astra k - svetla

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: astra k - svetla

Příspěvek od mattonecz »

já nevim jestli be SS máme tuto fci
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: astra k - svetla

Příspěvek od Cinda »

Uplynul již nějaký čas a tak se ptám: Podařilo se někomu vyřešit osvětlení poznávací značky? Nemyslím tím výměnu celého tělesa, ale náhrada žárovky LED žárovkou tak, aby to neházelo chybu...
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: astra k - svetla

Příspěvek od sladas opc »

Ja zkousel asi dva typy ledek a vzdy hodilo chybu.. Ted jeste premyslim o odporech od osramu, ale zas se mi nechce nic delat s elektroinstalaci atd.. Jinak nevim jak to vyresit jen ledkama..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

astra k - svetla

Příspěvek od Cinda »

Protože jsem taky zkoušel bezúspěšně několik typů led, tak jsem začal s výzkumem. K tomu, aby se nezobrazíla chyba stačí vyvolat proud asi 0,4A. Abych to odzkoušel, tak jsem místo žárovky dal odpor 33 ohmů. Chybu to nehlasilo. Takže, hledám led žárovku s odběrem asi 0,4A a bude hotovo. LED žárovky s paticí 5W5 co mám doma odebírají 0,045A.☹️

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: astra k - svetla

Příspěvek od Peto »

Cinda píše:Protože jsem taky zkoušel bezúspěšně několik typů led, tak jsem začal s výzkumem. K tomu, aby se nezobrazí chyba stačí vyvolat proud asi 0,4A. Abych to odzkoušel, tak jsem místo žárovky dal odpor 33 ohmů. Chybu to nehlasilo. Takže, hledám led žárovku s odběrem asi 0,4A a bude hotovo. LED žárovky s paticí 5W5 co mám doma odebírají 0,045A.☹️

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
Ja som to riesil z elektrikarom. Zmeral mi ziarovku obycajnu T10 5W co je tam z vyroby.
Nameral na tej ziarovke odber 0,05 mA, odpor 4,3 ohm.
Zrobyl nejaky vypocet podla nejakeho vzorca a povedal ze namiesto tu ziarovku nahradi odpor 28 ohm, vykon 5 watov.
Taky odpor treba zohnat a pripajkovat na kabelaz k led ziarovke.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
trembel
Příspěvky: 81
Registrován: 24 črc 2016, 06:56

Re: astra k - svetla

Příspěvek od trembel »

Neskusali ste osvetlenie z ST, ten ma led v serii?
Astra K ST, 1.4 92kW, Innovation, MY16.5
Zafira B, 1.7cdti 92kW, Enjoy+, Astra H Caravan, 1.7cdti 74kW, Enjoy
2x Astra G Caravan, 1.4 16v 66kW, 2x Astra F 1.4 16v 66kW/1.6i 55kW
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: astra k - svetla

Příspěvek od sladas opc »

St pouziva uplne jinou celou lampicku, nejde na kratkou astru..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: astra k - svetla

Příspěvek od sladas opc »

Ja se celkem toho odporu bojim, oni se dost hrejou a muze i shoret auto.. A nechat ho tam jen nekde viset se bojim.. Chtel bych vymenit jen ledku, kdyby se nekomu podarilo hodte info.
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 109
Registrován: 06 pro 2016, 09:05
Bydliště: Sokolovská uhelná pánev

Re: astra k - svetla

Příspěvek od pavel_k »

sladas opc píše:Ja se celkem toho odporu bojim, oni se dost hrejou a muze i shoret auto.. A nechat ho tam jen nekde viset se bojim.. Chtel bych vymenit jen ledku, kdyby se nekomu podarilo hodte info.
Domnívám se, že použití čistě led nebude možné.
Vzhledem k informacím výše i vlastním zkušenostem instalace hlídá velikost proudu tekoucího daným světlem - týká se nejen spz, ale i couvaček a zadních blinkrů - odzkoušeno (platí pro variantu zadních led světel, celožárovky nevím). A právě proto tam vždy bude muset být ten odpor, je tam i u celých led světel pro spz na ebay, např. https://www.ebay.com/itm/No-Error-LED-L ... 4902.l9144
Představ si, že bys musel mít ledky, které budou mít příkon řekněme alespoň 4W, aby to neházelo chybu. Jednak by celkem slušně topily a ty čipy musíš dobře chladit, aby vydržely = 1. problém. Druhak by vzhledem k výrazně vyšší účinnosti v porovnání se žárovkou vyzářily hafo světla, takže bys měl zadek auta jak vánoční stromeček = 2. problém.
Jeden čas jsem se i zabýval myšlenkou, že bych si ty ledžárovky zbastlil sám, ale skončil jsem právě na problému chlazení čipů. Takže na spz mám ty z ebay, v couvačkách mám nějaký ledky z číny a k tomu paralelně odpor myslím 22Ohm 10W. Podobně bys musel udělat i zadní blinkry.
Astra K 1,4T 92kW Innovation 05/2016
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: astra k - svetla

Příspěvek od morgoth »

Na couvací světla fungují tyhle led žárovky bez chybové hlášky -
https://s.click.aliexpress.com/e/Yj9IZ84

Pokud jde jen o barvu světla na spz tak PIAA vyrábí bíle svítící žárovky (168), nebo philips whitevision, na uk forum davali fotky a nevypadá to nejhůř - https://www.astrakforums.co.uk/viewtopi ... 9&start=20

Těm levnejm led modulům bych se vyhnul, svítí příliš jasně a je to hrozně nápadné.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“