LED žárovky Philips Ultinon Pro6000

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

LED žárovky Philips Ultinon Pro6000

Příspěvek od Mike »

Konečně jsme se dočkali s retrofit pro Káčko.

Rozšíření dostupnosti schválilo v lednu 2024 Ministerstvo dopravy ČR.

Mezi nově přidané modely patří například vozidla značek:
Opel (Astra, Zafira Tourer)

https://www.philips.cz/c-e/au/svetla-do ... mokka.html

Sadu s CANbus jsem si objednal a plánuji otestovat. Má již někdo na Káčku? Nebo v jiném autě?
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Reklama
 

morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: LED žárovky Philips Ultinon Pro6000

Příspěvek od morgoth »

Taky už jsem na to koukal, dřív jsem zkoušel pár čínských ledek ale nakonec jsem se na to vykašlal. Pak pošli fotky jak to vypadá a taky jestli fungují i bez toho canbus adaptéru - podle stránek philipsu se totiž už nevyrábí.
Btw Osram zase má schválené H1 žárovky, ale vzhledem k tomu že dálkové zapnu tak 2x do roka (v autě mám pořád původní nightbreakery, co jsem tam dal po koupi), tak mi to přijde jako vyhozené peníze.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: LED žárovky Philips Ultinon Pro6000

Příspěvek od Mike »

Takto. V papírech k homologaci mají, že pro správnou a schválenou funkcionalitu je nutné mít, schválený typ světlometu, žárovku Philips Ultinon Pro6000 H7 a CANbus adaptér. Bez adaptéru to svítí, ale hlásí to chybu žárovky.

Koupil jsem Philips Adaptér CANbus LED 18952X2 - tento model je stále v nabídce a lze jej v ČR koupit
https://www.philips.cz/c-p/LUM18952X2_1 ... ery-canbus

Trochu nechápu, proč ho nemají běžně v eshopech, kde jinak ty LEDky prodávají.

Je hodně velký. Udělám pak nějaké foto. Do světla se nevejde, musí se páskovat na rozpěry karoserie v motorovém prostoru. Docela se to hřeje o dost víc než samotná LEDka. Krom CANbus a odporu to prý LEDce prospívá, protože to stabilizuje napětí ze sítě, které jinak skutečně kolísá podle toho jak ne/dobíjí alternátor.

Co bych řekl, že je malinko fail, že k tomu abyste to mohli použít je nutné přikoupit zadní krytky, protože LEDka je úplně nakonci a je s původním víčkem v kolizi.

Philips nic takového nenabízí. Osram ano, zjistil jsem, že Astra J i K mají tu čepičku kompatibilní, tak jsem ji objednal a do ní je ještě nutné stupňovitým vrtákem udělat otvor na protažení kabelů pro CANbus - gumové průchodky se k tomu dodávají standardně.

Krytky najdete pod názvem: OSRAM LEDriving krytka světlometu LEDCAP07 pro Opel zafira C- Tourer , Astra J
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: LED žárovky Philips Ultinon Pro6000

Příspěvek od Mike »

Včera jsem to mohl vyzkoušet. Svítí to docela dobře, je to výrazně jiné, než klasický halogen. Pro mě zatím nezvyk na tu modrou/bílou. Nevím jestli se mi do žlutého světla v noci nedívalo lépe.

Ty LED chci hlavně kvůli životnosti. Myslím, že by klidně mohli dělat i teplejší barvy. Myslím, že do budoucna by se stejně halogen nahrazoval LEDkama. Určitě to bude mít nějaký vývoj.

Tady jsou fotky https://www.instagram.com/p/C5RcIx-ol8m/
Btw Osram zase má schválené H1 žárovky
Tady to teď opravdu neladí a ty H1 asi bude taky fajn do budoucna vyměnit.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“