TPMS senzor lže

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2019, 06:49

TPMS senzor lže

Příspěvek od Sajfi »

Ahoj,

mám problém s jedním TPMS senzorem. Od přezutí na nové gumy lže s hodnotama naměřeného tlaku. Občas ukazuje tlak správný, ale v poslední době podměřuje o cca. 0,5 MPa, takže furt musím odklikávat hlášku o podhuštěné pneu, na palubce mi svítí hnusná oranžová kontrolka a jsem spamován mejly od OnStaru … :-( Před přezutím ukazoval pořád korektně.
Nesetkal se někdo s něčím podobným? Je tam něco třeba ucpané bordelem, a tím pádem to blbě měří tlak? Nějak se mi nechce pouštět do metody pokus-omyl, že bych nechal sundat gumu, profouknout (nebo co) zas jí nadat, bej o litr lehčí s nezaručeným výsledkem. Baterkou v senzoru to asi nebude, protože nějakej tlak to dává pořád (ani nevím, jak se vlastně má senzor chovat, když se mu vybije baterka).
Tak kdyby už někdo podobnou zkušenost měl, budu rád za všechny moudra k tomuto tématu! :-D

dík

Sajfi
Astra K ST 1.6 CDTI 100 kw, MY17
ex Astra H Caravan 1.9 CDTI 88 kW, MY06 s panoramatickou střechou … :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
pelito
Příspěvky: 173
Registrován: 15 led 2017, 20:41

Re: TPMS senzor lže

Příspěvek od pelito »

Mozno nieco podobne...ukazovalo mi tlak pod 200 na pravej prednej pneu tak som bol cez vikend dofuknut na pumpe a po pripojeni zariadenia na dofukovanie mi ukazovalo cca 220-230 na pravej prednej tak som trocha nechapal...ked som prehodil na lavu prednu tak mi ukazovalo okolo 200, pricom TPMS mi na lavej prednej ukazoval viac, tak neviem ci sa to mohlo nejak pri prezuvani prehodit ale nedava mi to logiku, ked prezuvam gumu na disk tak sa to asi prehodit nemoze ci? :D
Ale celkovo na vsetkych pneu mi ukazovalo TPMS nizsie hodnoty ako ked som pripojil pistol na hustenie.
Astra K 1.0T 77kw Innovation
Granite Grey
Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2019, 06:49

Re: TPMS senzor lže

Příspěvek od Sajfi »

To mohlo bejt tím, že Ti to "profíci" z pneuservisu znovu neopípali (mě koneckonců taky ne, ale jelikož vlastním oranžovou krabičku, tak jsem si to udělal sám. Měnil jsem gumy na všech kolech a jistě že to pomíchali ...). Tenhle "vadnej" senzor jsem byl původně na pravé přední, teď je na levé zadní. Ale i když to kolo přefouknu, tak se podměřovaná hodnota vlastně moc nezmění. Vzdáleností k řídící jednotce to asi nemůže bejt, když předtím byl senzor na předním kole a měl to blíž, co? ;-)
Astra K ST 1.6 CDTI 100 kw, MY17
ex Astra H Caravan 1.9 CDTI 88 kW, MY06 s panoramatickou střechou … :-)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: TPMS senzor lže

Příspěvek od milosh »

Jako nevim, ale kdyz starsi auta nemely podobny kraviny tak byl klid 8-) :lol:
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 212
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: TPMS senzor lže

Příspěvek od Sandal »

... a bude hůř, ako povedal pán Pelc.
Každý rok vymýšľajú nové pízdoviny.
Mne by z vychytávok stačili parkovacie senzory, tie mi fakt pomáhajú.
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Re: TPMS senzor lže

Příspěvek od fixxxer »

Pripúšťa si niekto možnosť, že sa daný, konkrétny senzor pokazil?
Ja by som namiesto špekulovania zbehol kúpiť nový a nechal ho vymeniť.
Bodka.
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Kola a pneu“