výměna spojky

Moderátor: Moderátoři

zazík
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2010, 17:58

Re: výměna spojky

Příspěvek od zazík »

Nechal jsem si před 6 měsíci vyměnit komplet spojku(lamela,přítl.,ložisko)Valeo,nebot při velmi ohřátém motoru na křižovatkách a v zácpách šla velmi špatně dávat 1,studený motor OK,když auto malinko v pohybu tak taky OK,v určitý poloze spojky při rozjezdu na 1,popř. přeřazení na 2 při záběru jakoby cukání motoru při studeněm, nebo prokluzovalo,také byl tvrdý spojkový pedál,po výměně šlo pěkně řadit a rozjezdy plynulé,necukalo,spojkový pedál změkl,ale ted se to pomalu zase dostává do toho stavu před výměnou,za horkého motoru 90°C a vejš huř 1,klesne pod 90°C a je to lepší,to cukání se taky občas projeví,hlavně mezi 1-2 při pomalejším spouštění spojky a spojkový pedál tužší,někdy mín a naopak,jel jsem na dovču a trochu huř šla řadit 3-4,zase závislý na teplotě,menší tak líp a opačně,olej v převodovce doplněn při spojce,brzdovka 5 let stará,jakoby dostatečně při větších teplotách nevypínala,zavzdušněná,stará brzdovka ?Dík :?
VeCe Z18XE,2003
Reklama
 

Dupin1981
Příspěvky: 9
Registrován: 28 srp 2012, 17:48

Re: výměna spojky

Příspěvek od Dupin1981 »

Zdarec....Tak mě neminula výměna komplet spojky..sedl jsem do auta...nastartoval...zaradil...rozjel....preradil...a už jsem stál....spojkový pedál bez odporu.......materiál 7tis práce 1500.....Auto má nějakych 210 tis km...benzín.....no pálka to je :evil:
Uživatelský avatar
Colbricon
Příspěvky: 80
Registrován: 03 úno 2011, 12:31
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna spojky

Příspěvek od Colbricon »

Zdravím, borci

Nechal jsem u 1,9 CDtI 110 kW, výroba 2005, vyměnit dvouhmotu a spojku. Už se s tím nedalo jezdit, spojka zabírala až u podlahy a bez sešlápnutí rachotila dvouhmota jako když do pračky nasypu matice :)

Výměna proběhla, dvouhmota je tichá, ale spojka zabírá furt až úplně u podlahy a nejde dávkovat. Trochu pomáhá našlapat ji jako v autobusu a to potom zabírá lépe (v delším rozsahu, veprostřed svého chodu) ale toto příliš dlouho nevydrží.

Neví někdo co za tím může vězet?

Díky za info.

Sepp
Sepp

Opel Signum 1,9 CDTi Sport / 110 kW
http://moje.auto.cz/--Sepp--/opel-signum.html

Opel Astra K ST Innovation 1,4 / 110 kW
https://photos.app.goo.gl/o3w53Hgg9WA6c84KA
OnMi
Příspěvky: 463
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: výměna spojky

Příspěvek od OnMi »

Ahoj,

spekulace o mozne pricine potizi:
- pokud je ta nova spojka Sachs SAC a nenamontovali pritlacny talir předepjaty tak v nem asi ohnuli samo-serizovaci krouzek. Spojka se spatne aretuje a nedokaze se doaretovat sama. Vetsinou je však projevem ohnutého pritlacaku problém s razenim jednicky na miste. Da se jednicka na miste zaradit bez potizi nebo tam jde ztuha?

- Pokud tam jde jednicka na miste dobře, tak asi spatne ovzdusnili hydrauliku vypínacího ložiska (pokud jej tedy vymenili).

Tak jako tak jim to dovez zpet kde ti to delali a reklamuj to.

OnMi
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Uživatelský avatar
azrael
Příspěvky: 12
Registrován: 03 dub 2020, 12:15
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: výměna spojky

Příspěvek od azrael »

ahojte,
trosku to tu ozivim..kolega cez vikend menil spojku s dvojhmotou na svojej Vectre C Caravan 1,9CDTI 110kW MY2005
zial po vymene sa s tym tazko rozbieha :D
po zaradeni rychlosti a uvolneni spojky, auto poskoci a zdochne..spojka chyta hned od podlahy, mohlo by to byt sposobene nespravnym odvzdusnenim? pripadne nieco ine by to mohlo sposobit?
ma niekto skusenost, ako sa spravne odvzdusnuje?
vdaka za kazdy tip
Opel Astra J 1,4T 103kW [9/2010]
StanC
Příspěvky: 244
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: výměna spojky

