Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
R@dek
Příspěvky: 136
Registrován: 09 dub 2020, 08:02

Re: Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Příspěvek od R@dek »

Včera při cestě po dálnici došlo k samovolnému vypnutí tempomatu s tím, že nejsou splněny podmínky pro spuštění, dále hláška o poruše automatického brždění. Nevím, jestli to má souvislost s nabalením ledu na čidlech a kameře. Při zastavení jsem čidla očistil a pak tempomat zase fungoval, ale několikrát se opět vypnul. No není to příjemné, když to takto hapruje, musím si to nastudovat, jestli to opravdu je jen tím ledem, nebo je tam nějaká závada.
Opel Astra J 1,4 turbo 103kW/140k notchback-SEDAN - drive - 2015
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 892
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Příspěvek od milosh »

To bude tim pocasim, tady se taky resilo neco podobneho https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=225&t=41323
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1789
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Příspěvek od Colommbo »

Taky si myslím, že v tom má prsty matka Příroda - tu neočuráš. :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
R@dek
Příspěvky: 136
Registrován: 09 dub 2020, 08:02

Re: Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Příspěvek od R@dek »

Nedávno mi auto oznámilo, že dochází AdBlue a za 2400 km již nebude možné nastartovat. Jezdil jsem dále a na benzince co běžně tankuji mají tento ekologický přípravek jen v kanystrech. To jsem nechtěl, jelikož je doporučováno nalévat, tankovat opatrně a dbát na to, aby nedošlo k potřísnění okolo nalévacího hrdla a nebo laku. Je to prevít ten AdBlue. No konečně jsem potkal benzinku, kde mají přímo tankovací stojan pro toto AdBlue a pro osobní auta. Počítač mi již psal 1500 km a nenastartuješ. No, vešlo se tam 12 litrů a sláva, mám zas na nějaký čas pokoj. Ekologii zdar.
Opel Astra J 1,4 turbo 103kW/140k notchback-SEDAN - drive - 2015
Uživatelský avatar
R@dek
Příspěvky: 136
Registrován: 09 dub 2020, 08:02

Re: Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Příspěvek od R@dek »

Dnes proběhla servisní prohlídka po roce, respektive po nájezdu 20 tisíc km. v OPEL Moto Morava Olomouc. Nechtěl jsem na oleji najezdit více, proto jsem to absolvoval, při té příležitosti výměna všech filtrů a dezinfekce klimatizace. Konečně se jim taky v servisu podařilo aktualizovat mapy v navigaci a byť je to možné stáhnout na stránkách a nainstalovat si to sám, což jsem zkoušel, a nedařilo se mi to. No abych to zkrátil, naúčtovali si za tu aktualizaci cca 1500 Kč. No taky kontrola geometrie, na jednom kole zjištěno trochu odchylka od předepsaných hodnot, jen mě mrzí, že ji změřili, ale neseřídili. Dále jsem chtěl vyměnit olej v automatické převodovce, ale řekli mi, že nemají v Opel servisu to potřebné vybavení alespoň mi dali kontakt na spolupracující specializovanou firmu. Co se nepovedlo, tak mi systém čte příchozí SMS anglicky a chtěl jsem aby to nastavili do čeština, ale údajně je to nějak nastaveno natvrdo a nejde to. No nevím, když astra standardně česky SMS přečte a že by novější auto toto neumělo mi nějak nepasuje.

Takže až na malé výše popsané výhrady celkem OK. A nakonec cena za tento servis:
za materiál 7500 Kč
za práci 4700 Kč

A na závěr, nevím jestli je nějaký proměnný interval, ale minule mi napsali servis po roce nebo 20 tisíc a nyní mám napsáno po roce a nebo 30 tisíc.
Opel Astra J 1,4 turbo 103kW/140k notchback-SEDAN - drive - 2015
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1789
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Příspěvek od Colommbo »

Jestli chápu dobře, žes nechal měnit olej v motoru od nova až při této servisní prohlídce a tedy po 20tis.km, tak to neděláš dobře, Jaromíre... :? A měl-li bys s další výměnou čekat, jak píše servis, dokonce po 30tis.km, o tom je zbytečné se vůbec bavit... :x
W124 E320 R6 Coupé 1994
vojtaopel
Příspěvky: 127
Registrován: 22 bře 2010, 08:26

