Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Ghofig »

Mno já čekám opět na druhé světlo. To, co mi tam dali v lednu po 2 měsících čekání (a má na sobě datum 23.11.18) je údajně opět z té vadné série a musí se vyměnit. A to nové bude už prý 100% v pořádku... :evil: :shock: :D
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
Reklama
 

Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Eisy »

To potom akoze nadalej vyrabaju tie “vadne” svetla?
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Ghofig »

Tak jen korekce minulé informace ze servisu, že budou měnit opět pravé. Pravé zůstalo a tentokrát byl problém v LEVÉM. Takže už mám nová světla obě :)
Datumy výroby na nich 23.11.18 na pravém a 29.01.19 na levém. Tak snad už to bude všechno :D
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
Uživatelský avatar
Rossi
Příspěvky: 46
Registrován: 23 bře 2018, 07:51

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Rossi »

Ahojte,

prave som zaviezol auto do servisu, po neúspešnom update mi budú menit pravé svetlo.
Takže uvidíme.
Astra G 1,6 - 2008 Classic
Astra K 1,4T ST 110kW Innovation, Matrix, Sport
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Joska »

Eisy píše:To potom akoze nadalej vyrabaju tie “vadne” svetla?
Řečnicky to vůbec není špatná otázka....
....ale rozumné odpovědi u řečnické otázky se většinou nedočkáš.
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Uživatelský avatar
Rossi
Příspěvky: 46
Registrován: 23 bře 2018, 07:51

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Rossi »

Takže sletlo (pravé) mam uz asi 2 týždne vymenené a po pár nočných testovaní zatial (klop,klop) vsetko funguje ako má.
Astra G 1,6 - 2008 Classic
Astra K 1,4T ST 110kW Innovation, Matrix, Sport
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Cinda »

Protože jsem se téměř po čtyřech letech provozu Astry s Matrix světlomety stal "šťastným majitelem" obou výše zmíněných hlášek včetně oranžové kontrolky, tak jsem začal pátrat:
- Zde na fóru prakticky není identifikovaná závada. Stále jsou měněna světla, tu pravé nebo levé a tak dokola. Někomu vyměnili SW, ale téměř vždy se závada vrátí.
- Na jiných fórech je to obdobné, ale na německém fóru je v poslední době zmínka o tom, že pravá příčina byla již identifikována. Údajně závadu způsobuje jeden ze snímačů náklonu auta, ať ten na přední nápravě a nebo ten na zadní nápravě.

Tak uvidíme! Doufám, že tato fóra čtou i patřiční myslitelé z PSA/OPEL a soustředí se také na oba snímače náklonu auta. Vím, že připíchnout počítač a přehrát SW je jednodušší. A úplně nejjednodušší je měnit stále dokola světla za 30.000Kč. Ekonomika se točí a dělníci v továrnách mají co jíst. :D
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Pito24
Příspěvky: 38
Registrován: 07 zář 2016, 06:42

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Pito24 »

U mňa sa hláška objavila po 2 rokoch, viackrát. Vystihol som týždeň kedy blikla kontrolka a šup ho rovno do servisu bez vypnutia motora. Technik mi tvrdil, že buď menia svetlo alebo iba nejakú elektroniku podľa vyčítania kódu poruchy. U mňa sa menilo celé pravé svetlo od vtedy (marec) všetko šlape ako má a to chodím často v noci. Tak neviem či to má niečo s čidlom náklonu.
Astra J ST 2013, cosmo 121KW
Astra k ST, innovation 1.6T, MY17,5
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Majo »

Cinda píše: 24 říj 2019, 12:05 Protože jsem se téměř po čtyřech letech provozu Astry s Matrix světlomety stal "šťastným majitelem" obou výše zmíněných hlášek včetně oranžové kontrolky, tak jsem začal pátrat:
- Zde na fóru prakticky není identifikovaná závada. Stále jsou měněna světla, tu pravé nebo levé a tak dokola. Někomu vyměnili SW, ale téměř vždy se závada vrátí.
- Na jiných fórech je to obdobné, ale na německém fóru je v poslední době zmínka o tom, že pravá příčina byla již identifikována. Údajně závadu způsobuje jeden ze snímačů náklonu auta, ať ten na přední nápravě a nebo ten na zadní nápravě.

Tak uvidíme! Doufám, že tato fóra čtou i patřiční myslitelé z PSA/OPEL a soustředí se také na oba snímače náklonu auta. Vím, že připíchnout počítač a přehrát SW je jednodušší. A úplně nejjednodušší je měnit stále dokola světla za 30.000Kč. Ekonomika se točí a dělníci v továrnách mají co jíst. :D
U mna je to uz rok od updatu sw a vsetko OK tuk-tuk
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
bilinxe
Příspěvky: 55
Registrován: 31 říj 2018, 14:28

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od bilinxe »

Reklamoval niekto svetlomety len kvoli roseniu v zime? Je to normalne?
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“