Servis: Nutná údržba

Vše o garančkách, servisech, cenách servisů a hodnocení servisů

Moderátor: Moderátoři

Amik98
Příspěvky: 11
Registrován: 22 srp 2021, 18:09

Re: Servis: Nutná údržba

Příspěvek od Amik98 »

Tak ještě jinak..mám dva dotazy...
1.Odendal jsem si plast, co spojuje svíčku(tu vadnou) s autem, abych zjistil, jestli jsou to svíčky se senzorem, což tedy jsou bohužel asi všechny. No a když jsem to znovu napojil a nastartoval, tak hláška zmizela 🤷‍♂️... ale diagnostiku už jsem neměl, kde zkusit. Je možný, že byl prostě jen špatný kontakt?

2.No a ještě jedna věc.. na palubce se mi při startování nerozsvítí kontrolka pro žhavící svíčky, neměli by se náhodou rozsvítit všechny kontrolky, když dám do polohy start 😅? Tak jestli to souvisí se závadou, nebo je prasknuta žárovka... Přikládám obrázek
Díky
Přílohy
Kontrolka pro svíčky, je pod červenou kontrolkou airbagy vlevo.
Kontrolka pro svíčky, je pod červenou kontrolkou airbagy vlevo.
Reklama
 

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 186
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Servis: Nutná údržba

Příspěvek od vasekpetr1 »

Tam žárovka nebude, tam bude ledka a spíš bych se přikláněl k variantě, že žlutá signálka žhavení bude svítit jen při požadavku žhavení z ŘJ. A pokud bylo zrovna teplo, tak není důvod, aby se rozsvítila. Ale teď při ranních teplotách okolo deseti stupňů Celsia by se aspoň na chvíli před startem měla rozsvítit a zažhavit. Aspoň tak mně to dělá má Zafira B (Z19DT). ;)
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Servis: Nutná údržba

Příspěvek od Sunman »

Moje Insignie žhavili snáď len pri mrazoch. A "žárovka" v palubke Insignie je len vtedy pokiaľ ju tam položíš.
Ano, môže byť, že tam bol vadný/zaoxidovaný kontakt. Niekedy nepomôže ani výmena sviečok - pretože problém býva v zaoxidovanom závite, ktorý treba vyčistiť závitníkom.
Amik98
Příspěvky: 11
Registrován: 22 srp 2021, 18:09

Re: Servis: Nutná údržba

Příspěvek od Amik98 »

Tak před koncem jízdy naštěstí před vesnicí. Ujel jsem asi 230km mi auto skočilo do nouzového stavu(cuklo napsalo servis: nutná údržba a auto mělo poloviční výkon), tak jsem s ním dojel domů, zkusil vypnout motor a nastartovat znovu a už mi to zase nic nehlásilo a ani žádná kontrolka nic nehlásila, že by bylo něco špatně.. . Mohla nouzový stav způsobit ta svíčka, nebo to bude problém spíš v něčem jiném?
Díky za rady 🙁
Amik98
Příspěvky: 11
Registrován: 22 srp 2021, 18:09

Re: Servis: Nutná údržba

Příspěvek od Amik98 »

Pro doplnění ty žhavičky mají všechny senzor tlaku.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Garanční prohlídky + svolávací akce + servis + servisy“