Baltik - Astra F 99' X16SZR

Ukažte ostatním vaše auto

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Baltik
Příspěvky: 87
Registrován: 09 čer 2019, 20:24
Bydliště: Příbor

Baltik - Astra F 99' X16SZR

Příspěvek od Baltik »

Zdar!


Jmenuji se Robert, jsem z Novojičínska a koupil jsem Astru. Jednu z roku 97'' už jezdím 2. rokem ale půjde pod magnet na podzim. Astru mám jako druhé, záložní auto, rozhodl jsem se, že koupím další. Našel jsem z Hradce, rok 99, stejný motor, najeto 180XXX, většinu života podloženo papíry, ale i tak má dost much. Hlavně od předchozích majitelů. Dobitý interier, strašné vůle v řazení, kufr dobouchaný, ale základ nějak jde. Tak se budu snažit ze dvou udělat jednu nějakou slušně vypadající.

Hned první problémy:

1.- zaslepil jsem EGR a začla mi vyskakovat kontrolka motoru. Rozsvítí se pokaždé po ujetí cca kilometru. Na Astře z roku 97'', kde mám taky záslepku, kontrolka se nerozsvěcuje. Záslepku jsem oddělal, a kontrolka furt :twisted:
2.- na Astře 97'' mi jede rádio při 1. poloze klíče v zapalování. Na 99' mi radio jede až s kontrolkami. Jak to má být správně a půjde to přehodit na tu první polohu, abych mohl poslouchat s klíčem 1. poloze ?
3.- Mám vylomenou mřížku u levého ofuku okna viz obrázek, jakým způsobem tohle vyměním kus za kus ?Mám komplet z druhé Astry, jen to nechci zlomit ani nic zkoušet předem.
4.- Chci vyměnit volant bez airbagu plvodní za volant s airbagem. Stačí povolit jen 2 šrouby zezadu ?
5.- Když bych to chtěl připojit na diag, podle čeho zjistím, na kterou diag to připojím? Nebo mám dojít do servisu a říct, že mám astru F a hned mi řeknou, jestli to načte nebo nenačte ?
Bez názvu.jpg
Přílohy
DSC06887.JPG
- F_X16SZR 99'' - Classic
- F_X16SZR 97'' - Off
- Dedra 1.6 97" - Prime
- 106 ''98''
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 862
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Baltik - Astra F 99' X16SZR

Příspěvek od milosh »

Vítej na fóru, vypadá zachovale 8-)
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 186
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Baltik - Astra F 99' X16SZR

Příspěvek od vasekpetr1 »

Nazdar Roberte, ohledně rádia je skutečně vidět podle schemat na této stránce (schemata č. 5 a č. 1), že je rozdíl v napájení rádia na svorku 2 - jeden model (přeškrtnuté J) má napájení z potenciálu 15 (spínané napětí zapalování, linie 571) a druhý (J v kroužku) jej má z potenciálu W (první poloha klíčku, linie 103). Nejlépe najít potenciál W přímo na spínací skříňce a natáhnout do svorkovnice rádia místo původní "dvojky".
Ohledně diagnostiky si myslím, že by ji měla zvládnout jakákoli čínská OBD-II pro Opely (měl jsem Astru G 1998 s motorem X16SZR a diagnostika OP-COM normálně fungovala.
Pokud chceš měnit jen airbag, tak po povolení těch dvou šroubů zezadu uvidíš, jestli je na volantu konektor pro bag od středového kroužku. Pokud by nebyl, musel bys sundat volant povolení středové matice a podívat se, jestli nechybí i kroužek.
Výměnu vylomené mřížky nevím, zkus pohledat na tom fóru, co jsem ti dal odkaz na schemata.
Dal jsi tu záslepku EGR dobře? Protože EGR musí mít volný pohyb hřídelky, i když je EGR zaslepen, jinak hází hlášku.
Toto jsou ale zkušenosti z géčka, mylím si však, že ty motory jsou stejné.
Petr
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 186
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Baltik - Astra F 99' X16SZR

Příspěvek od vasekpetr1 »

Ohledně mřížky - snad pomůže ;)
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
Uživatelský avatar
Baltik
Příspěvky: 87
Registrován: 09 čer 2019, 20:24
Bydliště: Příbor

Re: Baltik - Astra F 99' X16SZR

Příspěvek od Baltik »

Diky za rady!

