rozměry ráfků a pneumatik zapsané v TP

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukasek
Příspěvky: 69
Registrován: 03 srp 2010, 18:25
Bydliště: Kladno

rozměry ráfků a pneumatik zapsané v TP

Příspěvek od Lukasek »

Zdravim "vectristi" :mrgreen:

Nevim jestli s dotazem pochodím, ale tak zkusim to. Nechal jsem si dovézt Vectru GTS 2.0 turbo z Německa. V současné době už je po technické a čeká se na český TP.

Při přebírání vozu dovozcem poukázal na problém. Na autě se nachází neoriginální (to ten problém není) litá kola, podle inzerátu se mělo jednat o 17" 225/45 (Co tak pročítám internet, tak by to měl být pro tyto vozy jeden z běžných rozměrů), na místě ale dovozce zjistil, že se jedná o 18" a v německém TP jsou psány pouze 17". Takže se čekal problém s STK, nicméně technická je hotová (dovozce pro technickou vyměnil kola).
Na technické následně vydali technický protokol a jeho přílohu, podle které se dělá Technický průkaz. A tady mne zarazila právě kolonka o rozměru ráfků a pneumatik, která uvádí jako jedinnou možnost dokonce jen 16" 215/55! :shock:

Takže se chci zeptat jestli nevíte proč tomu tak je? Když třeba "Blejdik" má na GTS 17" ráfky originál Opel?

A druhý dotaz. Jak lze legálně dostat větší rozměry do TP. Stačí si zajet k Dealerovi a u něj si vyžádat dokument s schválenými většími rozměry ráfků? (V uživatelské příručce jsou psány dokonce jako možné 19" ráfky)

:)
Naposledy upravil(a) Miro dne 04 srp 2010, 13:39, celkem upraveno 1 x.
Důvod: upraven odkaz :-)
GTS
Reklama
 

Uživatelský avatar
peter.eu
Příspěvky: 270
Registrován: 12 kvě 2010, 15:59

Re: rozměry ráfků a pneumatik zapsané v TP

Příspěvek od peter.eu »

Mam taky Vectru GTS 2.0T a mam v TP zapsany 225/45/17 od vyroby,je to zapsany na druhe strane uplne dole v doplnkach.
ex Vectra GTS 2.0T Elegance 129kW
Tigra TwinTop Design Edition 1.8 16V 92kW
Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110kW Cosmo
adam09
Příspěvky: 374
Registrován: 01 led 2009, 23:50
Kontaktovat uživatele:

Re: rozměry ráfků a pneumatik zapsané v TP

Příspěvek od adam09 »

a dole v poznámkách ten rozměr pneumatik nemáš ?
Opel Astra coupe bertone 2,2 16V
DIAGNOSTIKA OPEL Kladno,PRAHA kdyby tak SZ
Náhradní díly nové i starší na OPEL
Uživatelský avatar
Lukasek
Příspěvky: 69
Registrován: 03 srp 2010, 18:25
Bydliště: Kladno

Re: rozměry ráfků a pneumatik zapsané v TP

Příspěvek od Lukasek »

Zatím ještě nemám vydaný techničák, jen protokol z dovozové technické. Což je opis horní části techničáku, bez poznámek (viz příloha). Koukám do tátova techničáku a ten má v poznámkách docela dost kombinací pneu a ráfků. Takže v techničáku ty 17" disky/pneu zapsány nejspíš budou. Děkuju klucí, za info a "trknutí" ;)

Takže už jen nějak zjisti a oběhat připsání 18" :)
GTS
Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rozměry ráfků a pneumatik zapsané v TP

Příspěvek od m.artty »

V Německých dokladech určitě budou zapasné 17" disky pokud tam patří. To, že je nezapsali do toho protokolu je celkem běžný... napíšou jeden rozměr a víc neřeší. Až budeš mít v ruce všechny doklady (německej techničák) tak s tím zajdi na úřad a řekni jim, že chceš dopsat alternativní rozměry pneumatik z původních dokladů. Pokud ti řeknou, že to nejde, tak tě čeká birokracie a pár utracených peněz za potvrzení, které ti vydá SCC (zůstupce Opelu, který řeší tyhle věci).
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
Marky
Příspěvky: 160
Registrován: 08 říj 2009, 18:16

Re: rozměry ráfků a pneumatik zapsané v TP

Příspěvek od Marky »

Jestli Ti to pomuze, toto mam v TP zapsane ja.
Přílohy
kola2.jpg
kola2.jpg (11.03 KiB) Zobrazeno 13684 x
kola.jpg
kola.jpg (33.33 KiB) Zobrazeno 13684 x
Toyota Prius 1.8
Ex Vectra Caravan 1.9 CDTI (mazel)
Ex Astra G Caravan 2.0 DTI
Ex Astra F Caravan 1.7 TDS
Uživatelský avatar
Lukasek
Příspěvky: 69
Registrován: 03 srp 2010, 18:25
Bydliště: Kladno

Re: rozměry ráfků a pneumatik zapsané v TP

Příspěvek od Lukasek »

Tak sem dnes byl na návštěvě v SCC. Bohužel, mi pán zdělil, že pro tento modelový rok (2004) jsou schváleny pouze 1x 15" 1x 16" a dva rozměry k 17" (vše mám zapsáno v TP). jiné nee. S tím že 18" a 19" jsou až od modeloveho roku 2006 (takze až od faceliftu).

