Zafira A 2,2TDi Klimatizace

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Peers
Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2023, 12:39
Bydliště: Uničov

Zafira A 2,2TDi Klimatizace

Příspěvek od Peers »

Zdravím všechny Opláky a Zafiristy áčkaře zvlášť,
chci požádat o pomoc s klimou.Je čerstvě naplněná,snímač tlaku vyměněný a na diagnostice píše závadu ,,55 Řídící jednotka Komponenta vadná,,
Po zapnutí klimy se zvednou otáčky motoru,ale nerozjede se ventilátor(ani po 10min)a na kompresor nejde napětí.V tomhle počasí to je neštěstí a o víkendu odjezd na dovolenou.Je tady někdo kdo by dokázal poradit nebo z okolí Olomouc,Šumperk pomoci.
díky moc.Peers
Reklama
 

alzafir
Příspěvky: 129
Registrován: 22 dub 2012, 20:50
Bydliště: Ostrava

Re: Zafira A 2,2TDi Klimatizace

Příspěvek od alzafir »

Tohle je příliš univerzální chyba, to asi není vyčtené opcomem? Nemám tu teď k dispozici TIS, abych se podíval, jestli alespoň číslo té chyby je v něm uvedené.
Obecně podle toho výpisu je něco, co se jednotce nelíbí, ale může to být jakýkoli komponent. První co mě napadá, spojka kompresoru. Když jsi měřil napětí, nezměřil jsi odpor vinutí cívky spojky? A to napětí jsi měřil zkoušečkou? Voltmetr umí kecat, na to pozor.
Chce to diagnostiku, kouknout, který parametr jednotce vadí. Máš digitální panel ovládání?
Obecně, musí tam být tlak, fungovat spojka, jednotka musí vědět o venkovní teplotě a teplotě v kabině, musí vědět a mít možnost ovládat ventilátor, oba dva.
Večer kouknu, jestli TIS zná chybu 55.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.39)
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 187
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Zafira A 2,2TDi Klimatizace

Příspěvek od vasekpetr1 »

Já bych to Aleši viděl na tu přerušenou spojku, případně mechanický problém spojky, protože pokud ŘJ zaznamená požadavek zapnutí klimy a po všech splněných požadavcích zvedne otáčky motoru, tak v elektrice si myslím, že chyba nebude. Pak už jen mechanicky spojka nebo přímo kompresor kaput... :oops:
Ale jen můj odhad...
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
StanC
Příspěvky: 246
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Zafira A 2,2TDi Klimatizace

Příspěvek od StanC »

Chybový kód 55 je u Zafiry A dosazen od modelového roku 2003 u elektronické klimatizace.
Chybový kód 55 - chyba technického vybavení řídící jednotky, podle TIS vyměnit řídící jednotku (vadná EEPROM).
Položka č.4 panel elektronické klimatizace https://opel.7zap.com/cs/car/t98/c/7/15-1/#4
Peers
Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2023, 12:39
Bydliště: Uničov

Re: Zafira A 2,2TDi Klimatizace

Příspěvek od Peers »

Mám digitální ovládání.U měření jsem nebyl osobně,proměřovali to při kontrole náplně a při výměně čidla měřily tlaky a kompresor nejede.V elektrice se zrovna moc nevyznám,jen pár základních věcí a pouštět se do větších akcí na parkovišti před barákem se mi zrovna moc nechce.Nemá někdo ŘJ na vyzkoušení,nerad bych kupoval novou,kdyby chyba byla někde jinde.Klidně přijedu a vyzkouším na místě.Díky
Odpovědět

Zpět na „Zafira A“