Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Pokud kupujete nebo už jste koupili, podělte se o zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od westler »

Ještě doplním k tomu automatu - téměř každý moderní automat má "adaptaci" na jízdní styl řidiče (krátkodobá fáze i dlouhodobá fáze). Prostě mu citlivou prací s plynem (někdy i brzdou, případně "pádly" pokud jsou ve výbavě) lze "vnutit" mírně odlišné chování na určité situace. Příklady: pokud otáčky poklesnou moc nízko, tak lze krátkým prudším sešlápnutím plynu a uvolněním donutit k podřazení a pokud to uděláte několikrát zasebou (mezitím co on přeřadí zase zpět), tak by to měl poznat a držet nižší stupeň po delší dobu. Podobně při jízdě z kopce, kombinací určité intenzity a doby brždění vede k tomu, že automat pochopí zda chcete plachtit nebo brzdit motorem a podřadí (nebo naopak nepodřadí). Nejmodernější automaty umí využívat i mapové podklady (převýšení, rovinky, město), což ale nevím zda je případ Insi.

Jinak nastavení převodovky lze změnit i takto např. https://www.eds-motorsport.de/product_i ... erung.html

BTW: Hluk od kol by šel potlačit vytlumením podběhů, ne?
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Reklama
 

Dooby
Příspěvky: 27
Registrován: 14 kvě 2021, 21:38

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Dooby »

Díky za komentáře. Ten automat je jediná volba- kvůli manželce, asi rozumíte....Jen mě překvapilo, že není S-režim převodovky u běžných verzí. Náš S-max má rozměr 235/45 r18, takže o 1cm užší, ale řekl bych, že to ten rozdíl nebude, dnes jsem si ověřil, že ta hlučnost je nižší (auto najeto 276 tis.km!). Což na delších dovolenkových cestách je věc nemilá. Některé Insignie mají "odhlučňovací sadu"- lze objednat, jsou to dvojitá okna nebo něco jiného, nevíte? Vytlumení podběhů- asi by to šlo, spíše v případě ojetiny. Motor se možná po zajetí může ztišit, podvozek ne. Jinak 2.0 GSI je nad náš limit, i ojetiny jsou dosti drahé a popravdě pro moje použití nedává moc smysl. Další věc- manželce se daleko více líbí Espace, tvarem a variabilitou interiéru se podobá S-Maxu, má luxusní interiér, přiznám, že se mi taky líbí a předsudky vůči Francouzům nemám, posledních cca 10 let platí Renaulty za solidní auta. Půjdu vyzkoušet. Jinak dodám, že k Oplům nějaký vztah mám- vlastnil jsem Zafiru OPC I.gen. v zářivě modré, na to auto děti nejvíce vzpomínají, byla pěkná a na svou dobu docela rychlá, podvozek to ale úplně nestíhal a na dálnici pětikvalt způsobil docela vysokou spotřebu, ale měl jsem ji rád. Tátovi jsem vybral Astru, nevlastnímu bráchovi doporučil Insignii B 1.5T (tu právě chci ještě vyzkoušet).
2018 Insignia B Sports Tourer 2.0 CDTi 125kW 8°automat
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Sunman »

Dooby, 1.5T bude fajn po městě a 130kmh na dálnici, jinak je to málo na Insignii. Jdi do toho Renaultu pokud se nebojíš aut na "F" (no máš již Forda tak co).
ne 1cm pneu nebude ten rozdíl v hluku co slyšíš. Odhlučňovací sada jsou laminované přední skla. Myslím že zde pomůže jenom komplet vytlumení podlahy určitě ne podběhy, ale možná se mýlim.

Pokud bych měl zaobcházet s převodovkou jak tady píše Westler aby pochopila po půl hodině co chci - by mě muselo je.nout.
Představ si, že jedeš Tábor - Pelhřimov, velmi dobrá silnice, normálně snese bez riskování 130÷150kmh takže bych jel rád 100÷110. Ovšem je tu hodně aut, hodně kamionů které jedou stoupání 50÷60 a za ním 5÷6 aut zřejmě s automatem, které kopírují jeho rychlost. Než přesvědčíš automat aby držel vyšší otáčky protože musíš po tom co přejede auto v protisměru ihned akcelerovat a né čekat co si automat vymyslí bych jezdil radši vlakem. Děkuji ne.
Dooby
Příspěvky: 27
Registrován: 14 kvě 2021, 21:38

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Dooby »

Tak máme rezervovanou Insignii z Belgie , 2018 2.0 CDTi, výbava Exclusive , jež překonává mé požadavky. A hlavně- velmi se líbí manželce (ta modročerná metalíza, uvnitř perforovaná hnědá kůže s větráním). Je to přes tu novou službu Carvago (nechci dělat reklamu, kdyžtak nechť admin upraví), tak snad to vyjde. Cena vs. co dostaneš se mi zdá výborná- nová Insignie 2.0T ve výbavě po slevě 920, tříletá z Belgie 69 tkm (pravda, diesel, ale to snad není u Insignie problém) o 400 méně, takže to asi takto dopadne. S vytlumením uvidíme pak. U těch nových je opravdu problém s kombinací výbav- prý kvůli homolagacím a tedy hlavně CO2. Příklad- chceš tažné? Pouze výbava Elegance nebo Ultimate. Chceš zadní sedadla 40:20:40? Pouze Ultimate nebo připlatit pouze u Elegance, GS line to neumí. Před FL to tak nebylo. Takže se začínám těšit na ojetinu.
2018 Insignia B Sports Tourer 2.0 CDTi 125kW 8°automat
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Sunman »

