Úprava automatické převodovky - 6AT

Pokud kupujete nebo už jste koupili, podělte se o zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
farberd
Příspěvky: 13
Registrován: 24 led 2022, 10:55

Úprava automatické převodovky - 6AT

Příspěvek od farberd »

Zdravím pánové, má za sebou rok a půl v benzínové Insignii 1.5 121kw, automat, rv 2019. Zatím bez bez problémů, spotřeba je v létě 7 v zimě 8. Trochu mne štve, že po připojení Car play není na displeji vidět venkovní teplota. Co mne štve hodně je naladění toho automatu, jak už kolegové psali výše, drží nesmyslně nízké otáčky a má pomalou odezvu. Není tam sportovní režim ani pádla pod volantem.
V Německu je firma EDS, která prodává SW na úpravu:

https://www.eds-motorsport.de/product_i ... erung.html

Je k tomu nutný IPF-Flasher, který proti záloze i zapůjčí, ale já nějak odvahu se do něčeho podobného pouštět sám. Nemáte s tím někdo zkušenost?

Díky moc
David
Reklama
 

richie
Příspěvky: 5
Registrován: 23 bře 2023, 17:12

Re: Úprava automatické převodovky - 6AT

Příspěvek od richie »

Zdravim, su uz nejake novsie informacie/skusenosti s upravou nastavenia prevodovky?
mam tiez 1.5 121kW AT6-6T40gen3 MY2020 (ale "padla" pod volantom mam)
vdaka
Insi B ST 1.5T/121kW 6AT MY2020
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 186
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Úprava automatické převodovky - 6AT

Příspěvek od vasekpetr1 »

Ani jeden nepíšete, odkud jste, ale jen návrh: zkusil bych se na problém optat u Lukáše, co vím, tak čipováním motoru se zabývají, třeba by věděli i o tomto problému. A pokud ne, tak asi do Brna za Romanem. ;)
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
richie
Příspěvky: 5
Registrován: 23 bře 2023, 17:12

Re: Úprava automatické převodovky - 6AT

Příspěvek od richie »

vdaka za info - co sa tyka lokality, tak som trochu viac na vychod (Kosice/Slovensko) ..
v prvom rade mi ide hlavne o pripadne moznosti/skusenosti - tiez mam pocit, ze drzi otacky az prilis nizko a kickdown by mohol reagovat tiez rychlejsie
Insi B ST 1.5T/121kW 6AT MY2020
farberd
Příspěvky: 13
Registrován: 24 led 2022, 10:55

Re: Úprava automatické převodovky - 6AT

Příspěvek od farberd »

Ahoj, jen pro info, SW pro úpravu té naší převodovky je teď s 50% slevou. Psal jsem si s firmou EDS v Německu, nemají problém to do auta nahrát, ale jsou u Hamburku a partnera mají u Drážďan. To je pro mne daleko a sám to nahrát nemám odvahu.

https://www.eds-motorsport.de/product_i ... erung.html
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Insignii“