Baterie ?

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

bambini42
Příspěvky: 66
Registrován: 02 úno 2017, 09:33

Re: Baterie ?

Příspěvek od bambini42 »

jo mám tu inteligentní,ale právě jsem myslel že to napojím v motorovém prostoru... nevím jak to vypadá přímo u baterie jestli je tam prostor na připojení těch svorek nabíječky....
Reklama
 

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Baterie ?

Příspěvek od Colommbo »

To já taky nevím, kolik je prostoru přímo u akumulátoru. :) Už jsem psal, napojil bych přímo svorky aku, možná některý z erudovanějších bude mít názor jiný, připojení v motorovém prostoru třeba funguje taky, osobně s tím zkušenost nemám.
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 109
Registrován: 06 pro 2016, 09:05
Bydliště: Sokolovská uhelná pánev

Re: Baterie ?

Příspěvek od pavel_k »

Osobně používám pro nabíjení připojovací svorky v motorovém prostoru už 4 roky a není s tím problém. Pravidelně používám nabíječku z Lidlu (asi nějaká jednodušší kopie CTEK MXS 3,8 - stejné proudy, stejné funkce).
Mám 1,4 XFL bez S/S (kdo by si dobrovolně připlácel za S/S, že :D) a vypadá to, že inteligentní nabíjení nemám. V zásuvce mám strčenej usb adaptér s voltmetrem a mám vysledováno, že nejvyšší napětí v palubní síti je vždy na začátku jízdy a postupně se snižuje (bez ohledu na zapnuté spotřebiče nebo styl jízdy). Jasně, neměřím napětí přímo na baterce, ale ten projev napětí je zcela jednoznačný. Dokonce je znát, když končím nabíjení těsně před jízdou - napětí je pak na začátku jízdy nížší, než obvykle.
Jinak staré klasické nabíječky bych nezatracoval. Kdysi se mi vybil aku téměř do nuly a tyhle chytrý nabíječky se pak s aku nebaví. Starou blbou nabíječkou zvedneš napětí na nějakých 10V a pak připojíš "chytrou". Ovšem takový aku už v autě moc parády nenadělá, ale u domácí UPSky doma ještě pár let posloužil.
Nabíjení zdar.
Astra K 1,4T 92kW Innovation 05/2016
bambini42
Příspěvky: 66
Registrován: 02 úno 2017, 09:33

Re: Baterie ?

Příspěvek od bambini42 »

díky tak to nabiju přes kontakty v motorovém prostoru.... mám bez S/S a nabíječku taky z lidlu typ nevím...tak snad vše proběhne ok
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 109
Registrován: 06 pro 2016, 09:05
Bydliště: Sokolovská uhelná pánev

Re: Baterie ?

Příspěvek od pavel_k »

Jsem přesvědčený, že by to jelo normálně i s klasickou starou nabíječkou-trafo = baterka si bere proud podle úrovně vybití.
Astra K 1,4T 92kW Innovation 05/2016
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Baterie ?

Příspěvek od westler »

Moderní (inteligentní) procesorem řízený nabíječky si měří parametry baterie při nabíjení (např. jak drží napětí v jednotlivých fázích nabíjecího cyklu), nejsem si uplně jistý jestli to bude v případě připojení na svorky v motoru zrovna měřit správně (uvažuju délku a parametry kabelů a jejich připojení).

Jinak v manuálu k autu píšou že by napětí při nabíjení nemělo překročit 14,6V.
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Baterie ?

Příspěvek od Cinda »

Od baterky v kufru vede do motorového prostoru skutečně velmi silný vodič (odhaduji pruřez 100mm2), hlavně proto, že je v motorovém prostoru startér, který odebírá klidně 300A. Takže bych moc nespekuloval s tím, zda je lepší nabíjet přímo baterku a nebo připojit inteligentní nabíječku v motorovém prostoru. Sám to tak dělám již dlouho.
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: Baterie ?

Příspěvek od norinco »

Mam auto patym rokem a nabijim primo na baterii v kufru. Drive jsem mel lidlovskou nabijecku, ktera ale po dvou letech odesla, nyni ctek a nikdy zadny problem s nabijenim.

Baterie je stale puvodni a v perfektni kondici. Zatim nikdy vybita nebyla. Zakladem je parkrat do roka pripojit nabijecku...
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Baterie ?

Příspěvek od Sandal »

Zdravím páni vospolok.
Rád bych sa opýtal: máte niekto skúsenosti so solárnou nabíjačkou?

https://www.ecoprodukt.sk/solarne.nabij ... 03.10w.12v

Pýtam sa preto, lebo pre nás, čo bývame v bytovke je pri nabíjaní potrebné vybrať autobatériu a to prináša ďalšie komplikácie.
Pri súčasnej konštrukcii, keď je batéria v kufri by sa solárny panel hodil na zadné plato a k baterke by sa fajne zviedli kábliky.
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 166
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: Baterie ?

Příspěvek od J@ck »

To nie je "klasická" nabíjačka autobatérií, táto slúži len citujem " Udržiava akumulátory v pripravenom a dobrom technickom stave, nestrácajú svoju kapacitu vplyvom samovybíjania" , čiže nenabíja, len udržiava. S deklarovným výkonom (príkonom) 10W by akumulátor nenabila ani do súdneho dňa.
Podobné zariadenie sa niekedy za socializmu volalo "Konzervátor autobatérie" a vyzeralo to ako malý adaptér do zásuvky s 2m dvojžilovým vodičom na konci s autozástrčkou do zapaľovača - výborná vec, jeden nám v garáži no nevyužívam ho, lebo v súčasných autách (aspoň v mojom) mi po vytiahnutí kľúča zo zapaľovania a otvorenia dverí povypína všetky spotrebiče a odpojí aj autozásuvku.
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“