Opel Meriva 1.7 CDTI 92kw závada

2003+

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
meriva5
Příspěvky: 2
Registrován: 13 říj 2016, 21:06

Opel Meriva 1.7 CDTI 92kw závada

Příspěvek od meriva5 »

Zdravím, mám problém s Opel Meriva A rok 2008 1.7 92kw poslední půl rok, při nastartování se drželi vyšší otáčky. Při jízdě auto začalo cukat a někdy nejelo více jak 50km/h pak zas cuklo a rozjelo se, někdy spadlo do nouzáku.Jelikož se to zhoršovalo, nechal jsem zkontrolovat vstřiky a dle servisu byly špatné a měnili se špice a komplet repas všech 4ks.Auto je tchyně a v minulosti se měnil v roce 2016 ventil regulace tlaku paliva,před půl rokem natankovala benzín do auta, takže se vše vyčerpalo auto jezdilo dál ale sem tam cuklo,rozsvítila se žlutá kontrolka auta se zvedákem. Většinou to cuklo až nad 3000 otáčkami. Nyní je vůz po rozvodech + repas vstřiku. Auto startuje bez problémů+ motor je tichý chod stabilní i otáčky. Jediné co začalo dělat je, že při vytočení otáček nad 3000 se ručička zastaví na 3000 otáčkách a motor vypne, ručička spadne. Jakoby dostal impulz vypnutí. Při pomalé jízdě a nevytáčení otáček k 3000 vůz jede a pak začne cukat, jakmile vytočím nad 3000 ,motor vypně.Setkal se někdo s tímto ?Myslíte že by mohl být opět špatný regulátor tlaku paliva nebo jiné čidlo? Dále bylo zjištěno, že před koupí někdo vykuchal DPF a přehrál software, ale auto bez problému od rok 2016 co jsme to koupili jezdilo, až na poslední půl rok, co začalo cukání a zlobení. Po napíchnutí diagnostiky delphi se ukáže chyba ale neznámá.

Ted jsem vypozoroval ,že když je motor studený s autem se dá normálně jet, motor se dá vytočit nad 3000 otáček. Jakmile se motor trochu ohřeje tak po cca 15 minutách začne cukání a potom když motor vypnu a zapnu a vytočím otáčky ,u 3000 otáček se ručička zastaví problikne EPS a motor se vypne a vše zhasne. Není možné vadné palivové čerpadlo? Že jak by se ohřálo, tak začalo dělat neplechu? Když to nechám zchladnout motor lze zase vytáčet nad 3000 otáček a bez cukání. Díky za rady.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Meriva“