Brzdy / vrže pedál

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem :)

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Brzdy

Příspěvek od Joska »

MiraK píše:Na německém webu jsem našel následující návod na zatlačení zadních brzdových válečků s el. ruční brzdou pro vozidla s automat. převodovkou bez diagnostiky. Pro manuály to je snad stejné.
Nastavte parkovací brzdu do servisního režimuy- manuální metoda:
Přepněte převodovku do neutrální polohy nebo do parkovací polohy.
Zapalování zapnuto a motor vypnut.
Několikrát sešlápněte brzdový pedál, dokud nebude v posilovači brzd podtlak.
Stiskněte pedál brzdy a spínač parkovací brzdy, dokud nezačne blikat oranžová kontrolka parkovací brzdy. Př sešlápnutém brzdovým pedálem uvolněte spínač parkovací brzdy na cca 5 sekund a znovu stiskněte.
Uvolněte brzdový pedál. Oranžová kontrolka parkovací brzdy zhasne na okamžik, poté jsou zadní třmeny zataženy.

Resetujte parkovací brzdu z provozního režimu.
Manuální metoda
Přepněte převodovku do neutrální polohy nebo do parkovací polohy.
Zapalování zapnuto a motor vypnut.
Stiskněte parkovací brzdu a spínač parkovací brzdy, dokud oranžová kontrolka parkovací brzdy nezhasne a zadní brzdové třmeny nebudou vysunuty.
Uvolněte brzdový pedál.
"Posunutí zpět" pístů zničí motory (asi má na mysli ruční zatlačení pístků při současném otáčení, jak tomu bylo u starších Oplů).
Zdroj: https://www.astra-k-forum.de/index.php/ ... /?pageNo=1
Tohle opravdu bezvadně funguje, sice to bylo trochu laborování, ale po odjištění motorků šly pístky zatlačit rukou!
Takže díky za návod!!
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Brzdy

Příspěvek od Joska »

ještě přidám info, nabídka od Smažíka s VIP programem 15 000, cena doma 5000 - cca 2 hodiny práce.
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Uživatelský avatar
PajaS74
Příspěvky: 42
Registrován: 04 kvě 2017, 11:02
Bydliště: SkoroPha

Re: Brzdy

Příspěvek od PajaS74 »

Za 15 litrů jen zadní brzdy :o ? Předpokládám tedy včetně kotoučů.
Zafira C Innovation 2017, 1,4T 103 kW MT
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Brzdy

Příspěvek od Joska »

ale prd velebnosti, přední kotouče+desky a desky na zadek...
co mě vadilo, že servis ani nebyl shopen říci, jaký brzdy mi tam za tu palku budou dávat, jestli stárline, nebo ATE. Teď mám sám jasno. :lol:
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Brzdy

Příspěvek od Mike »

Joska píše:ještě přidám info, nabídka od Smažíka s VIP programem 15 000, cena doma 5000 - cca 2 hodiny práce.
Pan Sadretdinov,který se pěkně staral o Opel, odešel do Tesly, takže poslední servis katastrofa, nezapočítali slevy na Vip musel jsem reklamovat, přejímací technik zaskakoval a měl i trochu přidrzlé řeči o tom že zbytečně hrotím výměnu oleje po 15 tis km. U mě už Kladno přestalo být zajímavé. Škoda. Jak je vidět že služby dělají hlavně kvalitní lidi, kterých si ale málokdy nadřízení považují...
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
JakubM
Příspěvky: 6
Registrován: 04 dub 2020, 20:34

Re: Brzdy

Příspěvek od JakubM »

Řešil někdo pískání brzd? Minulý týden na servise to komplet rozebrali, vyčistili, ale píská to stále.

Najeto 22 000 km.

Odpověď servisu: "Nevěřím, že by pískali protože by udělali špatně údržbu. To snad ani nejde. Bohužel některé destičky mohou pískat je to i jejich vlastnost. Obsah hmoty brzdových destiček jsou i kovové piliny a proto mohou některé být pískavější."

To jsou mi teda vlastnosti... :lol:
Uživatelský avatar
CrazyPlum
Příspěvky: 59
Registrován: 24 kvě 2017, 23:21

Re: Brzdy

Příspěvek od CrazyPlum »

Mam najazdene 47k KM a na servisnej prehliadke mi odporucili vymenu brzd. Material (predne a zadne brzdy - kotuce a platnicky) bez prace nacenili na 950 eur :D

tak som sa pobavil a idem si to vyriesit inde :)
Opel Astra K ST, 1.4 benzin, 92kW, vyrobene 07/2017, vybava Innovation + Zimna sada 1 + Odhlucnovacia sada
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Brzdy

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Výměnu destiček i kotoučů po 47tis.km a dokonce i vzadu...? To bys musel jezdit fakt rychle (a hodně brzdit) nebo by ty díly musely být z perníku... Přední destičky po takovém nájezdu budiž, třeba ano, ale i kotouče...? Ty by měly vydržet troje destičky a vzadu destičky klidně 150tis.km a kotouče dřív zreznou, než se sjedou... :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 529
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Astra - R@SAG »

No to je hodně brzo, Mám Astru J, 80tis. km a teprve budu měnit přední kotouče a desky, jezdím velkou část město. Zadní desky jsou na polovině životnosti a kotouče taky. To co pišeš ty je hodně brzo.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
CrazyPlum
Příspěvky: 59
Registrován: 24 kvě 2017, 23:21

Re: Brzdy

Příspěvek od CrazyPlum »

Colommbo píše: 26 srp 2021, 18:41 Ahoj! Výměnu destiček i kotoučů po 47tis.km a dokonce i vzadu...? To bys musel jezdit fakt rychle (a hodně brzdit) nebo by ty díly musely být z perníku... Přední destičky po takovém nájezdu budiž, třeba ano, ale i kotouče...? Ty by měly vydržet troje destičky a vzadu destičky klidně 150tis.km a kotouče dřív zreznou, než se sjedou... :)
Mechanik co mi ich menil vravel ze najvyssi cas, boli zodrate a vyzerali ako keby mali najazdené 150 000 km. Teraz som tam dal od vyrobcu TRW tak uvidim kolko to vydrzi. Jazdim vela po meste a auto nesetrim :)
Opel Astra K ST, 1.4 benzin, 92kW, vyrobene 07/2017, vybava Innovation + Zimna sada 1 + Odhlucnovacia sada
Odpovědět

Zpět na „Astra K – Podvozek a řízení“