Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colbricon
Příspěvky: 80
Registrován: 03 úno 2011, 12:31
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Colbricon »

Zdravím na fórum

Další nezbednost, na kterou jsem zde našel pouze zmínky. Nepravidelně, poměrně zřídka, ale poprvé jsem zaregistroval tuto hlášku ca před 1,5 rokem, se mi zobrazuje tato hláška

"Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů"

a kontrolka světlometu s šipkou svítí na přístrojové desce. Nicméně - světla svítí a fungují v pořádku (LED Matrix) a signalizace po chvilce vždy zmizí sama. Dotaz - je nutné to řešit, nebo je to jen nějaký, např. softwarový problém? Jsem stále ještě v záruce, takže jestli výměna celého matrix světlometu, nebo jen tzv. prostříknout kontaktolem sběrnici...? Také nevím, jak to v servisu nasimulovat, děje se to 1x za měsíc.. Zůstane to načteno v řídící jednotce? Ani souhrnná měsíční zpráva z OnStar nehovoří o problémech na elektroinstalaci.

Díky za tipy a rady.
Sepp

Opel Signum 1,9 CDTi Sport / 110 kW
http://moje.auto.cz/--Sepp--/opel-signum.html

Opel Astra K ST Innovation 1,4 / 110 kW
https://photos.app.goo.gl/o3w53Hgg9WA6c84KA
Reklama
 

Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Majo »

Colbricon píše:Zdravím na fórum

Další nezbednost, na kterou jsem zde našel pouze zmínky. Nepravidelně, poměrně zřídka, ale poprvé jsem zaregistroval tuto hlášku ca před 1,5 rokem, se mi zobrazuje tato hláška

"Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů"

a kontrolka světlometu s šipkou svítí na přístrojové desce. Nicméně - světla svítí a fungují v pořádku (LED Matrix) a signalizace po chvilce vždy zmizí sama. Dotaz - je nutné to řešit, nebo je to jen nějaký, např. softwarový problém? Jsem stále ještě v záruce, takže jestli výměna celého matrix světlometu, nebo jen tzv. prostříknout kontaktolem sběrnici...? Také nevím, jak to v servisu nasimulovat, děje se to 1x za měsíc.. Zůstane to načteno v řídící jednotce? Ani souhrnná měsíční zpráva z OnStar nehovoří o problémech na elektroinstalaci.

Díky za tipy a rady.
Ahoj, ako som pisal do vlakna o spokojnost, mne sa tato porucha zacala sporadicky objavovat par tyzdnov dozadu.
(Pri zmene svetelnych podmienok, ked som napr. isiel do garaze v praci/ kedboli zamracenejsie dni dokonca aj 2 dni vkuse) ... od. min. tyzdna to zazracne prestalo (predtym, nez som mal termin v servise). Do servisu som bol objednany, tak som isiel ... vraj objednali riadiacu jednotku do laveho svetlometu. Momentalne na nu cakam, tak zatial to nemam finalne uzavrete. Pytal som sa, co by to stalo, keby auto nebolo v zaruke, ale nevedel mi povedt, ze zatial cenu tej jednotky nepozeral :-/ Pockam kym pride a potom napisem
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Sunman »

Ak je auto v záruke určite by som s tým zašiel do servisu a odložil si dokument že som poruchu reklamoval.
Je to drahá záležitosť a meniť za vlastné by som nechcel.
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Joska »

jj, výměna světlomětu, jak tu už bylo psáno asi 1000x...
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Uživatelský avatar
Colbricon
Příspěvky: 80
Registrován: 03 úno 2011, 12:31
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Colbricon »

Joska píše:jj, výměna světlomětu, jak tu už bylo psáno asi 1000x...
Jestli tě nějak irituje, že se ptám na něco, co se tu už možná někde řešilo ale nenašel jsem dostatečnou odpověď, tak nemusíš reagovat.

