Insignia B ST - preferovaná výbava (HUD / FlexRide)

Pokud kupujete nebo už jste koupili, podělte se o zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 288
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Insignia B ST - preferovaná výbava (HUD / FlexRide)

Příspěvek od westler »

Existují firmy co nabízí chip jen pro vyladění automatu, např. https://www.eds-motorsport.de/product_i ... erung.html
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Reklama
 

sursur
Příspěvky: 14
Registrován: 17 říj 2022, 19:50
Bydliště: Brno

Re: Insignia B ST - preferovaná výbava (HUD / FlexRide)

Příspěvek od sursur »

Kazan píše: 25 led 2023, 09:31 Ahoj,

pokukuju po jeté Insignii B ST v naftě, do 30k km a řeším malé dilema nad výbavou. V nabídce jsou kombinace, kde je buďto FlexRide, nebo HUD, občas k tomu jsou i ventilované sedačky. Ventilaci bych oželel, neměl jsem do teď, ale je to příjemný bonus. Problém je, že nemám zkušenosti ani s FlexRide ani s HUD a nevím kam se přiklánět.
Jezdím 50:50 okresky / dálnice, v autě jsem možná 2h za den. Když jedu s rodinou, tak na pohodičku, když sám, tak dle nálady spíše "sportovně" 8-)
Jde mi o to, co má pro jízdní komfort dlouhodobě větší přínos. Dělám v IT, takže HUD je pro mě pěkná technická hračička, ale nevím, zda to reálně v autě pomůže, nebo se to okouká a za měsíc na to padá prach protože to vlastně nic nepřináší.
Jelikož na předváděčce by se mi za tu chvilku zalíbilo určitě obojí, tak by mě zajímaly vaše zkušenosti z provozu. Kdo má v autě obojí, tak co by preferoval. Kdo má jen jedno, tak zda je spoko a využívá, nebo to je jen čudlík navíc :)

Díky za názory
Ahoj,
nevím jestli nejdu s křížkem po funuse, a vozidlo jsi již nekoupil.
Já ho koupil před dvěma lety, a ve svém nyní dopsaném příspěvku se výše uvedenému věnuji.
https://www.opel-forum.cz/viewtopic.php ... =80#p60413
Samozřejmě něco je obecněji napsáno, ale mohu to ze zkušeností rozšířit:
HUD: Hodně rychle se na to zvykne. Je možno nastavit dle zvolených parametrů, u mně např: aktuální rychlost, upozornění na chodce, čtení značek ....
Nemusíš koukat do budíků na palubovce, promítá se přímo na sklo s intenzitou jasu, kterou si nastavíš. Můžeš si nastavit i výšku promítání. Vše vidíš jen ty, spolujezdci nemají šanci. Pokud je člověk starší, je to ještě větší výhoda, je to lépe pro oči čitelné.

Ventilace je nutná určitě u "kůže". Jinak se Ti zapotí pr...... Dle mého není nejsilnější, ale pomůže. A bez vyhřívání sedadel ani jeden km, a to ani u spolujezdců. Já mám i vyhřívaný kožený volant, ale to nepoužívám, parkuji v garáži.

A podvozek s adapt. tlumiči ? Pokud ho nemáš, nebude ti scházet, a ušetříš. Ale jinak je to celkem dobré. Nejprve jsem jezdil jen, a po městě jezdím stále na plovoucí režim TOUR. A Sport využívám jen na výjezdu z nebezpečných křižovatek. Ale pří režimu Tour, začalo být po delší jízdě se mnou všem na palubě blivno, tak tam poslední dobou nechávám standartní nastavení, nebo na serpentinách Sport. Takové Buchlovské kopce je radost na Sport projet, ovšem asistenti si s tebou hrají, omezují výkon motoru, no a klasická ručka brzdy už neexistuje. No a proto plánuji koupit i F. Mustang, aby to neobtěžovalo a neblokovalo ale jen jelo. Ale to je jiná liga.
Michal
Kazan
Příspěvky: 21
Registrován: 17 kvě 2016, 14:25

Re: Insignia B ST - preferovaná výbava (HUD / FlexRide)

Příspěvek od Kazan »

Ano, už jsem koupil. S HUD a bez FlexRide. Jezdím druhý týden a v podstatě souhlasím s tím co píšeš. Na HUD jsem si zvykl už při první cestě z Německa. Je to taková zbytečnost, ale parádní :) FlexRide jsem v A neměl a ani sem s tím nikdy nejel, takže mi to nechybí a jestli o něco extra přicházím taky nevím. Čili spokojenost. Ventilaci pořádně ocením až v létě v tričku a šortkách, kde to bude mít smysl. V A jsem měl kožené sedadla bez ventilace a zas taková hrůza to nebyla .. Dní, kdy jsem se k sedadlu lepil zase tolik nebylo :lol:
Kazan
Příspěvky: 21
Registrován: 17 kvě 2016, 14:25

Re: Insignia B ST - preferovaná výbava (HUD / FlexRide)

Příspěvek od Kazan »

Dooby píše: 16 úno 2023, 18:34 A jakou verzi, ročník jsi koupil? Pro mě (III/2018) stará verze IntelliLink je na navigaci v podstatě nepoužitelná. Update jen u Oplu, online informace nedostupné, tak jedu na Waze, Mapy.cz či Google. Samozřejmě mít toto na HUD by bylo fajn, ale nezbytnost to není. Každej to máme v preferencích jinak. U těch odhlučněných oken jsem měl za to, že při stažení budou viditelně dvojitá, aspoň BMW to tak mívá, ale nevím- třeba nám to někdo upřesní. K tomu automatu- nevím, jestli máš Flexride podvozek, u mne lze konfigurovat sportovní režim- když dáš režim Sport a vše na komfort, jen řazení necháš sportovní, tak to točí a přeřazuje výše. Zkusil jsem, jde to, ale stejně nepoužívám, když je to hodně podtočený, tak si prostě podřadim pádlem.
MY2022. Navigace je v pohodě. Dokonce se mi teď i aktualizovala (byť nevím co, protože tam některé cesty stejně chybí). Waze jsem zkoušel (chtěl jsem kvůli hlídkám), ale nezvykl. Co mě vytáčí je, že hlasová navigace je jak mongol .. Neumí skloňovat a snad jedinou větu neřekne správně. V tomhle byla navigace v A o poznání lepší.
FlexRide nemám, ale už jsem nalomený, že to nechám nachipovat, čímž by se to vyřešilo. Jedním z důvodů je jakási lenost toho auta. V A jsem byl zvyklý, že jsem šlápl na plyn a auto "vystřelilo" (ve svých možnostech). Teď šlápnu na plyn a auto začne pozvolna zrychlovat. Ono to umí valit 200, ale dostane se to tam takovým líným / pohodlným způsobem, který se mi moc nelíbí
Kazan
Příspěvky: 21
Registrován: 17 kvě 2016, 14:25

Re: Insignia B ST - preferovaná výbava (HUD / FlexRide)

Příspěvek od Kazan »

Mrkl jsem na ty okna a zadní vypadají klasicky, kdežto přední vypadají, že jsou z více vrstev (a nebo mají vyfrézovanou drážku :lol: ) Soudil bych tedy, že asi půjde o ty odhlučněné ..
Přední
Přední
Zadní
Zadní
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Insignii“