Zvuk jako autíčka na setrvák

Moderátor: Moderátoři

Mslama88
Příspěvky: 12
Registrován: 01 úno 2016, 19:39

Re: Zvuk jako autíčka na setrvák

Příspěvek od Mslama88 »

Ahoj, omlouvám se, že jsem dloooho nenapsal, co s tím bylo. Závada je již odstraněna. cca 2 měsíce. Zvuk vydávaly vodící kladky alternátoru. Než se na to přišlo, tak jsem si užil. Původně po koupi jsem dal auto do Opelu, aby mi vyměnili vše co se kolem rozvodů týče. JAko lajk, jsem mě na mysli i vše kolem altíku. Jenže vyměnili jen 1 kladku na rozvodech a pumpu. Když jsem začal řešit ten zvuk, tak mi zrepasovali alternátor, že prý na něm hučí ložiska. Hučelo to ale nadále. Tak ještě znovu altík vynadli a dali na něj novou volnoběžku. Hučelo to ale furt. Tak jsem nasraně dorazil ke kamarádovi a doporučil mi šikovné mechaniky, kteří si mě vyslechli, vzali do ruky klíč, sundali řemen alternátoru a při natartování zvuk zmizel. Tak bylo jasné, že to dělaj jeho kladky. Prý pohmatem bylo zřejmé, že 2 vodící kladky byli úplně vymleté. Napínak byl dobré kondici.
A tak po půl roce dojmů a dohadů jsem měl konečně hotovo :-D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Zvuk jako autíčka na setrvák

Příspěvek od Colommbo »

Zeptám se jako blbec, odpusť - alternátor tvého vozu má nějaké vodící kladky...? :?
W124 E320 R6 Coupé 1994
OnMi
Příspěvky: 463
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Zvuk jako autíčka na setrvák

Příspěvek od OnMi »

Colommbo, Colommbo proc tak prudis..... Mslama88 psal ze je lajk. Vsem kdo alespoň trochu tusi, je asi jasne, ze jde o pomocne/vodici kladky micro-V (plocheho drážkovaného) remene pohanejiciho alternator a kompresor klimatizace.

Jsou tam dve. Jedna nad remenici na klice a druha vpravo mezi remenici na klice a kompresorem klimy:
https://static.wixstatic.com/media/ac49 ... 083ba2.jpg

Ta treti vlevo mezi remenici na klice a alternátorem a je soucasti napinaku.

Za mne ma Mslama88 palec nahoru, protože si dal tu praci a popsal konecne reseni, coz se mnohdy nestane a cely thread je pak k nicemu.

Jinak pls Mslama88 napis, ve kterem Opel servisu ti delali ty rozvody, ze na takovou banalitu neprisli. Aby se jim ostatní vyhnuli velkým obloukem....

OnMi
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Zvuk jako autíčka na setrvák

Příspěvek od Colommbo »

OnMi: Já že prudím...? Zaprvé nevím, co to znamená, a zadruhé mě to uráží...! :D A díky, žes to uvedl na pravou míru aspoň ty. :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Mslama88
Příspěvky: 12
Registrován: 01 úno 2016, 19:39

Re: Zvuk jako autíčka na setrvák

Příspěvek od Mslama88 »

Ahoj, jj díky za přesný popis kladek. Já bych to takto popsat neuměl. Servis se nachází v K. Varech, Algon auto. Na tento servis mám velmi rozporuplné pocity. Nejen že se "vytáhli" takto s tímto problémem. Ale mám ještě jednu nedávnou příhodu. Dělal jsem geometrii technik mi utrhl excentr na zadní nápravě co dělá odklon. Jel jsem tedy do Opelu objednat nový šroub. Popisuji technikovi, že mám na šroubu zrezlou matku a proto se ukroutil šroub. On že dobrý, že vše objedná. Ještě dodal, že ale neví, jestli mi bude schopen objednat jeden kus a nebo pytlík 10 kusů!!! Co bych dělal s deseti šroubama? Copak mám servis Oplů?
No druhý den mi volal, že mi teda objedná jeden kus. Sláva. Když jsem přijel, tak mi slavnostně předal jen šroub. No super a matka??? Odvětil, že tu jsem prý nechtěl. Mohl mě trefit šlak při představě dalšího čekání několik dnů na díl. Nejlepší ale bylo opět tvrzení, že se matky prodávají jen po 6-ti kusech po 40kč za kus. To už bylo moc a začal se hádat. Asi po 10 minutách se šel radši kouknout do skladu a jednu mi donesl.
Poděkoval jsem, zaplatil za šroub a matku 280kč, podložku radši použil původní a vypochodoval ven.

To jen tak pro zasmání, když chcete svědomitě servisovat auto a narážíte na kre..... :-D

OnMi píše:Colommbo, Colommbo proc tak prudis..... Mslama88 psal ze je lajk. Vsem kdo alespoň trochu tusi, je asi jasne, ze jde o pomocne/vodici kladky micro-V (plocheho drážkovaného) remene pohanejiciho alternator a kompresor klimatizace.

Jsou tam dve. Jedna nad remenici na klice a druha vpravo mezi remenici na klice a kompresorem klimy:
https://static.wixstatic.com/media/ac49 ... 083ba2.jpg

Ta treti vlevo mezi remenici na klice a alternátorem a je soucasti napinaku.

Za mne ma Mslama88 palec nahoru, protože si dal tu praci a popsal konecne reseni, coz se mnohdy nestane a cely thread je pak k nicemu.

Jinak pls Mslama88 napis, ve kterem Opel servisu ti delali ty rozvody, ze na takovou banalitu neprisli. Aby se jim ostatní vyhnuli velkým obloukem....

OnMi
DavidJ
Příspěvky: 1
Registrován: 01 pro 2018, 15:19

Re: Zvuk jako autíčka na setrvák

Příspěvek od DavidJ »

Ahoj, rád bych se taky přidal z dotazem, než v pondělí skončím za mechanikem.

Předem říkám, že jsem lajk a s autem spíš jen jezdím, než že bych se v něm víc vyznal, natož abych se v tom vrtal. Jedná se o Opel Signum 1.9 CDTI 110kW.

Ozývá se z toho zvuk podobný setrvačníku, alespoň mě nenapadl žádný podobnější zvuk. Je slyšet až při vyšší rychlost, začíná to na 70-80 a při cca 110 už ho přehlušuje ostatní hluk. Nezvyšuje se .... alespoň ne moc slyšitelně, na výši otáček, zaznamenal jsme zatím jen změnu podle rychlosti. Bez ohledu na to, jaký stupeň je tam zařazený, nebo i když je tam neutrál.

Auto je krátce po nějakém zběžném servisu, doplňovala se klimatizace ( + olej, žárovky, filtry..) Mechanik se zmiňoval o tom, že se z toho ozývá nějaký uvolněný zvuk, když sepne klimatizace, nebo naopak, když vypne....už nevím. Nicméně jsem neznamenal tehdy žádný takový hluk, když jsem si to pak projížděl, ani při následujících cestách. Až při cca posledních 2 dnech. Nicméně ten zvuk vůbec na cokoliv s klimatizaci nereaguje.

Máte tip někdo? případně jen zběžně, jestli to je spíš banalita, nebo něco většího ( přece jen ten signum má už skoro 10 let)

PS: Teď jsem si všiml, že kolega výše už má vyřešeno, nicméně u mně není to kolísání s otáčkama, ale jen závislé na rychlosti....může to být uplně něco jiného?
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Motory“