Couvací světlo

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky.

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
Vydrisek
Příspěvky: 2
Registrován: 13 čer 2019, 20:20

Couvací světlo

Příspěvek od Vydrisek »

Zdravím
mám problém s couvacím světlem. Při zařazení zpátečky světlo jen blikne a na palubce to vyhodí chybu couvacího světla. Když žárovku vyndám a napojím na jiný zdroj tak svítí. Kamarád mi poradil, že bude chyba nejspíš ve spínači. Jenže když jsem ze spínače odpojil konektor a na hulváta to spojím drátem tak to vždy zase jen blikne. Takže jsem s nápady v koncích a nevím co dál.
Reklama
 

standa.
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2020, 08:33

Re: Couvací světlo

Příspěvek od standa. »

Spínač to pouze uzemňuje, ale 12V vede k žárovce přes pojistku. Relé bych pro světlo zpátečky nepředpokládal.
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 186
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Couvací světlo

Příspěvek od vasekpetr1 »

Spíš se obávám, že v cestě bude nějaký "Check Control" modul a v něm bude problém spínacího prvku ...
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
StanC
Příspěvky: 244
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Couvací světlo

Příspěvek od StanC »

vasekpetr1 píše: 24 dub 2022, 20:47 Spíš se obávám, že v cestě bude nějaký "Check Control" modul a v něm bude problém spínacího prvku ...
Petře jak píšeš, závada může být v elektronickém druženém přístroji (modulu) viz schéma Astra J.
https://opelastraj-ru.translate.goog/im ... _tr_pto=sc
Schéma 18. Zpětná světla a osvětlení SPZ:
1 - sdružený přístroj; 2 - zpětná zrcátka; 3 - levé světlo osvětlení SPZ; 4 - pravá svítilna osvětlení SPZ; 5 - levé zpětné světlo; 6 - pravé zpětné světlo, X = svorkovnice
StanC
Příspěvky: 244
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Couvací světlo

Příspěvek od StanC »

StanC píše: 25 dub 2022, 14:56
vasekpetr1 píše: 24 dub 2022, 20:47 Spíš se obávám, že v cestě bude nějaký "Check Control" modul a v něm bude problém spínacího prvku ...
Petře jak píšeš, závada může být v elektronickém druženém přístroji (modulu) viz schéma Astra J.
https://opelastraj-ru.translate.goog/im ... _tr_pto=sc
Schéma 18. Zpětná světla a osvětlení SPZ:
1 - sdružený přístroj; 2 - zpětná zrcátka; 3 - levé světlo osvětlení SPZ; 4 - pravá svítilna osvětlení SPZ; 5 - levé zpětné světlo; 6 - pravé zpětné světlo, X = svorkovnice
Doplnění příspěvku, popis pojistek i relé v pojistkových skříních ve vozidle Astra J a zkontrolovat kontakty v přívodních svorkovnicích.
https://galantmotors-ru.translate.goog/ ... _tr_pto=sc
Tabulka obvodů chráněných pojistkami v kabině Opel Astra J. F19 20A - Řídicí modul karoserie K9 Brzdová světla, zadní světla.
xzar
Příspěvky: 59
Registrován: 01 dub 2020, 00:40

Re: Couvací světlo

Příspěvek od xzar »

Je to taková blbá otázka, ale zkoušel jste dát novou žárovku? Já měl něco podobného s brzdovým, klepl jsem do světla a svítilo třeba dva dny a pak zase chyba. A problém byl fakt jen v žárovce, resp. jeho vlákně. Po výměně vše v pohodě.
Astra ST 2015 100kW DTH Cosmo
Odpovědět

Zpět na „Astra J - Autorádia + navigace + elektronika“