A ostatním díky - předpokládám tedy že závada zůstane někde zapsaná v řídící jednotce a bude při načtení auta identifikovatelná (čili bude jasné, které světlo to je)
Sepp

Opel Signum 1,9 CDTi Sport / 110 kW
http://moje.auto.cz/--Sepp--/opel-signum.html

Opel Astra K ST Innovation 1,4 / 110 kW
https://photos.app.goo.gl/o3w53Hgg9WA6c84KA
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Joska »

irituje mě, že mě to potkalo už 3x z toho mě 1x vyměnili světlo a po druhé a po třetí mi řekli, že v závadách nic uloženého není (že si vymýšlím asi). .. první info jsem tu asi před rokem
od té doby nedal vědět nikdo, kromě
Jestli někdo má jiné informace proč ne:

Co mám posbíráno:
- problémy se světly má hoodně aut prakticky každý kdo matrixy má, je tu snad někdo kdo problém neměl?
- mě to hlásilo 1x chyby naklápění světel - po nastartování se přitom světla hýbala - výměna světla za 3 týdny. (to je před rokem)
- v květnu mi to psalo chybu ALF - ale závady v historii nenalezeny. je pravda že chyba se rozsvítila a do 3 minut zhasla...(co odchází???)
- mění se hlavně pravé světlo, protože má v sobě jednotky i pro levé světlo
- dalším problémem je tu voda ve světle - už vím o dvou jedincích kteří toto řeší - výměna výměna, ale kudy a proč tam teče?

ale jestli tě irituje má odpověď nemám problém mlčet....
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Uživatelský avatar
Colbricon
Příspěvky: 80
Registrován: 03 úno 2011, 12:31
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Colbricon »

Josko - díky za vyčerpávající odpověď s popisem problému i detaily ohledně rozdílů levého a pravého světla. Ta druhá byla mnohem lepší než první :)

Jsem zvědav, zda to v servise potvrdí, objednají a vymění. Opravdu mi to přijde jako nějaký problém, který se ovšem sám vyřeší a závada zmizí. (u mě vždy do půl minutky)

Ještě jednou díky.
Sepp

Opel Signum 1,9 CDTi Sport / 110 kW
http://moje.auto.cz/--Sepp--/opel-signum.html

Opel Astra K ST Innovation 1,4 / 110 kW
https://photos.app.goo.gl/o3w53Hgg9WA6c84KA
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Cinda »

Měl jsem problém s Matrix světlý také. Bylo to ale spolu s jinými poruchami, hlavně v oblasti kamery. Nakonec jsem navštívil jeden servis kde mechanik zjistíl uvolněný šroub společné kostry. Od té doby to musím zaklepat - nic.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od sladas opc »

Mam take matrixy ted uz treti sadu na aute z dzvodu roseni..nikdy nemeli problem vymenit,ted uz ale mam po dvoulete zaruce takze mam nejspis uz smulu..u tech prvnich z vyroby se mi jednou stalo ze u svetla na strane ridice se svetlo nenastavilo a svitilo do zeme-hlaska zadna,tak jsem to chcipnul a znovu nastartoval a uz ok..jinak co se tyce te vody a mlzeni bojuje s tim vice automibilek uz i dost fotek jsem videl..u astry je dle dealera problem v tom ze v podzimnim pocasi prevazne kdy se furt sviti dochazi k veljemu rozdilu teplot u chlazeni odporu a venkovni teploty-spatne odvetravani-voda se proto srazi..mozna by pomohlo navrtat zezadu nejakou tu dirku,ale riskovat to nechci.
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Ghofig »

Jak Vas tady tak ctu, tak ja se svetly problem nemam vubec (tuk tuk...)
Rekl bych, ze jezdim docela hodne, mam za sebou jednu zimu, najeto po 16ti mesicich 47k...
Zadne hlasky, zadne mlzeni :)
Jen at tu nejsou teda same stiznosti :)
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“