Nepomohla mi ani kopie atestu, z TÜV, kde je napsána tabulka s auty (+ cislo homologace) na nez jsou ráfky schváleny včetně všech pneumatik, které na ně lze nasadit.

Kdyz jsem to ukázal na STK, řekli mi, že takovách papírů, mi doma vytisknou dvacet denně, a poslali mě na magistrát. Tam mi technik řekl, že potřebuji typový list k ráfkům od výrobce, nebo potvrzení výrobce auta, že kola smí být namontována. Tohle je nemecky a neví co to je. Tak sem se vydal na SCC a výsledek už jsem psal.

Nejvíc mě asi zklamalo SCC, myslel, jsem že když se jedná o akreditovaného zástupce výrobce, tak bude mít přístup ke všem databázím, alternativních dílů, které byly na vozidlo Oplem dodatečně certifikovány. Jako že auto vyjelo z továrny na šestnáctkách a kdy přesně to bylo a jak je auto vybavené, by mi možná podle VINka vyjeli i v servisu.
GTS
Marky
Příspěvky: 160
Registrován: 08 říj 2009, 18:16

Re: rozměry ráfků a pneumatik zapsané v TP

Příspěvek od Marky »

Hmmm tak to je tada blbe, pokud budes chtit mit vse v cajku, tak bude asi nejlepsi se s nekym domluvit a vymenit je za mensi, nebo prodat. Zalezi na lidech nekde jsou vstricnejsi a nekde se s Tebou nebavi, bohuzel :cry: .
Toyota Prius 1.8
Ex Vectra Caravan 1.9 CDTI (mazel)
Ex Astra G Caravan 2.0 DTI
Ex Astra F Caravan 1.7 TDS
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: rozměry ráfků a pneumatik zapsané v TP

Příspěvek od megabeda »

Takže přesné rozměry povolených pneu na tvé auto najdeš v odkazu, na modelovém roku nezáleží tak jako na motoru. Já mám Vectru před faceliftem (m.r.2005, motor 1,9 cdti) a mám v T.P. to samé co Marky tedy i rozměry 18" a 19".

Povolené rozměry pneu
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Uživatelský avatar
Lukasek
Příspěvky: 69
Registrován: 03 srp 2010, 18:25
Bydliště: Kladno

Re: rozměry ráfků a pneumatik zapsané v TP

Příspěvek od Lukasek »

Tak nakonec vše dobře dopadlo, i když jsem už v jednu chvíli myslel, že si udělám drahý výlet do státní zkušebny. :)

Nejdřív jsem se snažil o získání českého typového listu, jak mi bylo doporučeno. Zjistil jsem kdo dováží a vydává typové listy pro ráfky Brock. Napsal E-mail a za chvilku už mi telefonoval ochotný pán, ať mu pošlu fotky a KBA číslo. Poslal jsem a za hodinu už mi volal zpět. Bohužel se špatnou zprávou. Volal k výrobci do Německa, jelikož mu neseděla KBA kol. Tam mu zdělili, že kola sice vyrobyli, ale výrobu si nechala zadat nějaká malá firma jako limitku, a o atest TÜV si žádala tato firma a né Brock. Tím pádem se na kola nevztahují povolení ministerstva dopravy o udílení atestu 8SD/typového listu a on mi tak typový list vydat nemůže a že v ČR zřejmě vůbec nikdo.

To už sem uvažoval o státní zkušebně. Přeložil jsem si německý atest do češtiny a ještě jsem zkusil napsat přímo na technické oddělení Opelu. Tam odsud mi zavolala paní, s tím, že mi dá telefonní číslo na agenturu a tam mi vše zařídí. Samozřejmě číslo nebylo nikam jinam než na SCC :D To už jsem myslel že si to půjdu hodit, no nicméně jsem zkopíroval e-mail, v příloze jsem poslal český překlad atestu, kopii originálu a fotky kol s vyraženou KBA. Za chvilku mi pán zavolal, že tedy na základě tohoto e-mailu a kopie techničáku mi pošle papír s povolením alternativních ráfků a pneu :D
Včera jsem byl na magistrátě a tam mi to technik bez mrknutí oka potvrdil a zapsali do TP. ;)

megabeda: v tom dokumentu byl pro mě docela problém, jelikož já mám auto se starší homolagací e1*98. Tam se uvadí jen novější homologace. (jinak bych ten odkaz do SCC poslal jako odůvodnění také.)

Jak psal Marky, je to o lidech, ale hlavně je kolem toho strašná byrokracie.
GTS
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Kola a pneu“