Kontrolka airbagu a trasenie volantu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Mino
Příspěvky: 1
Registrován: 15 lis 2022, 08:04

Kontrolka airbagu a trasenie volantu

Příspěvek od Mino »

Zdravím. Mám Corsu D OPC NE a stáva sa mi v poslednej dobe taká vec, že keď sklopim spolujazdcovu sedačku keď niekto nastupuje dozadu, tak sa mi rozsvieti kontrolka airbagu. Myslím že to bude konektorom niekde alebo zlomeným káblom. V určitej polohe sedačky to po vypnutí a naštartovaní prestane svietiť ale v niektorých polohách sedačky svieti permanentne. Viete mi prosím poradiť, ako to skontrolovať svojpomocne? Tiež sa mi zacalo diat to, že pri brzdení ale aj pri jazde vyššej ako 120-130km/h mi trasie volantom. Robi to na roznych diskoch (či už zimná alebo letná sada). Vymenil som kotúče aj platničky a vonkajšie čapy ramien. Čo by som mohol ešte skúsiť? Ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 192
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Kontrolka airbagu a trasenie volantu

Příspěvek od vasekpetr1 »

Pod sedačkou bude konektor k vyhřívání sedadla a k pyropatroně napínače pásu. Nejdřív bych při "mrtvém" autě asi prověřil ten konektor (vede k němu většinou jasně žlutý kabel), případně zkusil opatrně napružit kontakty, Potom zkontrolovat ten kabel, jestli není někde pod sedačkou poškozený. Hlavně opatrně a nezapínat zapalování při kontrole.
Volant nechám zkušenějším, ale může to být i vůlí v řízení.
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1789
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Kontrolka airbagu a trasenie volantu

Příspěvek od Colommbo »

vasekpetr1 píše: 15 lis 2023, 16:53 ...Hlavně opatrně a nezapínat zapalování při kontrole...
Souhlas! Jakmile se při odpojeném některém konektoru souvisejícím s bagy zapne zapalování, rozsvítí se chybová kontrolka bagů trvale a lze ji zhasnout pouze pomocí diagnostiky.
W124 E320 R6 Coupé 1994
Odpovědět

Zpět na „Corsa D“