Příspěvek od StanC »

azrael píše: 13 črc 2020, 12:46ahojteď trosku to tu ozivim..kolega cez vikend menil spojku s dvojhmotou na svojej Vectre C Caravan 1,9CDTI 110kW MY2005 zial po vymene sa s tym tazko rozbieha :D po zaradeni rychlosti a uvolneni spojky, auto poskoci a zdochne..spojka chyta hned od podlahy, mohlo by to byt sposobene nespravnym odvzdusnenim? pripadne nieco ine by to mohlo sposobit? ma niekto skusenost, ako sa spravne odvzdusnuje?vdaka za kazdy tip
Četl jsi tento příspěvek o dvouhmotě od Dennyho na předešlé stránce?
Příspěvek od denny » pon 24. led 2011 20:16:39
Na tomto voze je stopro SAC spojka s dvouhm setrvákem.Přítlačák je nutno montovat předepnutý spec nástrojem LUK nebo podobným.Opel na to má svůj nástroj KM-6263.
Sada nástrojů LUK obsahuje i spec měřidlo pro dvouhm setrváky.Po zkušenostech již předpokládáme,že kolem 180000km je setrvák KO.Pokud se přítlačák nenamontuje předepnutý,dojde k jeho nakrokovýní\aut\ na horní mez a nelze jej ani po demontáži zpět nakrokovat do výchozí polohy.Znamená to v kostce hned problémy se spojkou po výměně.Na základě neznalostí některých mechaniků\neinvestují ani do základních školení výrobců\ a nesprávnému postupu montáže bez spec nástrojů dochází k nevratným závadám spojek,na které LUK,Valeo,Sachs apod nereflektují v žádném případě v reklamaci.Vždy se jedná o vadnou montáž.
Uživatelský avatar
azrael
Příspěvky: 12
Registrován: 03 dub 2020, 12:15
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: výměna spojky

Příspěvek od azrael »

..uz ano
tak bude to ono :cry: lebo odvzdusnene to je isto poriadne a kolega mal tusaka na nejaky mechanicky zadrhel, a pri pokuse o rozbeh to chyti hned po jemnom uvolneni spojky a auto len skoci..
takze uz len zohnat ten pripravok a ide sa na to cele od zaciatku
ako sa hovori, clovek sa uci cely zivot
vdaka StanC :!:
Opel Astra J 1,4T 103kW [9/2010]
Tommahawk
Příspěvky: 4
Registrován: 09 čer 2020, 18:16

Re: výměna spojky

Příspěvek od Tommahawk »

Zdravím. Mám Astru H Z18XE 2005.
před 2.5 roku mi odešla spojka. nechal jsem v servisu opravit za 15 000,- . žádný problém se neprojevoval. teď po najetí cca 15 tisíc Km spojka ASI odesla zas. Při nastartovaném motoru nejde zařadit (přes zuby) a spojkový pedál je úplně volný. Otázka je jestli odešla zas spojka nebo by to mohlo být spojkove lanko, nebo něco jiného. Můžu jako laik nějak zjistit zda by to mohlo být to lanko? prosím o vaše názory a nápady... děkuji
StanC
Příspěvky: 244
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: výměna spojky

Příspěvek od StanC »

Tommahawk píše: 10 srp 2020, 09:54Zdravím. Mám Astru H Z18XE 2005. před 2.5 roku mi odešla spojka. nechal jsem v servisu opravit za 15 000,- . žádný problém se neprojevoval. teď po najetí cca 15 tisíc Km spojka ASI odesla zas. Při nastartovaném motoru nejde zařadit (přes zuby) a spojkový pedál je úplně volný. Otázka je jestli odešla zas spojka nebo by to mohlo být spojkove lanko, nebo něco jiného. Můžu jako laik nějak zjistit zda by to mohlo být to lanko? prosím o vaše názory a nápady... děkuji
Nech si zkontrolovat brzdovou kapalinu a odvzdušnění spojky, volný pedál by tomu odpovídal. Spojka má společnou kapalinu v nádržce na brzdovou kapalinu. Podle technického manuálu se již nedoporučuje odvzdušňovat spojku mechanicky (stlačováním pedálu), ale tlakovým přístrojem na odvzdušnění brzd. Spojka se odvzdušňuje pod držákem baterie a jelikož je nutné vyndat baterii a plastový držák baterie, tak se odvzdušnění dost opomíjí i při výměně brzdové kapaliny.
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Motory“