalu po tom suchém skle jedeš, začne se ti zadrhávat, jakoby lepit a udělá to přesně takový trhavý pohyb. Předchozí auto jsem měl Fabii 2, originály běhali luxusně a vydrželi cca 5 let. Pak jsem zkusil nějaké levné náhrady a to bylo zlo. Koupil nové origo škoda a zase kvalita. Zadní vydržel celých 7 let a auto jsem s ním prodal. Přijde mi, že je zde problém v kombinaci dlouhých ramínek a pomalé rychlosti stírání, kdy má šanci se navodit zadrhávání po skle. Pokud přepnu na vysokou rychlost, pak to přestane poskakovat a jedou normálně. Škoda, že nelze nijak nastavit rychlost stírání na automatice.

Jinak rada, nepoužívám raději stěrače a mám ty tekuté, není zrovna rada. Mě tekuté stěrače moc nevyhovují, taky jsem je zkoušel.

Má tu někdo ještě nějaké jiné poznatky, než to co se tu stále dokola opakuje?
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: Stěrače

Příspěvek od norinco »

Tak jsem nasadil nové stěrače od Bosche a je to určitě lepší než ty co byly z fabriky, za to by se měl OPEL stydět!
Každopádně to ideál taky není :-(
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
Uživatelský avatar
MatejZ
Příspěvky: 12
Registrován: 28 úno 2018, 08:28

Re: Stěrače

Příspěvek od MatejZ »

Zdar, chtěl bych se zeptat: Posledních pár (tý)dnů mi asi nějak hapruje zadní stěrač. Věc se má tak: Zapnu INT - nic se neděje (včera jsem to zkoumal celou jižní spojku; nesetřel ani jednou). Zapnu natvrdo ON - nic se neděje (zkoumáno dneska, celou jižní spojku :D ). Zatlačím páčku dozadu, pro ostřik skla - sklo se ostříkne a stěrač ho klasicky utře. Při couvání taky funguje; otře při zařazení zpátečky.. To je jako můj zadní stěrač v pubertě, že si dělá, co se mu zlíbí? Máte někdo nějaký zkušenosti?
Opel Astra K 2017 Inno, pastel white
1.4T 110Kw, 29k+ km
Uživatelský avatar
Gaboom
Příspěvky: 54
Registrován: 03 bře 2017, 17:47

Re: Stěrače

Příspěvek od Gaboom »

Jak říkáš, je v pubertě :)
U mě vše funguje jak má. Zřejmě tam máš nějakou závadu, možná vadnej kontakt v přepínači. Asi bude lepší kontaktovat servis.
Opel Astra K ST 1.4i 74kW Enjoy+zimní sada 1+komfortní sada 2
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Interiér a exteriér“