Re: Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Příspěvek od vojtaopel »

Ja menil poprve po cca. 6tkm a vypadal solidne,ale pres to sel pryc.
vojtaopel
Příspěvky: 127
Registrován: 22 bře 2010, 08:26

Re: Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Příspěvek od vojtaopel »

R@dek píše: 18 úno 2023, 07:47 Nedávno mi auto oznámilo, že dochází AdBlue a za 2400 km již nebude možné nastartovat. Jezdil jsem dále a na benzince co běžně tankuji mají tento ekologický přípravek jen v kanystrech. To jsem nechtěl, jelikož je doporučováno nalévat, tankovat opatrně a dbát na to, aby nedošlo k potřísnění okolo nalévacího hrdla a nebo laku. Je to prevít ten AdBlue. No konečně jsem potkal benzinku, kde mají přímo tankovací stojan pro toto AdBlue a pro osobní auta. Počítač mi již psal 1500 km a nenastartuješ. No, vešlo se tam 12 litrů a sláva, mám zas na nějaký čas pokoj. Ekologii zdar.
Tady je clanek o AdBlue: https://www.autojournal.cz/adblue-pomah ... -vycerpat/
Uživatelský avatar
R@dek
Příspěvky: 136
Registrován: 09 dub 2020, 08:02

Re: Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Příspěvek od R@dek »

K těm výměnám oleje v motoru. Auto už má najeto cca 54 tisíc. První výměna byla v 15 tisících, další v 34 tisících a nyní třetí v 53 tisících. Ono služební docela najezdí. Další mi napsali 85 tisíc, ale to zcela jistě nebudu akceptovat, nechám měnit max po 20 tisících.

V Opel Olomouc jsem se dotazoval na výměnu oleje v automatické převodovce a tam mi technik sdělil, že to nedělají a druhý tvrdil, že náplň není nutné měnit a když tak klidně někdy 100 a 120 tisíc, dřív to prý nemá cenu. No nepřesvědčil mě. Přesto mi první technik dal kontakt na servis, který výměny provádí - KAPS Automatik Kojetín. Domluvil jsem se tam na výměně oleje v automatické převodovce někdy v půli května, vidím to tak že v té době budu někde kolem 60 tisíc, nicméně nabídli mi neoriginální olej za cenu cca 700 Kč/litr. Celkem by měla výměna trvat do 2 hodin a cena je předběžně kolem 7000 Kč. Jen pro zajímavost, originál olej je prý cena 4000 Kč/litr. Tak nevím, jestli je tam snad nějaká příměs zlata a drahých kamení nebo co :-)
Opel Astra J 1,4 turbo 103kW/140k notchback-SEDAN - drive - 2015
Uživatelský avatar
R@dek
Příspěvky: 136
Registrován: 09 dub 2020, 08:02

Re: Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Příspěvek od R@dek »

Další servis ve prospěch životnosti auta. 12.5. jsem nechal vyměnit převodový olej v automatické převodovce při nájezdu 57 tisíc. Opel Moto Morava mi doporučil jejich servisního partnera pro tyto výměny KAPS Kojetín. Při příjezdu proběhla testovací jízda se servisákem, no nevím co vypozoroval když jsme se projeli cca 5 km po okresce, ale jeho závěr byl že převodovka je OK. Tak to jsem věděl taky. Pak dali auto do dílny a za cca 2 hodiny hotovo i s načteních všech chybových hlášení řídící jednotky. Říkal, že jich pár vymazal, že to byly odstraněné drobnosti, ale 2 chyby mu nešli vymazat, tak abych zajel do OPEL servisu.
Jedná se o:
1. Hlavní počítač - řídící jednotka karoserie - stav "P"- chyba "ANO"
2. Rádio - se zadní kamerou - stav "P" - chyba "ANO"

Asi to budu muset při další servisní prohlídce v Opel servisu nějak pořešit.

P.S. po výměně oleje v převodovce nepozoruji žádnou změnu v řazení, tak asi původní náplň fungovala na 100%.
Opel Astra J 1,4 turbo 103kW/140k notchback-SEDAN - drive - 2015
Odpovědět

Zpět na „Grandland X“