Tak ti držím palce, nech si spokojný. Pokiaľ máš VIN tak môžeš snáď skúsiť kontrolu v Opel servise, či tam nájdu záznamy o servise toho auta, prípadne nejaké problémy. Samozrejme je možné že napríklad havária by mohla byť riešená niekde v garáži a nie v Opli. Belgičania síce nie sú takí extrémni škrobi ako holanďania ale aj v západnej európe ľudia vyhľadávajú lacné servisy, ktoré používajú napodobeniny náhradných dielov,
Čierna je extrémne elegantná, ale vetrané sedačky si v nej užiješ od marca do vianoc :mrgreen: Ja som mal len jednu čiernu, rozdiel v teplote v lete je na plechu tak 50°C, vo vnútri 30.
Zaujímavé je, že môj syn predal minulý rok auto práve do Belgicka :lol:
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Marek L »

Taky přeju dobrý kup. Pokud budeš chtít,dej nějaké fotky.
A pokud ti to někde sdělí, tak si ji proveř, ikdyž teď už je to problém. Autorizaky se teď prý dostanou jen k vozidlům, která prodali. Jiná nevidí.
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
Dooby
Příspěvky: 27
Registrován: 14 kvě 2021, 21:38

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Dooby »

Díky, prověření má provést ta firma na místě v Belgii, má poslat další fotky, měření laku atd. a podle toho doporučí/nedoporučí ke koupi, platí se za to, tak snad to nebude past po velký bouračce nebo něco podobnýho. I po dovozu mám právo od koupě odstoupit, tak snad to dopadne.
černá barva: znám 4 roky na S-Maxu s černou metlou, nezdá se mi rozdíl v létě uvnitř nějak markantní (druhé auto máme bílé), spíše ten S-max v 35°C už sotva stíhá ten velký prostor klimatizovat a výdechy pro zadní sedadla poddimenzované na B-sloupcích + pod sedadly žádná sláva, to bude doufám u Insi lepší. Dám pak vědět.
2018 Insignia B Sports Tourer 2.0 CDTi 125kW 8°automat
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Sunman »

U Insignie je klima celkom ostrá - opatrne narábať aby si z toho nemal nejaký zápal, ono je to fajn keď sadneš a cítiš že to hulí ľadový vzduch. Oproti napríklad Superbu to je ako rozdiel medzi mrazničkou a pokazenou chladničkou :D
Keď rozdiel medzi čiernou a bielou necítiš tak je to len dobre. Ale pre tú srandu si zober napríklad laserový teplomer a nebudeš ani chcieť uveriť tomu rozdielu. Na čiernej streche môžeš bez srandy robiť s úspechom volské oko, biela viac ako 50 na priamom slnku ani nebude mať.

Hlavne nech ti to jazdí. Na rozvody - máš to síce ďaleko, ale nezabudni pri 120 000 km kontrole.
Dooby
Příspěvky: 27
Registrován: 14 kvě 2021, 21:38

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Dooby »

Tak z té belgické koupě sešlo, auto bez servisní historie, to nechci. Hledám dále . Ta služba ale funguje docela hezky.
2018 Insignia B Sports Tourer 2.0 CDTi 125kW 8°automat
Dooby
Příspěvky: 27
Registrován: 14 kvě 2021, 21:38

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Dooby »

Tak Insignia už je doma- ST 2.0 CDTI r.v. 2018 černá metalíza prakticky v maximální výbavě, najeto 60tkm se servisní knížkou, ověřeno v Oplu. OPC aerodynamický paket, sedadla hnědá kůže Nappa s perforací a ventilací, kola 18´ s Flexride, HUD, pádla atd. Dovoz ze SRN, auto vypadá velmi pěkně, jezdí krásně i když na volnoběh a rozjezdy je motor trochu víc slyšet, při jízdě už je utlumení velmi dobré. Auto až překvapivě maskuje rychlost (porovnávám s S-Maxem a BMW 3-er)- možná to dělají ty dlouhé převody osmikvaltu. Převodovka řadí hladce, samozřejmě "ekologicky". Řízení strmé a možná až příliš lehké, podvozek v Normal a Tour absolutně komfortní. Prostoru na sezení habaděj. Budu se muset naučit všechny fičury infotainmentu, zamykání, nastavování sedadel atd. to zatím neumím. Carplay funguje plug-n-play, paráda. Za týden jsem objednaný v Oplu na kontrolu- olej a naplánování tažného a taky chci dokoupit síť za zadní sedadla- tipy od vás by se mi hodily. Shrnuto: první dojmy velmi, velmi dobré.
https://onedrive.live.com/?cid=C75CBF16 ... 31&o=OneUp
https://onedrive.live.com/?cid=C75CBF16 ... 31&o=OneUp
https://onedrive.live.com/?cid=C75CBF16 ... 31&o=OneUp
2018 Insignia B Sports Tourer 2.0 CDTi 125kW 8°automat
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Insignii“