S těmi schématy docela válčím. U svého primárního italského auta luštím schémata z naskenovaného manuálu z brzkých 90. let a rozdíl docela nebe a dudy. Věřím ale, ža časem se do toho dostanu.
Chci měnit celý volant, takže komplet. U EGR se hřídelka zasouvá dovnitř, takže nijak nenaráží do plechové záslepky. Zkusím ten diag.
Nejde mi světlo kufru, nefunguje při vytáhnutém přepínači světel vnitřní osvětlení a blbnou i spínače dveří pro osvětlení interiéru.

PS: limit 256KB pro obrázek je velice nepěkný.
- F_X16SZR 99'' - Classic
- F_X16SZR 97'' - Off
- Dedra 1.6 97" - Prime
- 106 ''98''
Uživatelský avatar
Baltik
Příspěvky: 87
Registrován: 09 čer 2019, 20:24
Bydliště: Příbor

Re: Baltik - Astra F 99' X16SZR

Příspěvek od Baltik »

Najdu někde prosím seznam použitých žárovek(patic) do eFka? Prolustroval jsem manuály, příručky a nic.
Jaká je pro osvětlení SPZ v nárazníku a mlhovky? Patří někde 21W dvouvláknová?
- F_X16SZR 99'' - Classic
- F_X16SZR 97'' - Off
- Dedra 1.6 97" - Prime
- 106 ''98''
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Baltik - Astra F 99' X16SZR

Příspěvek od Joska »

Hele ještě ohledně toho Egru, těchhle motorů vycházel na 1000 Kč, výměna je dílem okamžiku a nemusíš nic zaslepovat, měnil jsem ho jedinkrát a Géčko jsem měl 10 let!
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Uživatelský avatar
Baltik
Příspěvky: 87
Registrován: 09 čer 2019, 20:24
Bydliště: Příbor

Re: Baltik - Astra F 99' X16SZR

Příspěvek od Baltik »

Ne díky :D Kat půjde taky pryč. Začátkem prosince mi končí původní Astra, tak do té doby bych ji chtěl vykuchat a obohatit novější Astru. Mimo jiné například i koberec, ale asi to bude peklo.
- F_X16SZR 99'' - Classic
- F_X16SZR 97'' - Off
- Dedra 1.6 97" - Prime
- 106 ''98''
Uživatelský avatar
Baltik
Příspěvky: 87
Registrován: 09 čer 2019, 20:24
Bydliště: Příbor

Re: Baltik - Astra F 99' X16SZR

Příspěvek od Baltik »

Koukám po kolech a našel jsem 6X14 ET 38..tzn. ET o 10mm menší než v TP a navíc o půl palce širší disk. Takže kolo bude trčet z podběhu kvůli ET o 10 mm a navíc bude širší na každou stranu o čtvrtinu palce(půl palce celkem), tj. 6mm.


Celkem by tedy trčelo kolo ven z podběhu o 16mm...nějaký názor, že by byla šance ? Bohužel, kola jsou 200km daleko.
- F_X16SZR 99'' - Classic
- F_X16SZR 97'' - Off
- Dedra 1.6 97" - Prime
- 106 ''98''
Uživatelský avatar
Baltik
Příspěvky: 87
Registrován: 09 čer 2019, 20:24
Bydliště: Příbor

Re: Baltik - Astra F 99' X16SZR

Příspěvek od Baltik »

Nemáte někdo fotku jak vypadá v interiéru středové brzdové světlo? Jde tam domontovat z auta, ve kterém bylo?
- F_X16SZR 99'' - Classic
- F_X16SZR 97'' - Off
- Dedra 1.6 97" - Prime
- 106 ''98''
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“