Tlak v pneumatikách

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Hrubi
Příspěvky: 4
Registrován: 15 čer 2018, 13:39

Tlak v pneumatikách

Příspěvek od Hrubi »

Ahoj opláci, stal jsem se tento týden hrdým majitelem Opel Astra K MY17, 1,6diesel ve Fleet edition 8-) . Jsem trochu zmatený na kolik foukat gumy. Na štítku u dveří řidiče je u lehkého zatížení info foukat 2,4baru vepředu a 2,2 vzadu, pak je tam 3bary a 3bary a je u toho napsáno ECO. Tohle ECO jsem našel i v nastavení v sekci zatížení pneu. Doporučujete foukat gumy takhle hodně? Mě to osobně přijde strašně moc, ale asi to má Opel otestovaný???

A ještě se zeptám, jak poznám jestli mám přímé nebo nepřímé měření tlaku v pneu? Teď jsem četl článek o přímém měření a nákladech a vstali mi hrůzou chlupy na zádech :lol:

Jaké jsou Vaše zkušenosti prosím?
Hrubi
Opel Astra Sports Tourer MY17
1.6 diesel 81KW
Fleet Edition
Reklama
 

Kovi
Příspěvky: 35
Registrován: 06 lis 2017, 10:12

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od Kovi »

Nazdar. Najprv gratulujem k Astre :).
Co sa tyka tlaku tak letne z vyroby su natlakovane na 3 az 3.2 .... Mne osobne sa ale potom jazda zda byt trochu menej pohodlna, takze radsej obetujem trochu vvyssiu spotrebu aby jazda bola pohodlnejsia.

Co sa tyka merania tlaku, tak na asi nepotesi, ze tu je priame meranie. Viac si o TPMS ventiloch mozes precitat tu https://www.opel-forum.cz/viewtopic.php?f=102&t=7175 . Dobra sprava ale je, ze original ventilky sa daju kupit uz od 20 eur/ks z ebay a krabicka na parovanie za cca 10-15 eur z ciny https://www.opel-forum.cz/viewtopic.php?f=102&t=7358
Opel Astra K (02/18) 1.4T 92kW Dynamic, + sada inovacie, AGR sedadla, odhlucnovacia sada (a mnoho dalsieho)...
Hrubi
Příspěvky: 4
Registrován: 15 čer 2018, 13:39

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od Hrubi »

Ahoj, jj už jsem také bohužel zjistil že je tam přímé měření. Takže to ECO nastavení zatížení nemá nic společného s nějakýma speciálníma ECO gumama? Prostě jenom přefoukneš gumy, takže máš menší valivý odpor a tím pádem menší spotřebu? Pokud je to tak, tak asi zvolím zlatou střední cestu a budu foukat vpředu 2,7 a vzadu 2,5 i když to asi nepůjde, protože mi to bude hlásit buď podhuštěné nebo přehuštěné pneu podle toho jestli nastavím lehké zatížení nebo ECO? To vlákno k TPMS si přečtu, už teď koukám na Ebay, Aliexpress co se tam dá k tomu koupit :)
Opel Astra Sports Tourer MY17
1.6 diesel 81KW
Fleet Edition
Uživatelský avatar
pelito
Příspěvky: 173
Registrován: 15 led 2017, 20:41

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od pelito »

ja mam vpredu aj vzadu cca 230 (v chladnom stave), celkom mi to tak vyhovuje.
Astra K 1.0T 77kw Innovation
Granite Grey
Uživatelský avatar
palecNR
Příspěvky: 109
Registrován: 20 pro 2016, 23:30
Bydliště: Nitra

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od palecNR »

Hrubi píše:Ahoj, jj už jsem také bohužel zjistil že je tam přímé měření. Takže to ECO nastavení zatížení nemá nic společného s nějakýma speciálníma ECO gumama? Prostě jenom přefoukneš gumy, takže máš menší valivý odpor a tím pádem menší spotřebu? Pokud je to tak, tak asi zvolím zlatou střední cestu a budu foukat vpředu 2,7 a vzadu 2,5 i když to asi nepůjde, protože mi to bude hlásit buď podhuštěné nebo přehuštěné pneu podle toho jestli nastavím lehké zatížení nebo ECO? To vlákno k TPMS si přečtu, už teď koukám na Ebay, Aliexpress co se tam dá k tomu koupit :)
Na ebay,ani aliexpres nepozeraj na astru su TPMS original o trochu drahsie ako lacnejsie nahrady,neoplati sa ti kupit neoriginal.
Mal som uz nahustene pneumatiky na ECO,ale co ja viem,na spotrebe som to ani moc nepocitil,vratil som sa na 2,5 barov.
Opel astra K innovation 1,6 100kw/136k
r.v 3/2016
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od Majo »

pelito píše:ja mam vpredu aj vzadu cca 230 (v chladnom stave), celkom mi to tak vyhovuje.
Dobra otazka ... su tlaky vlastne uvadzane pre zohriaty, alebo chladny stav? :-)

Ja mam momentalne vzadu za studena cca 208 ... po zohriati sa dostavaju na tych odporucenych 220 .... ale pocitovo mi pride, ze uz by sa to hodilo trochu dofukat na tych 220 za studena ?

Dikes

M.
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Tlak v pneumatikách

Příspěvek od Eisy »

Ved za studena by sa malo merat,nem?!
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od Majo »

Eisy píše:Ved za studena by sa malo merat,nem?!
neviem, preto sa pytam skusenejsich :-)

ale z toho, co som pogooglil, sa maju merat skor za studena

https://alusady.eu/ako-kontrolovat-tlak ... neumatiky/
https://www.bestdrive.sk/blog/kde-a-ako ... pneumatiky
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Kovi
Příspěvky: 35
Registrován: 06 lis 2017, 10:12

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od Kovi »

palecNR píše: Na ebay,ani aliexpres nepozeraj na astru su TPMS original o trochu drahsie ako lacnejsie nahrady,neoplati sa ti kupit neoriginal.

Musim ciastocne nesuhlasit. Je pravda, ze kupovat neoriginalne TPMS je blbost (viacero ludi malo problem ze smejdy z ciny nefungovali).
Ale daju sa tam najst aj originalne ( mna napriklad 4ks aj s dovozom z nemecka vysli na cca 100 eur). Radsej by som si 2x rozmyslel ci dam 50-70 eur za kus priamo od dilera oplu
Opel Astra K (02/18) 1.4T 92kW Dynamic, + sada inovacie, AGR sedadla, odhlucnovacia sada (a mnoho dalsieho)...
Hrubi
Příspěvky: 4
Registrován: 15 čer 2018, 13:39

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od Hrubi »

Ahoj,diky vsem za komentare. Takze kdyz to shrnu tak koupit original TPMS od Opelu a nebo pohledat origo po netu a z Ali nebo Ebay koupit tu krabicku? To me pak umozni si menit gumy doma bez nutnosti zajizdet do pneuservisu? Druhy auto mam Focuse 2 po faceliftu 1.6 atmosferu, tam takovy picicunky nemam :lol:
Opel Astra Sports Tourer MY17
1.6 diesel 81KW
Fleet Edition
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Kola a pneu“