Zápach z ventilace

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Zápach z ventilace

Příspěvek od Eisy »

Ja mam stastie ze dezinf. ozonom robi jeden chlapik u nas v dedine. 45min. Cena 15€.
20€ si rataju v Opli a neviem ako a co robia. Ozon asi tazko ...
Reklama
 

stingray
Příspěvky: 52
Registrován: 24 říj 2016, 18:28

Re: Zápach z ventilace

Příspěvek od stingray »

pavel_k píše:Aplikakoval jsem přímo na výparník (jinak to ani nemá cenu), hadičku s tryskou jsem strčil přívodem vzduchu otvorem po demontáži ventilátoru (standardně vyndat schránku před spolujezdcem a pak už jen 3 šrouby - snadné).
Pavel, ak som to pochopil spravne, demontoval si hlavny vetrak, ktory je pod kabinovym filtrom?
Skusal som zistit, kde je vyparnik, pouzil som teleskopicke zrkadlo so svetlom, no nevedel som ho najst.
Ak by bolo jednoduche dostat sa k vyparniku, tak spray resp. pena je stavka na istotu. V G-cku som to takto cistil roky a nikdy nebol problem. Tam bol vsak velmi dobry pristup.
Opel Astra ST 1,4 Turbo, 92 kW, r.v. 2017, Power Red, Navi + zimná sada
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 109
Registrován: 06 pro 2016, 09:05
Bydliště: Sokolovská uhelná pánev

Re: Zápach z ventilace

Příspěvek od pavel_k »

Přesně tak, jiný, než tento větrák, nikde není.
Stačí sundat ten kryt nad nohama spolujezdce (zakrývá schránku, větrák a rozvody vzduchu) a větrák je přístupný.
Kam si strkal to zrcátko? Výparník je umístěný svisle před přepážkou k motoru.
Poznatek: budu si muset pořídit endoskopickou kameru z Číny, na tyhle věci se hodí.
Astra K 1,4T 92kW Innovation 05/2016
stingray
Příspěvky: 52
Registrován: 24 říj 2016, 18:28

Re: Zápach z ventilace

Příspěvek od stingray »

Ja som to zrkadlo strkal do skary, v ktorej bol kabinovy filter.
Da sa natacat, tak som skontroloval, co sa dalo, ale vymenik som nenasiel.
S tou kamerou to je lepsi napad, zrkadlo nie je v tomto pripade velmi prakticke.

Vdaka za tip.
Opel Astra ST 1,4 Turbo, 92 kW, r.v. 2017, Power Red, Navi + zimná sada
Uživatelský avatar
pelito
Příspěvky: 173
Registrován: 15 led 2017, 20:41

Re: Zápach z ventilace

Příspěvek od pelito »

tiez to zacinam citit po vypnuti klimy...asi sa s tym objednam do servisu mam este tovarensku zaruku tak naco sa s tym piplat sam :D
Astra K 1.0T 77kw Innovation
Granite Grey
Ondráš1985
Příspěvky: 202
Registrován: 01 bře 2017, 20:15
Bydliště: Brno

Re: Zápach z ventilace

Příspěvek od Ondráš1985 »

Volal jsem kvůli tomu do servisu. Výměna kabinového filtru 400kč práce a 1300kč za ten filtr :shock: děkuji nechci. Objednal jsem si Filtron za 419kč, je stejný jako ten origo GM. Na youtube je video jak se to mění - vyměním si to sám, nic na tom není.
Ještě mi nabídli dezinfekci klimatizace za akčních 666kč. Koupil jsem si Sonax na dezinfekci klimy za 160kč, tak to vyzkouším, fakt odmítám podporovat zlodějny autorizáků..
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw MY17,5 Bílá Summit, Komfortní sada 2 + Mlhovky
Uživatelský avatar
pelito
Příspěvky: 173
Registrován: 15 led 2017, 20:41

Re: Zápach z ventilace

Příspěvek od pelito »

mas auto este v zaruke? ja si nic kupovat nemienim, dam im to ako zavadu a reklamaciu v zarucnej dobe, ked po roku uzivania smrdi ventilacia tak to asi nie je uplne ok.
Astra K 1.0T 77kw Innovation
Granite Grey
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 290
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Zápach z ventilace

Příspěvek od westler »

pelito: v návodu se píše že je nutné chvíli před ukončením jízdy vypnout kompresor aby se mohl výparník vysušit (a tím se zabránilo vzniku plísní a zápachu), podle mě reklamaci neuznají právě s odkazem na nedodržení návodu k obsluze, nicméně to zkus a pak napiš jak jsi pochodil :mrgreen:
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Ondráš1985
Příspěvky: 202
Registrován: 01 bře 2017, 20:15
Bydliště: Brno

Re: Zápach z ventilace

Příspěvek od Ondráš1985 »

Když jsem tam volal, zkoušel jsem to uhrát na záruku. Bylo mi ale řečeno od Bs Auto Brno a poté i Hm Břeclav že na kabinový filtr se nevztahuje dvouletá záruka, je to spotřební zboží stejně jako žárovka...
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw MY17,5 Bílá Summit, Komfortní sada 2 + Mlhovky
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach z ventilace

Příspěvek od Ghofig »

To je jako byste reklamovali sporák, že smrdí, protože jste na něm připálili oběd...
Klima smrdí kvůli způsobu používání a péči o ní.
Dočasné řešení je si na to koupit granát, dělá to např Wurth a další, necháte to v autě chvíli syčet a o smradu nevíte...
A je to za bratru asi 150,-
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Interiér a exteriér“