BENZIN aditivum - skusenosti

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
shr3k
Příspěvky: 28
Registrován: 13 lis 2018, 11:44

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od shr3k »

Jasně, já jen že jiný test ve Světě Motorů, kde by testovali Verva 100, nebyl. Mám přístup do archivu a další test byl na 95oktanové benzíny, s podobnými výsledky pro Efecta 95.
2018 Opel Insignia Country Tourer 2.0T Exclusive, Glory Red - prodána
Reklama
 

Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Cinda »

Můžeš sem hodit odkaz na test 95?
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
shr3k
Příspěvky: 28
Registrován: 13 lis 2018, 11:44

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od shr3k »

Cinda píše: 29 lis 2019, 18:32 Můžeš sem hodit odkaz na test 95?
https://imgur.com/a/SEVxfra
2018 Opel Insignia Country Tourer 2.0T Exclusive, Glory Red - prodána
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Cinda »

děkuji. Dlouhodobě tankuji TankOno 95 + VIF, protože ho mám za domem. Dle testu výše, je stejný jako mnohem dražší Shell Fuel Save 95. Takže asi nedělám chybu.
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od mfilip »

Test je sice moc fajn, ale zas tak velkou vypovidajici hodnotu nema. Mel ji v dobe vzniku a proste plati pouze v danou chvili.
Treba Benzina ten zakladni N95 prestala aditivovat na nejakz ten rok a pak prisla s novym nazvem a tvrdi, ze aditivovany zase je.
Kdyz se stal jednou na Pardubicku pruser, tak z jedne spatne vymyte cisterny mely vadne palivo Shell, Makro a Benzina. Obecne plati to, ze vsechny vysokooktanove benziny jsou dovazeny, protoze zadna ceska rafinerie na to nema technologii. Naopak ceska rafinerska (PKN Orlen) zasobuje pres 80% trhu s N95 u nas.

Cili v danou chvili testu mel benzin od ONO stejne vlastnosti jak FS 95, ale jak je to v tuto konkretni chvili, to proste nevi nikdo.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Uživatelský avatar
shr3k
Příspěvky: 28
Registrován: 13 lis 2018, 11:44

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od shr3k »

No nezbývá než aby někdo udělal testy nové... :D Primárně se tu řeší aditivum, v testech VIF ukázal, že funguje.
2018 Opel Insignia Country Tourer 2.0T Exclusive, Glory Red - prodána
frenkyy2
Příspěvky: 57
Registrován: 01 úno 2020, 17:59

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od frenkyy2 »

shr3k píše: 27 lis 2019, 20:09
sladas opc píše: 27 lis 2019, 18:58 Premiove paliva jako je verva atd neobsahuji cistici slozky jak si kazdy mysli,proto bez pridanych aditiv necisti.. Byl na to i delany test ve svete motoru.
Máš na mysli tenhle? https://imgur.com/a/2wvmY7L ;)
"Benzinu poslal na vrchol výsledek mazivosti, proti neaditivovanému benzinu od Lukoilu se chlubí hodnotou o 67 procent lepší. Z toho lze usuzovat na vysoké dávkování aditiv. Palivo nezklamalo ani v žádném jiném ohledu. Mělo maximální oxidační stabilitu, skoro nulový podíl lihu, naopak jeden z nejvyšších obsahů ETBE. Obsah kyslíku bezpečně pod hranicí normy a naměřené oktanové číslo 99,6 po započtení nejistoty meření odpovídá číslovce v názvu (Verva 100). Modrá barva je spíš zajímavostí, technický význam spočívá ve snadném rozpoznání daného paliva třeba při reklamacích."
Verva obsahuje 5% etanolu.
Uživatelský avatar
shr3k
Příspěvky: 28
Registrován: 13 lis 2018, 11:44

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od shr3k »

frenkyy2 píše: 11 úno 2020, 22:48Verva obsahuje 5% etanolu.
Ty ses asi na ten test nedíval, že? :D
2018 Opel Insignia Country Tourer 2.0T Exclusive, Glory Red - prodána
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od sladas opc »

Aditivuju pravidelne millers power petrol ecomax.. Prijde mi ze jde motor lehceji,vic by asi ukazala az rozborka..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 531
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Aditivum VIF jsem už dával do své Astry F (1.4 8v), ale jen občas a hlavně před zimou a v zimě. U Astry G (1.4 16v Twinport) jsem ho ze začátku nedával a pak jsem začal, a hlavně to bylo poznat opět v zimě, motor startoval mnohem lépe a při nízkých teplotách neměl takový kovový zvuk. Po koupi Astry J (1.4 Turbo) jsem VIF dával od první nádrže, cca 30ml na celou nádrž. Pak ve 40 000km se objevilo při prvním nastartování vždy ráno mezi 13 – 15st, jako by motor jel pouze na 3 válce. Při jiných teplotách to bylo OK. Vyměnil jsme svíčky, otestoval zapalovací lištu bez výsledku. Začal jsme přidávat 2x více VIFu a situace se zlepšila. Nakonec jsme to ještě vyřešil tankování 100 oktanového paliva a přidávám VIF v menším množství a mám už 2 roky pokoj.

Udělal jsem si před cca 4 lety malý test benzínu doma, co udělá benzín, když ho necháte jen tak 2 – 3m ve sklenicích. No bylo to šokující, jak to člověk vidí, jak se to vše usadí. Testoval jsem N-95 bez aditiva, pak N-95 s aditivy a pak N-98. Díky tomu, jaké biosložky v benzínu jsou to bylo šokující.

Jinak u Astry G byla potřeba udělat částečná generálka motoru a tak mě zajímalo, jak to díky používání VIFu bude vypadat a podle mě to má právě za následek aditivum. Takové mám osobní zkušenosti za posledních 18 let.

Starší motory sežerou jakékoliv palivo, čím modernější motor a díky šetření na materiálu pístních kroužků apod., pak to motory odnáší a lidé jsou pak zoufalí.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“