Kontrolka tlaku v pneu

Moderátor: Moderátoři

Dusan_Zafira
Příspěvky: 43
Registrován: 16 bře 2021, 19:07

Re: Kontrolka tlaku v pneu

Příspěvek od Dusan_Zafira »

sice se to netýká Oplu, ale při výměně kola s čidlem u VW se doporučuje přefouknout nebo vyfouknout gumu, pojezdit a upravit na správný tlak.
(dělat postupně u všech)
Že se vytvořením rozdílu to čidlo nějak "spáruje" Ovšem zda to má smysl u Oplu neumím říct.
Opel Zafira B , A18XEL, royal blue "Borůvka"
Reklama
 

Chorche
Příspěvky: 7
Registrován: 16 lis 2020, 12:30

Re: Kontrolka tlaku v pneu

Příspěvek od Chorche »

OnMi píše: 19 bře 2021, 15:29 Vzhledem k tomu, ze je to Zafira B, kde to jeste bylo nepovinne volitelne prislusenstvi, tak bych to asi resil odprogramovanim a bude navzdy pokoj.

OnMi
OnMi, v podstatě takto vyřešeno (včetně potvrzení toho, že to v době registrace auta ještě nebylo povinné).
Skutečně byl problém v jednotce pro vyhodnocení chyb tlaku pneu. V Opelu vyřešeno tak, že byla odpojena. Tlak to na displeji stále správně ukazuje, ale v případě problému auto prostě jen nenahlásí chybu v podobě kontrolky. Ušetřeno cca 6-7 tisíc.
OnMi i ostatní, díky všem za reakce.
OnMi
Příspěvky: 463
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Kontrolka tlaku v pneu

Příspěvek od OnMi »

Pokud to stale v menu infotainmentu ukazuje tlak v pneu, je potreba toto odprogramovat. V OpComu Infotainment -> Low speed CAN configuration najit polozku TPMS a prepnout z Present -> Not present.

Pripadne cely postup odprogramovani TPMS je zde (je to sice VeCe, ale stejny postup jako Zafira B): https://www.youtube.com/watch?v=oyfl8UltzZ4

Pak uz polozka TPMS nebude v Infotainmentu strasit
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Niraj
Příspěvky: 12
Registrován: 21 říj 2020, 16:01

Re: Kontrolka tlaku v pneu

Příspěvek od Niraj »

Zdravím,
rád bych znovu otevřel toto téma, neboť jsem začal mít také problémy s rozsvicením kontrolky tlaku na palubce, ale trochu jiného rázu.

Teď po výměně zimních kol (bez TMPS čidel, takže mi každou zimu kontrolka vždy svítí) za letní (s TMPS čidly) jsem zjistil, že pravidelně po ujetí několika kilometrů mi najednou začne blikat kontrolka TMPS. Nejprve v intervalu cca 1x/3s, pak po chvíli už rychleji 1x/1s, až se nakonec rozsvítí trvale.
Ten počet ujetých km, než to začne blikat, je hodně různý - bylo to i po 10km a bylo to i po 80km a tudíž hodině a půl jízdy. I když svítí kontrolka, tak mi displej ukazuje hodnoty tlaků v jednotlivých pneu.
Když při této chybě zastavím, vypnu klíček a znovu nastartuju, tak se rozbliká a rozsvítí hned. Když auto ale nechám stát delší dobu (přes noc třeba), tak se rozbliká zase až po té delší době - tak jak popisuju výše.

Čidla v kolech jsou stále původní od koupě auta = 10let. Takže bych to normálně přičítal již vybitým bateriím v nich. Ale to by se ani nezobrazovala hodnota tlaků v pneu (a neměnila se v průběhu jízdy, jak se zahřívají kola) a druhak by kontrolka asi svítila hned od nastartování. Jako když tam čidla nemám v zimě vůbec.
Kdyby byla vadná vyhodnocovací jednotka, jak měl kolega výše, taky by to hlásilo chybu hned od začátku.
Ani v párování a vzájemné záměně kol bych problém neviděl, protože kola různě přehazuju celých 10 let a rozhodně není vždy konkrétní kolo jen na konkrétním místě. Dávám je tam, jak mě to napadne.

Takže se mi nějak nedaří rozklíčovat v čem to vězí a co s tím.

Auto je registrováno od srpna 2014, dle informací tady nebyly v té době senzory TMPS snad ještě povinné (ale až o měsíc později :lol: ), takže by šlo vyřešit deaktivací této funkce? Letos v srpnu jdu na STK, tak bych rád prošel. Skutečně tam tato fce nemusí být aktivní pro moje auto?

Díky všem za případné rady/tipy co s tím.
Opel Zafira 1.8, 88kW, r. 2014. Najeto 180 tis.km
Litomyšl
OnMi
Příspěvky: 463
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Kontrolka tlaku v pneu

Příspěvek od OnMi »

Citace:

Od 1. 11. 2014 jsou výrobci automobilů povinni vybavit všechny nové osobní vozy pro evropský trh monitorovacím systémem kontroly tlaku v pneumatikách – TPMS(Tyre Pressure Monitoring System). Do teď se tato povinnost vztahovala pouze na nové vozy s homologací po 1. 11. 2012.

To je jen stručná informace z norem evropské unie ES 661/2009 a ECE-R 64.


Jelikoz tvoje Zafira B nespada ani do jedne kategorie, je pouziti TPMS ve tvem voze volitelne (nepovinne). V pripade, ze se nepodari na problem s TPMS prijit, tak bych jej odkonfiguroval viz. vyse.

OnMi
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Odpovědět

Zpět na „Zafira B“