Zasekává se pás u řidiče - kde sehnat jiný?

2003+

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
mouseman73
Příspěvky: 3
Registrován: 13 kvě 2019, 12:41

Zasekává se pás u řidiče - kde sehnat jiný?

Příspěvek od mouseman73 »

Jsem trošku bezradnej, v Opelu chtějí za pás u řidiče do Merivy 2014 (benzin, 1.4, automat) 10 tisic korun + 1000 za opravu. Me to prijde jako fakt dost. Pas u ridice se zasekava stylem, ze nejdriv ze zacatku se seka, musim hodne zlehka a po kousickach tam a zpet, kdyz vytahnu tak pul metru tak to jako ze trosku vic popojede a nekdy uz se podari vytahnout nekdy jeste na dvakrat na trikrat. Kdyz se pri jizde chci nahnout na telefon kvulinavigaci napr. tak me vetsinou pas rovnou nepusti, musim sebou berglovat sem a tam a pak me pusti se trosku hnout. Je to neprijemne. Kdyz je zima je to lepsi, kdyz se udela teplo tak je to horsi.

Nejaky tip treba na opravu (jestli to vubec lze rozebrat), dovedu si predstavit ze je to zalisovane napr. nebo kde sehnat nejaky napr. pouzity z nejaky bouracky, proste vrakarna kde by to mohli mit?

Dekuji za jakykoliv tip/napad/poznatek.

PS: I bych si to rozebral, jen chci vedet jestli to vubec ma smysl, nebo jestli se do toho stejne nedostanu tak ze mam mit rovnou nahradni dil ....

PS2: Zkousel jsem Motora.cz - vubec neumi tenhle dil dodat (zda se ze druhovyroba neexistuje).
Reklama
 

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Zasekává se pás u řidiče - kde sehnat jiný?

Příspěvek od Sandal »

Teraz zadrem totálnu absurditu, ale nedá mi ... : nedá sa vymeniť s pásom zo zadných sedačiek?
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
mouseman73
Příspěvky: 3
Registrován: 13 kvě 2019, 12:41

Re: Zasekává se pás u řidiče - kde sehnat jiný?

Příspěvek od mouseman73 »

:-) tak to nevim, myslim ze ne, ale nevylucuju to, nicmene uplne mi to neresi problem, jen ho presunu na zadni sedadlo :-) nicmene diky za tip, podivat se muzu (i kdyz se mi to nechce rozebirat).
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Zasekává se pás u řidiče - kde sehnat jiný?

Příspěvek od westler »

Pás se dá zcela určitě sehnat i na vrakovišti, ale jelikož jde o součást bezpečnostních prvků při nárazu, se "samodomo" opravou bych byl nanejvýš opatrný. Auto je relativně nové, předpokládám že záruka již padla, zkusil bych ale zatlačit na autorizovaný servis aby to vzali na tzv. kulanci, tedy větší část hradí Opel, zákazník pak menší část.
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
mouseman73
Příspěvky: 3
Registrován: 13 kvě 2019, 12:41

Re: Zasekává se pás u řidiče - kde sehnat jiný?

Příspěvek od mouseman73 »

No bohuzel se mi to nedari sehnat na zadnem vrakovisti :( merivu typ B proste nikde nemaji a kdyz uz, tak reknou "jo pas, tak ten uz je pryc" :-) jinak dekuji za ten tip na kulanci, nasel jsem ze se svolavali Merivy do servisu kvuli vade pasu (i kdyz jine) takze snad se to nejak povede. vymena pasu stoji opravdu v opelu original 10 tisic plus 1 tisic za praci. masakr! jsou to blazni. chapu ze je to bezpecnostni prvek ze musi byt kvalitni, ale aby to stalo radove procenta z kupni ceny mi prijde jako nesmysl ...
Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 173
Registrován: 14 čer 2014, 20:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekává se pás u řidiče - kde sehnat jiný?

Příspěvek od vojta »

Na merivu B jsou dva typy pásů pro řidiče, jeden mám za 5951 Kč a druhý za 7454 Kč. Je to nový originální díl a cena je včetně DPH. Pokud chceš vědět kterej tam patří pošli mi VIN na info zavináč doopla.cz
DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel
skaldal
Příspěvky: 1
Registrován: 24 kvě 2021, 11:23

Re: Zasekává se pás u řidiče - kde sehnat jiný?

Příspěvek od skaldal »

mouseman73 píše: 15 kvě 2019, 12:20 No bohuzel se mi to nedari sehnat na zadnem vrakovisti :( merivu typ B proste nikde nemaji a kdyz uz, tak reknou "jo pas, tak ten uz je pryc" :-) jinak dekuji za ten tip na kulanci, nasel jsem ze se svolavali Merivy do servisu kvuli vade pasu (i kdyz jine) takze snad se to nejak povede. vymena pasu stoji opravdu v opelu original 10 tisic plus 1 tisic za praci. masakr! jsou to blazni. chapu ze je to bezpecnostni prvek ze musi byt kvalitni, ale aby to stalo radove procenta z kupni ceny mi prijde jako nesmysl ...
Ahoj, povedlo se nějak vyřešit? Přítelkyně má ten samý problém u Merivy 2014 (kupovala jako novou).
Odpovědět

Zpět na „Meriva“