Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Ghofig »

To prijde po zaruce :D
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rossi
Příspěvky: 46
Registrován: 23 bře 2018, 07:51

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Rossi »

Takže ako som odišiel zo servisu tak v pohode ale už pri večernej jazde asi po 30km sa mi tam objavila znovu tá istá hláška "porucha..." aj ked teda len na pár sekúnd. Cez víkend ešte raz či dva ale vždy len nakrátko.
Každopádne OK to zrejme neni, aj ked teda svietia v pohode. Viac je otravné stále tú hlášky dávať tlačidlom odstrániť ... aj to musí ísť vždy na dvakrát :x .
Takže v najbližšej dobe zasa servis!
Astra G 1,6 - 2008 Classic
Astra K 1,4T ST 110kW Innovation, Matrix, Sport
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Majo »

Rossi píše:Takže ako som odišiel zo servisu tak v pohode ale už pri večernej jazde asi po 30km sa mi tam objavila znovu tá istá hláška "porucha..." aj ked teda len na pár sekúnd. Cez víkend ešte raz či dva ale vždy len nakrátko.
Každopádne OK to zrejme neni, aj ked teda svietia v pohode. Viac je otravné stále tú hlášky dávať tlačidlom odstrániť ... aj to musí ísť vždy na dvakrát :x .
Takže v najbližšej dobe zasa servis!
Ahoj, skus sa popytat, co ti teda vlastne pri servisnom zasahu spravili, ci len neodmazali chybu.
U mna zatial tuk-tuk po SW update vsetko ok, aj za dazda, aj manualne prepinanie ... nesiel som este dlhsiu trasu, uvidim medzi sviatkami.
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Uživatelský avatar
Rossi
Příspěvky: 46
Registrován: 23 bře 2018, 07:51

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Rossi »

Hej to sa samozrejme spýtam, len tiež bohužial nie som časový milionár aby som furt čas trávil v servise ... boha veď preto som nekupoval Alfu ;)
Dam tomu ešte trochu času, už sa mi to teraz cez sviatky nechce riešiť (záruka ešte 1,5 roka) a potom sa tam ked tak nahlásim znova.
Lebo zatial ide stále len o tú otravnú hlášku a svetlá (ťuk-ťuk) fungujú.
Dik
Astra G 1,6 - 2008 Classic
Astra K 1,4T ST 110kW Innovation, Matrix, Sport
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Ghofig »

Tak já jsem se už dočkal a po skoro 2 měsících čekání mám nové světlo, tak uvidíme, jak dlouho to bude OK.
Jen takový poznatek. Jak píšu v příspěvku vedle, tak jsem měl problém s vybitou baterií po pár dnech parkování.
Po tom, co mi to asistenčka nahodila boosterem a baterka byla vybitá, tak se po měsíci klidu opět chyba AFL hned objevila.
Vůbec bych se nedivil tomu, kdyby to mělo něco společného s nějakým podpětím nebo obecně s velmi slabou baterií, kterou v sobě Astra má...
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Ghofig »

Takové postřehy po pár dnech ježdění s opraveným (údajně už tím správným) světlem.
Dle mého se nemění celé světlo. Minimálně elektronika na světle je určitě původní, protože její hliníkový obal je stejně zašlý, jako u levého světla.
Světla se po nastartování a úvodním nastavení pohybují rozdílnou rychlostí a to pravé (vyměněné) je znatelně rychlejší. Tak trochu čekám, kdy bude mít stejný problém i to levé.
Pravděpodobně tam nainstalovali i nějaký softwarový "omrd", protože se mi už dvakrát opět ukázala ta samá hláška. Rozsvítila se kontrolka na palubovce a zobrazila hláška o chybě AFL na displeji bezi budíkama, ale po pár vteřínách hned sama zmizela a zrušila se i ta hláška, která se musela vždy odmáčknout tlačítkem na volantu...

Rozhodně to není stále OK a budu to opět řešit, protože se mi blíží konec záruky...
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Ghofig »

Tak problém i po údajné výměně světla přetrvává. Měsíc byl klid a teď to opět prudí při každé jízdě.
Jen teda v rámci nainstalovaného omrdu se chyba automaticky zruší.
V servise se tomu hrozně divili, jsem objednaný na přístí týden, takže uvídíme, co bude dál...
Má už někdo tento problém úspěšně vyřešený?
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Peto »

Ghofig píše:Tak problém i po údajné výměně světla přetrvává. Měsíc byl klid a teď to opět prudí při každé jízdě.
Jen teda v rámci nainstalovaného omrdu se chyba automaticky zruší.
V servise se tomu hrozně divili, jsem objednaný na přístí týden, takže uvídíme, co bude dál...
Má už někdo tento problém úspěšně vyřešený?
Nazdarek Ghofig. Takze ja mam ten problem uspesne vyrieseny. Tiez mi tam ta kontrolka nepravidelne svietila.
Mam to vyriesene asi pred rokom mi vymenoli predny pravy Led Matrix cely reflektor mam novy a je pokoj. Od vymeny to funguje super.
V prednom pravom reflektore je vraj nejaka riadiaca jednotka svetiel prieto menili cele svetlo.Neviem preco nevymenili len tu jednotku.
Asi sa neda,neviem.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Majo »

Ghofig píše:Tak problém i po údajné výměně světla přetrvává. Měsíc byl klid a teď to opět prudí při každé jízdě.
Jen teda v rámci nainstalovaného omrdu se chyba automaticky zruší.
V servise se tomu hrozně divili, jsem objednaný na přístí týden, takže uvídíme, co bude dál...
Má už někdo tento problém úspěšně vyřešený?
Ahoj, u mna vyriesene SW updatom (predtym pokusy s vymenou RJ svetlometu/celeho svetlometu nepomohli)

Od updatu SW uz cca 3 mesiace tuk-tuk bez problemov
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Joska »

po update mám pocit, že bych si už i dálkový zapnul, ale auto jede furt "po tmě"...
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“