Loupání bouchnutí při natočení volantem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
luiy87
Příspěvky: 49
Registrován: 01 dub 2020, 10:02

Loupání bouchnutí při natočení volantem

Příspěvek od luiy87 »

Zdravím,
na Opelu Astra H Z16XEP se mi vyskytl takový problém. Když natočím volantem cca 10 hodinu, tak mi něco lupne. A jakmile volant natočím zpět, tak mi to taky lupne. (viz odkaz na video níže). Občas se stane, že to někdy nelupne tam nebo zpět. A nelupe při vysoké rychlost 130 km/h +. Lupe to při rozjezdu, vyřazené rychlosti i brždění. Při stání na místě to nedělá.
Když mám volant natočený na místo, kde to lupe. A přejíždím nějakou nerovnost nebo hrbol, kde se auto zhoupne , tak to taky lupe s tou nerovnosti.
Nevím jestli to patří k tomu, ale vyskytlo se že při rychlosti cca 85km/h a někdy 60km/h. Jako by jemně bouchalo kolo. Když jemně šlápnu na brzdu, tak to ustane. Když brzdu povolím tak z 50% to začne znovu. Ale pouze při této rychlosti.
Před 5000km byly měněny tlumiče a pružiny (KYB), Ložiska tlumičů (LEMFÖRDER), Kosti (Febi Bilstein - plastové), Kotouče a bzd.desky (ATE).

Sháním informace, čím by to mohlo být. Až se za chvilku trochu oteplí na co se mám podívat. Uvažuji jestli nebude něco s nějakou kostí.

[url]https://www.youtube.com/watch?v=tKJv2vZzPVM[url]
Opel Astra H Z16XEP + LPG
ex Opel Corsa B X10XE + LPG
ex Opel Zafira A X16XE + LPG
ex Škoda Felicia 1.3MPi + LPG
ex Seat Ibiza 1.4 MPi
ex Peugeot 207 1.4
ex Kia Picanto 1.0
ex Škoda 120 LS
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Loupání bouchnutí při natočení volantem

Příspěvek od milosh »

Měl jsem podobný problém, nakonec to bylo toto.

https://www.opel-astra-h.cz/po-vymene-h ... euslysite/
luiy87
Příspěvky: 49
Registrován: 01 dub 2020, 10:02

Re: Loupání bouchnutí při natočení volantem

Příspěvek od luiy87 »

Dík, kouknu se na to. Z toho horního uložení jsem měl při koupi špatný pocit. Lemförder a měl na krabičce Made in China. :x
Opel Astra H Z16XEP + LPG
ex Opel Corsa B X10XE + LPG
ex Opel Zafira A X16XE + LPG
ex Škoda Felicia 1.3MPi + LPG
ex Seat Ibiza 1.4 MPi
ex Peugeot 207 1.4
ex Kia Picanto 1.0
ex Škoda 120 LS
Odpovědět

Zpět na „Astra H - Podvozek“